Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RIM przeprasza za niedostępność usług BlackBerry

RIM przeprasza za niedostępność usług BlackBerry

LuiN 10 Października 2011 18:46

0 0

W wyniku awarii serwerów, usługi BlackBerry przestały działać w Europie, Azji i Afryce. Problemy dotyczą poczty email, BBM i dostępu do stron WWW.

Problemy z dostępem do usług rozpoczęły się około południa czasu polskiego. Według The Telegraph prawdopodobną przyczyną przedłużających się utrudnień jest awaria centrum danych w Slough w Wielkiej Brytanii.

Godzinę temu do problemów wreszcie przyznał się oficjalnie RIM, informując na Facebooku o awarii dotykającej wybranych klientów na terenie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Sprawa jest badana, a RIM przeprasza za niedogodności i dziękuje za cierpliwość.




Ostatnie równie poważne awarie serwery RIM przeżyły w lutym 2008 roku i w kwietniu 2009 roku.

Źródło tekstu: RIM, The Telegraph     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 2

    2.  2011-10-10 18:52:57

    To ktores panstwo probuje zlamac zabezpieczenia BB.

  • 2

    3.  2011-10-10 18:54:31

    To pewnie przez Hindusów.

  • 0

    4. ~  2011-10-10 19:01:00  host: 77-255-22-131.adsl.inetia.pl

    po prstu nie zdążyli zamontować jeszcze wszystkich podsłuchów i tyle

  • 0

    6. ~Misiek  2011-10-10 19:38:38  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    A u mnie zero problemow. Caly dzien mejle schodzily, BBM dzialal, net rowniez. BIS w Orange na 9700. Takze dziwna sprawa.

  • 0

    7.  2011-10-10 19:44:27

    ja miałem problemy myslalem ze to wina play i co ciekawe jak zadzwoniłem do play powiedzieli ze mają problemy z połączeniami wychodzącymi i transmisja na terenie warszawy a tu jednak zonk i to nie wina play :-)Witku czy możesz gdzieś ustalić do jakiego pasma przycinają transmisje po APN BB ? na infolinii twierdzą ze tego nie robią ale ewidentnie widać że pasmo jest przycięte

  • 0

    8. ~  2011-10-10 20:02:48  host: z27-03.opera-mini.net

    Ja walcze ze swoim bb od poludnia myslac ze to wina play

  • 0

    9. ~mobile4you  2011-10-10 22:43:32  host: public-gprs182100.centertel.pl

    Przecież piszą, że wybranych klientów. Widocznie niektórych wybrali ;-)

  • 0

    10.  2011-10-11 06:49:30

    Ja też przepraszam, że piszę to tutaj, ale coś jest nie tak w wersji mobilnej TELEPOLIS - W "Najnowszym sprzęcie" brakuje dwóch nowych telefonów: iPhone'a 4S i HTC Sensation XL.

  • 0

    11.  2011-10-11 07:02:47

    Dodam, że obydwa te telefony są w "Najnowszym sprzęcie" w normalnej wersji TELEPOLIS, a tu nie ma.

  • 0

    12. ~ona123  2011-10-11 13:08:39  host: ptcnat.t-mobile.pl

    też własnie myslałam, że to kwestia PLAYa, uff w sumie dobrze, że jest info nt. temat.

  • 0

    13. ~ona123  2011-10-11 13:54:12  host: ptcnat.t-mobile.pl

    ale chyba znowu coś nie działa... nie łączy się z BIsem. też macie problemy?, czy coś z moim jest nie tak ?

  • 0

    14. ~fetus  2011-10-11 16:14:17  host: z13-13.opera-mini.net

    Dzisiaj te same problemy co i wczoraj. Gdzieś na angielskiej stronie RIM pisał, że w nagrodę za straty moralne da możliwośc użytkownikom starszych słuchawek wysyłanią maili o podwyższonej pojemnoesci do 7MB.

  • 0

    15. ~...  2011-10-11 22:17:28  host: staticline16970.toya.net.pl

    14.no jest nie fajnie :( .Właściwie zniczego prócz sms skorzystać nie można. hahah FETUS a dla tych z nowszą słuchawką, wymiana sprzętu na starszy?:-)

  • 0

    16. ~kk  2011-10-12 10:13:50  host: abgf212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy u was tez dzisiaj dalej nic? Wczoraj wieczorem zaczalem dostawac jakies maile, dzisiaj znowu nic.

Dodaj swoją opinię