Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RIM: wkrótce system BB10 może się znaleźć na urządzeniach firm trzecich [ankieta]

RIM: wkrótce system BB10 może się znaleźć na urządzeniach firm trzecich [ankieta]

Q! 14 Sierpnia 2012 08:32

0 0

RIM poinformował, że wkrótce będzie gotowy do licencjonowania swojego najnowszego systemu mobilnego, BB10, firmom trzecim - informuje Bloomberg.

Nowa platforma mobilna RIM-u, BB10, ma być już na ostatnich etapach testowania. Obecnie firma zastanawia się w jaki sposób firmy trzecie mogłyby korzystać z niego oraz z oferowanych wraz z nim usług.

System BB10 oparty jest o środowisko QNX, które już teraz wykorzystywane jest w samochodach, przemyśle czy rozwiązaniach wojskowych. Jak zapewnia RIM, nic nie stoi na przeszkodzie, aby system BB10 był równie szeroko wykorzystywany.




Cały czas RIM podtrzymuje, że pierwsze jego terminale pracujące pod kontrolą systemu BB10 pojawią się na rynku na początku 2013 roku.

Czy byłbyś zainteresowany zakupem telefonu innego niż BlackBerry z systemem BB10?

Zdecydowanie tak
25.61%
Raczej tak
19.03%
Raczej nie
19.03%
Zdecydowanie nie
22.84%
Nie mam zdania
13.49%

Wszystkich głosujących: 289




Źródło tekstu: Bloomberg     

Dodaj do:
w sumie: 78
  • 0

    59.  2012-08-14 22:38:52

    @57 jeśli wg ciebie 7.8 milionów urządzeń skierowanych do konkretnej grupy docelowej to mało to nie wiem czy się śmiać, czy płakać...

  • 0

    60.  2012-08-14 22:42:12

    @59 2/3 to rynek konsumencki, a nie biznesowy - RIM podaje takie dane. Wiec do biznesu poszlo mniej jak 3 mln.

  • 0

    61. ~JustMe  2012-08-14 22:42:27  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Jesli wg tego czlowieka,ktory wie co o nim mysle BB 9900 to niewypal...szkoda slow. A Playbook?A wlasnie ze wypail,jutro ide kupic Playbooka 7" 32 GB za 149 funtow... Kupuje bo tanio,do nieczego mi nie jest potrzebny.

  • 0

    62.  2012-08-14 22:45:45

    @60 i wg ciebie to nie jest sukces kiedy osoby prywatne na potęgę kupują urządzenia stworzone dla biznesu?

  • 0

    63. ~JustMe  2012-08-14 22:45:51  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Co za koles!!!! A konsument to nie biznesmen?Rynek biznesowy to nie konsumencki?Skad ty takie bzdury bierzesz. Podali ilosc sprzedazy a ten znowu obraca kota ogonem!A Apple ile sprzedalo iphonow?Ile dla dzieci a ile dla biznesu?

  • 0

    64. ~JustMe  2012-08-14 22:52:37  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Applefan wpisz w google "famous with blackberry" I "famous with iphone" Oczywiscie chodzi mi o zdjecia :) Moze w taki sposob do ciebie dotrze ze jestes w bledzie

  • 0

    65. ~JustMe  2012-08-14 23:04:15  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-z-ios/206645-blackberry-bol d-900-vs-iphone-4-a.html I Wszystko jasne :)

  • 0

    67.  2012-08-15 07:28:35

    Skoro tak ujadacie to jak w takim razie wytlumaczycie takie spadki sprzedazy BB? Ja staralem sie to logicznie wytlumaczyc. Nikt nie podal zadnego argumentu poza obrazaniem mojej osoby.

  • 0

    68. ~JustMe  2012-08-15 08:15:04  host: 93-186-23-84.rdns.blackberry.net

    A jak wytlumaczysz to ze iPhone 4s nie siega piet BB 9900 Bold???

  • 0

    69. ~justMe  2012-08-15 08:21:34  host: 93-186-31-81.rdns.blackberry.net

    Applefan,ty podajesz jakies chore wycinki "gieldowe" , chwalisz sie iloscia sprzedanych ajfonow,to telefon dla ludu,jak kiedys garbus...Blackberry nie jest takim telefonem dla ludu.Pisalem ci juz kiedys:Ile sprzedano Fiatow w zeszlym roku a ile Bentley...Pomysl nastepnym razem zanim pomyslisz,zanim napiszesz ze BB to szajs itd...Sytuacja finansowa nie ma nic wspolnego z jakoscia telefonow!!!Podalem ci link na myapple.pl gdzie jasno ekipa pisze ze nie jest tak jak mowisz...Po pierwsze to dwa rozne urzadzenia,iPhone nastawiony na zabawe I multimedia,Blackberry dla ludzi pracujacych,korzystajacych z telefonu w inny sposob jak ajfonowcy.A co do tego forum,to czytajac info ajfonowcow na temat BB wiem juz ze nic ci ludzie nie wiedza na temat BB,ty z tego co piszesz tez g....no wiesz ale szczekasz jak bura suka.Opanuj sie...

  • 0

    70.  2012-08-15 11:11:20

    @69 korzystam w biznesie z iPhona i sprawdza sie doskonale, ale to inny temat. Pytam: dlaczego RIM sprzedaje zastraszajaco mnie telefonow jak za czasow swojej swietnosci czyli uogolniajac, zanim pojawil sie iPhone i zrewolucjonizowal caly rynek smartfonow? Ja rozumiem ze BB to sprzet niszowy itd, ale dlaczego notuja takie spadki w sprzedazy? Biznesy sie na swiecie skurczyly i sa nasycone tymi urzadzeniami czy jak? I dlaczego RIM zwalnia kilka tys ludzi i ma strate za ostatni kwartal. Prosze o odpowiedzi "JustMe" skoro jestes w temacie.

  • 0

    71.  2012-08-15 11:44:18

    @70 dziwne żebyś nie miał iPhone w biznesie skoro "jesteś deweloperem na iOS" (w co i tak nikt nie wierzy). A dlaczego tak się dzieje? To nie jest skomplikowane. To nie biznes się skurczył, to osoby prywatne które wcześniej miały do wyboru WM albo BB przerzuciły się na Androida i iOS. Oczywiście piszę teraz o rynku amerykańskim. W Polsce BB nigdy nie był popularny.

  • 0

    72. ~Timi  2012-08-15 11:51:03  host: apn-95-41-221-145.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawe... iPhone 5 z BB10? Moze i bym kupil...;)

  • 0

    73.  2012-08-15 12:45:24

    @71 no widzisz, to nie BB jest takie wspaniale, ale w owym czasie nie bylo stosownej konkurencji. Sam mail moze 10 lat temu byl szalem, ale teraz to tylko jedna z wielu uslug i rzeczy jakie powinien sprawnie wykonywac smartfon. BB odstaje w wielu tematach w tym w aplikacjach najbardziej. Poza tym w biznesie liczy sie teraz mozliwosc szybkiego integrowania softu i iPad i iPhone ze swoimi narzedziami developerskimi i programem dla korporacji sa jak na razie bezkonkurencyjne. Znam wiele firm w PL (wspopracowalem przy tworzeniu softu), ktore wykorzystuja iOS do codziennej intensywnej pracy. Raczej z tego nie zrezygnuja za szybko, bo zainwestowaly znaczne srodki nie tyle w sprzet co w stworzenie oprogramowania. Sa bardzo zadowoleni z efektow i jak teraz RIM chce wejsc na rynki, ktore utracily i odzyskac pozycje? Usprawnionymi kontaktami w ksiazce adresowej? Prosze was...

  • 0

    74. ~  2012-08-15 13:45:51  host: z29-13.opera-mini.net

    Okradziono dom Stefana J. Ukradziono wszystkie patenty aple trzymane pod lozkiem i za obrazem oraz 3 jajpady i 2 kompjutry. Sprzet odzyskano niestety patentow nie!

  • 0

    75. ~  2012-08-15 14:11:43  host: z50-15.opera-mini.net

    @applefan Weź ty przejdź już na emeryturę z tym hejtem.

  • 0

    76.  2012-08-15 17:56:02

    @73 jak taki ignorant technologiczny mógł współpracować przy tworzeniu softu? No chyba, że kawę programistom robiłeś...

  • 0

    77. ~Realista  2012-08-15 21:10:50  host: 213.156.123.138

    Najeżdżacie jedni na drugich i nic z tego nie wynika. Jedno pytanie miałbym: jeśli BlackBerry jest takie wspaniałe i tak dobrze ponoć stoi (biznes je kocha itd.) to dlaczego wyniki są tak fatalne? Dlaczego zwalnia pracowników, szuka wszędzie oszczędności (chociażby news o sprzedaży odrzutowca RIM)? Moim zdaniem nie jest dobrze, kurs akcji na przestrzeni lat najlepiej pokazuje w jakim miejscu jest teraz RIM. Mam nadzieję, że zaczną sprzedawać system innym firmom, bo ekspansja to najlepsze rozwiązanie. Fanbojstwo jak widać jest nie tylko domeną użytkowników Apple, ale również przekonanych o własnej wyjątkowości (ciekawe że posiadanie rzeczy określonej marki, może tak łechtać ego) posiadaczy BlackBerry. Zluzujcie - to nie religia.

  • 0

    78.  2012-08-15 21:41:42

    @77 do kolegow nie docieraja argumenty z rynku. Nawet jak sladow po RIM wkrotce nie bedzie to dalej beda ujadac.

  • 0

    79. ~Jacek  2012-08-18 15:43:51  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @77 moze dlatego zwalnia ludzi ze nie produkuje swoich produktow w chinach i nie zmusza ludzi do pracy tak jak robi to zgnile jablko.Poza tym sprzedaz maleje bo ludzi czekaja na nowa wresje OS ktora byla zapowiadana juz pare miesiecy temu stad te spadki.Tym bardziej ze informacja o tym ze OS7 nie dostanie aktualizacji do 10 spowodowalo znaczacy wplyw na te spadki.Myslisz ze gdyby aplle powiedzialo ze stare urzadzenia nie dostana aktualizacji do 6 to by ludzie kupowali.Wrecz przeciwnie.Nikt by tego nie kupil.Poza tym ten chlopiec z mlekiem pod nosem o pseudonimie applefan niech sobie sprawdzi strone niebezpiecznik.pl a tam nie ma dnia zeby nie bylo informacji o tym jakie to apple jest bezpieczne itd.Praktycznie jedna rozmowa telefoniczna mozna wykrasc konto.Sprawdz sobie rowniez dzieciaku dane o sprzedazy tych wspanialych aplikacji w sklepie zgnilego jablka.Ponad 75 procent tych aplikacji nigdy nie byla pobrana tak wiec to tylko swiadczy o tym jak bardzo wspanialych macie developerow.Pewnie takich samych za jakiego ty sie podajesz.Szkoda slow

Dodaj swoją opinię