Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RIM zaprezentował betę systemu BlackBerry 10 [wideo]

RIM zaprezentował betę systemu BlackBerry 10 [wideo]

Q! 26 Września 2012 16:38

0 0

RIM udostępnił programistom kolejną wersję beta narzędzi programistycznych dla systemu BlackBerry 10. Podczas prezentacji nie zabrakło również materiałów wideo przedstawiających nowy system mobilny od RIM.

Najważniejszą informacją dla programistów jest ta, że aktualizacje narzędzi programistycznych w wersji beta ułatwiają i przyspieszają opracowywanie aplikacji na platformę BlackBerry 10. Deweloperzy będą mogli opracowywać aplikacje przy użyciu preferowanych przez siebie języków i platform, takich jak natywne C/C++, Qt, HTML5, Adobe AIR i Android Java. Korzystając z posiadanej już wiedzy i umiejętności, będą oni mogli szybko i łatwo budować wysokiej jakości, atrakcyjne aplikacje.

Nowe funkcje narzędzi programistycznych BlackBerry 10 zwiększą czytelność kodu, a także efektywność i wygodę budowania oraz edytowania aplikacji. Zmiany dotyczą:
aplikacji podstawowych BlackBerry 10,
wprowadzenia dodatku do natywnej obsługi języków C/C++ dla środowiska Microsoft Visual Studio,
zaktualizowania emulatora Ripple.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie





Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Źródło tekstu: RIM     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • -1

    13. ~stz  2012-09-26 18:28:53  host: 93-186-23-84.rdns.blackberry.net

    BIS kosztuje 10 złotych. To jest nie dużo biorąc pod uwagę, że masz w tym internet bez limitu. Ja płacę i nie żałuję. Kogoś nie stać lub żałuje kasy to niech się na ten temat nie wypowiada, bo nie wie czym są usługi Blackberry oraz jakość terminali ze stajni RiM.

  • 0

    14. ~JustMe  2012-09-26 18:32:07  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @13 No wlasnie... Ekipa kupuje w komisach stare modele i uzywa ich bez BISa a potem marudza jak potluczeni...Przykre

  • 0

    15. ~wziuuuu  2012-09-26 18:52:46  host: c47-247.icpnet.pl

    @13 - w RBM przy doładowaniu 50 zł masz 2 GB za darmo, jak dla mnie jest to nie do wykorzystania przez 3 miesiące, a nie wyobrażam sobie, żeby 50 zł wystarczyło komuś na 3 msc, tym bardziej, że Ty w tej kwocie umieścić byś musiał 30 zł na BIS. Ponadto w BIS nie masz nielimitowanego internetu, masz ograniczenia, które sprawiają, że te 2 GB to i tak zbyt wiele na to co masz teraz ...

  • 0

    16. ~JustMe  2012-09-26 18:59:10  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @15 co nie zmienia faktu ze nie wypowiadasz się o produktach RIMu a o finansach. Ja mam 1GB poza BISem,i nigdy nie wykorzystuje tego w nawet polowie. O cenach nie będę pisal bo mieszkam poza PL więc to inna bajka jest.

  • 0

    17. ~  2012-09-26 19:08:07  host: 89-74-238-40.dynamic.chello.pl

    jedynym ograniczeniem w bis jest opłata za transmisje strumieniową, , internet nie posiada limitu, wiem bo korzystam i nie rozumiem tych co od razu krytykują bb bo gdzieś tam coś usłyszeli, za 10 zł w play jest dostępny bis bez żadnych limitów internetowych

  • 1

    18. ~Misiek  2012-09-26 19:14:17  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    Nie chodzi o te skromne 10zł, chodzi o prywatność. Gdy używasz BIS, cała Twoja poczta przechodzi przez ich serwer i tamże jest nieszyfrowana. Sorry, ale dla mnie jest to nie do przyjęcia. Dobrze działający klient IMAP over SSL załatwia ten problem, bo poczta jest szyfrowana od serwera do urządzenia bez żadnych pośrednich etapów. Po to płacę dostawcy, który się zobowiązał do zachowania prywatności w umowie, by mieć spokój. RIM BIS ani Nokia email tego spokoju NIE daje. Poczytajcie umowę licencyjną, dobrze wam radzę.

  • 0

    19. ~  2012-09-26 19:21:19  host: 89-74-238-40.dynamic.chello.pl

    takie czasy, ze z każdej strony jesteśmy nieustannie inwigilowani, cóż rozwój techniki:)

  • 0

    20. ~Misiek  2012-09-26 19:44:29  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @19 - prawda. Ale po co im to ułatwiać?

  • 0

    21. ~JustMe  2012-09-26 21:28:51  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Prawda jest taka ze RIM odzyska bardzo szybko utraconych klientow z nawiazka...

  • 0

    22. ~tt  2012-09-27 01:20:23  host: 5ac3d611.bb.sky.com

    damned, a juś miałem ochotę na Lumię czy iPhona. mam aktualnie BB9900, który jest moim trzecim urządzeniem RIM i muszę powiedzieć że możliwości niektórych konfiguracji by mi brakowało... BB10 jest dokładnie tym czego od RIM oczekiwałem! ten kto nigdy nie miał BB nie zrozumie, że ich prawdziwa moc kryje się głeboko w konfiguracji a nie świeci po oczach nadgryzionym jabłkiem. Mam osobiście iPada i generalnie jest okey jednak system jest stworzony jak dla przedszkolaków i w zasadzie nie da się przeprowadzić żadnej czynności bez powrotu do strony głównej i wybraniu odpowiedniej aplikacji. BB10 to jest "whole new level" no ale zależy kto czego oczekuje od telefonu :-)

  • 0

    23. ~e  2012-09-27 03:12:14  host: host117.opteris.pl

    WOW! Nareszcie zobaczylem pelna wielozadaniowosc z wywlaszczaniem na smartfonie! Emejzing :) Jesli dorzuca do tego softu ladny wyglad sprzetu, oraz w miare dobry aparat foto, to maja nowego klienta :) No i trzeba pamietac, ze to jest na QNX ;) W tej chwili mam Androida i ... chce jak najszybciej zapomniec o tym koszmarze. Mialem zamiar zmienic na WP8, aczkolwiek sprbuje jeszcze pobyc androidowym masochista az do czasu wyjscia jezynki. Obaczymy, co to za cudo nam sie szykuje, a zapowiada sie rewelacyjnie.

  • 0

    24.  2012-09-27 04:42:21

    Nie ma co krytykować na siłę dobrych rozwiązań. Microsoft może czuć się zagrożony z wdrażaniem swojego systemu. Niemniej liczę, że każdy znajdzie swoją niszę, gdyż nie ma nic lepszego, jak konkurencja ;). Sam używam na ten moment Androida, ale tak jak kolega wyżej myślę o przeskoczeniu na Win8, a teraz widzę przyszłość i w Jeżynce. Mam nadzieję, że Robocik i przede wszystkim niepraktyczny iOS zrobi trochę miejsca nowym-starym znajomym.

  • 0

    25.  2012-09-27 04:43:57

    Inna sprawa, że prawie wszystko w ostateczności rozbija się o aplikację i funkcjonalność. Win8 i BB z tym pierwszym zdecydowanie będą mieli problem...

  • 0

    26. ~Wojtaszek  2012-09-27 06:00:30  host: pda114.internetdsl.tpnet.pl

    #18 Misiek: dokładnie, dlatego nie korzystam ani z BB ani z Nokia mail. Nokia mnie strasznie denerwowała przy wymuszeniu korzystania z Nokia mail przy konfiguracji poczty w niektórych modelach, trudno to było obejść, np. E52/E55. Zainstalowałem Profimail i wszystko działa po SSL. Inna sprawa, że to strata czasu ta poczta w telefonie i cały czas się zastanawiam nad powrotem do zwykłego, prostego telefonu, tylko do rozmów i sms'ów.

  • 0

    27. ~  2012-09-27 07:57:52  host: z23-16.opera-mini.net

    26. To wyłącz pocztę i sprawdzaj ją tylko w potrzebie. Lepiej mieć i móc, niż nie mieć takiej możliwości.

  • 0

    28.  2012-09-27 09:29:47

    @12 widzisz, ale przeciętnego konsumenta *** kto jest winny, że mu coś nie działa, grunt że nie działa. Ja np. nie kupię BB bo nie mam zamiaru zmieniać sieci, w której mam 95% numerów na inną dla tej usługi.

  • 0

    29. ~JustMe  2012-09-27 10:53:58  host: 93-186-23-85.rdns.blackberry.net

    @28 Ale co nie dziala? Ty np mozesz kupić BB i miec caly czas ten sam numer,w tej samej sieci,chyba ze w Twojej sieci nie ma w ofercie BB. O jakiej usludze mowisz piszac ze masz 95 %...? Tak czy siak czekam na nowy BB10 z klawiatura normalna a nie szklana pomylka ktora mi nie pasuje.

  • 0

    30. ~Zbyszek  2012-09-27 11:19:10  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    BB10 nie będzie działać tylko po BISie, ale będzie miało możliwość działania po APN operatora, więc Wasze gigabajty będą jak znalazł. Poza tym co takiego strasznego w przechodzeniu wiadomości przez serwery RIM, szybsze to, nie drenuje baterii tak mocno i jakoś nikomu dotychczas ta inwigilacja (której nawiasem mówiąc nie ma)nie przeszkadzała. Było full przypadków wykradania danych (nie tylko maili) przez Apple i Google, ale nikt sensacji nie robił, z RIM i Nokią naglę Wam to przeszkadza, chociaż sądzę że większość z Was korzysta z takiego FB... tam to są dopiero smaczki w umowach licencyjnych, a operatorzy, oni to już w ogóle mają o Was taką wiedzę że "o my gosh", ale to Wam nie przeszkadza. Nikt do produktów RIM nie zmusza, nie chcecie to nie. Wg mnie RIM teraz i M$ zaczynają wyprzedzać konkurencje, bo tworzą systemy dopasowane do większych ekranów, które powoli stają się dominujące, cała architektura systemu pozwoli na wykorzystanie większych ekranów, co przy iOS i Andku jest utrudnione, bo to systemy wychodzące z mniejszych ekranów, więc też ich użyteczność jest mniejsza. W RIM mamy też świetne qwertowce, których nie uświadczymy u konkurencji, a szkoda...

  • 0

    31.  2012-09-27 16:12:51

    @29 e-mail nie działa. "chyba ze w Twojej sieci nie ma w ofercie BB." Cały czas o tym mówię. " O jakiej usludze mowisz piszac ze masz 95 %...? "Nie usłudze a o sieci Plus.

  • 0

    32. ~tt  2012-09-28 12:14:30  host: zen-inetgw-3a.nhs.uk

    wy zartujecie sobie mowiac ze nie ma mozliwosc polaczenia z serwerem blackberry przez Plus-a? koszmar

Dodaj swoją opinię