Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Riposta ze strony Tele2

Riposta ze strony Tele2

LuiN 28 Października 2008 22:53

0 0

Telekomunikacja Polska uważa, że 13. października Tele2 zmieniło regulamin usługi telefonicznej, ale nie poinformowało klientów o prawie do odejścia. TP wysłało pismo do UKE w tej sprawie. Sytuację ostro skomentował rzecznik Tele2 - pisze Gazeta Wyborcza.

Zdaniem TP, Tele2 powinno ponieść karę za to, że nie poinformowało swoich klientów o możliwości rozwiązania umowy bez ponoszenia konsekwencji w związku ze zmianą regulaminu. Telekomunikacja Polska uważa, że 13. października Tele2 zmieniło regulamin usługi telefonicznej.




Według Anny Streżyńskiej, prezes UKE, przypadek Tele2 jest inny, bo nowy regulamin dotyczy tylko nowej usługi, a nie zmienia poprzedniego regulaminu. Urząd bada jednak sprawę. Na temat posunięcia TP wypowiedział się rzecznik Tele2, Karol Wieczorek:

Nowe regulaminy powstały tylko dla nowych ofert. Jestem przekonany, że przedstawiciele TP bez wątpienia wiedzą, że skierowana przez nich skarga jest całkowicie bezzasadna. Próby nagłaśniania rzekomej możliwości rozwiązania przez klientów umów terminowych z Tele2 bez konsekwencji są w naszej ocenie działaniem nieetycznym i świadczą o tym, że TP nie cofnie się przed niczym, by szkodzić swoim konkurentom.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~gosc  2008-10-28 23:17:31  host: aanh39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kiedy tp updanie, zlodzieje zero inwestycji, parodia

  • 0

    2. ~homo_googleticus  2008-10-28 23:28:13  host: user-89-108-239-75.mobile.playmobile.pl

    Ha! Niedawno uległ zmianie regulamin świadczenia PlayOnline. Nie otrzymałem nowej wersji regulaminu ani informacji o możliwości wypowiedzenia umowy. Chyba doniosę do UKE `(|;-)

  • 0

    3. ~  2008-10-29 05:44:33  host: f142-058.opera-mini.net

    A ja się pytam Tpsa - gdzie byliście jak era zmieniała regulamin, twierdząc że to tylko uzupełnienie?

  • 0

    4. ~  2008-10-29 07:48:20  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

    A co ze zmianą regulaminu w Orange i możliwoscią rozwiązania umowy? Coś za bardzo nie ma informacji kiedy wyrok się uprawomocni? Podpisałem umowę z Orange ale tylko na rozmowy, bez telefonu i chciałbym ją rozwiazać bo inerkonekt będzie spadał i oferty będą ciekawsze. Ewentualne straty na mnie dla Orange to brak zarobku, a przy stworzeniu lepszego cennika nawet wiekszy zarobek. Orange przy mozliwości rozwiązania umowy też dużo nie straci na słuchawkach bo na nich zarabia a i wcale nie dopłaca. Przykład przy abonamencie telefon Nokia 6300 na orange.pl już po rabacie kosztuje 349 zł, na era.pl - 1 zł + dorzucają Odtwarzacz DVD Samsung P181

  • 0

    5.  2008-10-29 08:14:00

    #4 To trzeba było w erze brać:) Pamietam jak plus kilka lat temu wojowal z regulaminem. Ostatecznie przegral ale sprawa ciagnela sie tak dlugo ze dopiero pol roku od zakonczeniu mojej umowy wszystko bylo jasne.

  • 0

    6. ~kolos  2008-10-29 08:28:41  host: cyl114.internetdsl.tpnet.pl

    "4" kup sobie w Erze i się ciesz, że jesteś 348 zł "do przodu"..... .... co za koleś....

  • 0

    7.  2008-10-29 08:58:29

    hmmm... to może być w firmie kilka regulaminów świadczenia usług? myślałęm, ze jeden powinien być? Chyba, że chodzi o regulamin promocji? Albo nowy regulamin w związku ze zmianą operatora? Chociaż to ostatnie raczej miejsca nie ma bo spółka o ile ma innego właściciela, nadal istnieje i nadal jest operatorem. Czyli powtarza sie jednak sytuacja sprzed kilku lat w Idei, gdzie obchodzono przepisy w podobny sposób... Dla podpisujących nowe umowy i przedłużających był nowy regulamin a dla starych (w końcu też musieli zmeinić wcześniej czy później o ile chcieli zostać w sieci) stary do końca ich umów... Ciekawe że przy automatycznej zmianie umowy z "terminowej" na czas nieoznaczony, już abonent (jeśli nawet nie podpisał kolejnej umowy na czas znaczony w promocji) także "wchodził" w nowy regulamin ;-) Ale nie - to nie jest obchodzenie prawa...

  • 0

    8. ~  2008-10-29 09:42:11  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

    # czytanie ze zrozumieniemchyba boli, napisałem że mam umowę w orange bez telefonu, dalej że orange na słuchawkach zarabia i tutaj podałem przykład Nokii 6300

  • 0

    9.  2008-10-29 09:58:39

    wlo: ważny jest regulamin obowiązujący usera w danym momencie. Dotychczasowych obowiązuje stary, nowych - nowy. Co w tym dziwnego?

  • 0

    10. ~do kolegi Wlo  2008-10-29 10:47:50  host: bev90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niedawno pisałeś, że posiadasz jakiegoś laptopa z prockiem 800Mhz napisz jakiego windowsa używasz, jakiej przeglądarki i firewalla+antywirusa aby w tym zestawie nic nie muliło a szczególnie na stronkach gdzie są reklamy we flashu i pop-up. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna przepis? U mnie na athlonie xp niestety muli a procek ma 100% zajętości

  • 0

    11. ~Longman  2008-10-29 11:21:46  host: adbg22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może Firefox + Flash Blocker + Adblock Plus?

  • 0

    12.  2008-10-29 12:31:45

    @10 - mam Athlona xp 3000+ 2gb ramu (reszta raczej mniej istotna) w dualu, do tego win xp, kaspersky 7 i peerguardian chodzacy caly czas w tle. powylaczalem zbednych bajerow i uslug przy pomocy kilku programow typu safe xp, wylaczylem przebajerzone kompozycje na rzecz klasycznego windowsa i ogladajac przez IE nie muli sie nic a nic, a na codzien uzywajac FF +adblockplus z polskimi listami nie mam wogole problemu z 'muleniem' przez reklamy. kiedys za to obserwowalem takowe przy niektorych starszych wersjach sterownikow do karty graficznej (albo ich calkowitemu braku).

  • 0

    13.  2008-10-29 12:33:09

    a co do samego tematu... coz... jak sami robili w idei na tej samej zasadzie to bylo cacy, teraz jest zle ;) przygarnial kociol garnkowi jak to sie mowi ;)

  • 0

    14.  2008-10-29 16:02:41

    10. - to stacjonarny... Przy normalnym użytkowniau (piszę dużo tekstów) - word, excel, programy branżowe (bazodanowe głównie), obliczenia - jest OK. ALe już rzeczy, o których mówsz... no niestety - strona www Heyah to nie jest to z czym sobie dobrze radzi mój komputer ;-) Natomiast NAV 2008 jakloś specjalnie nie muli. Pewnie, że dłużej sprawdza otwierane dokumenty niż by sprawdzał szybszy procesor, ale nie oddczuwam tego jakoś specjalnie negatywnie - NAV 2006 był znaaaaacznie gorszy pod tym względem. I nie mam powłączanych żadnych blokad reklam czy czegoś podobnego. Powiem tak - dzisiaj byłem u znajomej w urzędzie. Ma znacznie lepszy komputer ode mnie - coś z procesorem 2,4 GHz... Pamięci tyle co ja - 1 GB, ale to co cuda wyczynia to nawet nie ma co porównywać do mojego. Ja z dokumentem np. 500-stronicowym szybciej pracuję niż tamten z 65-stronicowym - próbowałem wydrukować 15 stron z takiego dokumentu... Nie wiem co za przyczyna może być. Podobnie mam kolegę - 2,8 GHz ma na płycie. Korespondencyjnie mu tłumaczyłem ([przez Skype'a) co ma kolejno robić przy konfiguracji - nie nadążał za mną otwierać kolejnych okien i wykonywać operacji. Dodam, że mam na 2 dyskach po 80 GB ok. 750 tys. plików.

  • 0

    15.  2008-10-29 16:13:13

    Witek - no to włąsnie jest dobre pytanie - czy może być tak, ze abonenci mają różne warunki świadczenia usług? Ogólne warunki bo nie mówię o szczegłowych, któe określa cennik danego planu taryfowego czy regulamin konkretnej promocji. To pytanie do UKE i UOKiK jest raczej. W mojej ocenie, wprowadzanie nowego regulaminu to nic innego jak omijanie prawa. Szczególnie, ze z automatu dotychczasowi abonenci wchodzą w ten regulamin po zakończeniu - tak ZAKOŃCZENIU umowy na czas określony.

  • 0

    16.  2008-10-29 16:19:29

    wlo: po pierwsze - nie widzę przeciwwskazań ani zapisów pranwych, które by tego zabraniały. Spójrzmy na to od strony klienta - jego prawa nie są nigdzie naruszane, bo każdy operator ma prawo do zmiany regulaminu w dowolnym momencie, a klient to prawo to akceptować bądź nie...

  • 0

    17. ~dzieki za odzew  2008-10-29 17:00:10  host: bfb235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam xp ale 1800Mhz więc dużo słabszy od wspomnianych 3200 dual ale szybszy od procka Wlo. Cóż -pokombinuję z różnymi programami :) i sterownikami

  • 0

    18. ~ukenamuniu  2008-10-29 21:13:43  host: 86-59-n1.aster.pl

    Przypadkowa zbieżność: zmiana regulaminu w Tele2 i decyzja UKE z 14 października. Swoją drogą.. Tele2 nie ma a rzecznik prasowy pozostał, ale fucha..

  • 0

    19. ~  2008-10-29 21:38:13  host: 82-173.espol.com.pl

    @17 - Axp 3000+ ma wlasnie 1800mhz ;)

Dodaj swoją opinię