Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RIM zaprezentował BlackBerry OS 7.1

RIM zaprezentował BlackBerry OS 7.1

LuiN 10 Stycznia 2012 13:21

0 0

Research In Motion (RIM) zaprezentował podczas CES 2012 aktualizację oprogramowania BlackBerry 7.1 OS, jak również aktualizacje aplikacji BBM (BlackBerry Messenger), BlackBerry Traffic i BlackBerry Travel.

BlackBerry OS 7.1 zawiera nową funkcję o nazwie BlackBerry Tag, która może zmienić sposób wymiany informacji i treści pomiędzy użytkownikami BlackBerry. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa smartfony BlackBerry wyposażone w moduł NFC, aby wymienić się danymi.

Użytkownicy mogą również za pośrednictwem NFC zapraszać znajomych do BBM, wymieniać się danymi kontaktowymi, dokumentami, adresami WWW, zdjęciami i innymi treściami multimedialnymi. Jak i mają możliwość łatwego parowania swoich smartfonów BlackBerry z akcesoriami Bluetooth.

Nowe oprogramowania pozwala zmienić swój smartfon BlackBerry w mobilny hotspot, który umożliwia udostępnienie połączenia internetowego maksymalnie 5 innym urządzeniom z Wi-Fi, takim jak laptopy czy tablety. Aktualizacja 7.1 daje również możliwość klientom odpowiednich operatorów komórkowych (UMA/GAN tam gdzie są dostępne) korzystanie z usług wykorzystujących Wi-Fi do przeprowadzania rozmów głosowych.
Funkcja Universal Search została rozbudowana o funkcję auto-podpowiedzi, która w oparciu o poszukiwaną frazę filtruje wyniki wyszukiwania z wykorzystaniem Bing aby przedstawić listę adekwatnych stron internetowych.

Dla użytkowników smartfonów BlackBerry Curve 9360 i 9380 miłą niespodzianką będzie funkcja radia FM, którą wprowadza aktualizacja systemu BlackBerry 7.1. Układ radia FM jest już wbudowany w smartfony BlackBerry Curve 9360 i 9380, a BlackBerry 7.1 wprowadza nową aplikację, która umożliwia dostrojenie i słuchanie lokalnych stacji radiowych FM.

Aby pobrać nowe wersje BBM, BlackBerry Traffic i BlackBerry Travel należy odwiedzić BlackBerry App World.

Źródło tekstu: RIM     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    3. ~r  2012-01-10 18:24:23  host: 89-78-84-232.dynamic.chello.pl

    #2: ważne, że kasa jest trafiona na konto telepolisu :-)

  • 0

    4. ~stz  2012-01-10 18:43:19  host: 93-186-31-82.rdns.blackberry.net

    To trzeba pobrać do mojego 9900 bold. Ciekawe czy hotspot będzie chodził przez apn.blackberry.net jak tak to rewelacja. Cała rodzina będzie miała net za darmo.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet