Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RIM pomaga ująć brytyjskich chuliganów

RIM pomaga ująć brytyjskich chuliganów

Q! 13 Sierpnia 2011 18:57

0 0

Po fali zamieszek w kilku brytyjskich miastach policja przystępuje do łapania osób, które brały w nich udział. W tym celu wykorzystuje najnowsze technologie mobilne i już stawia pierwsze zarzuty - informuje Telegraph.

W poszukiwaniu osób biorących udział w zamieszkach policja współpracuje z RIM, producentem urządzeń BlackBerry. Kanadyjska firma zapowiedziała już wcześniej, że udzieli wszelkiej możliwej pomocy w tej kwestii. Są już tego pierwsze efekty.




Pewnej 18-latce zostały już postawione zarzuty nakłaniania lub pomocy w popełnieniu przestępstwa, za które grozi grzywna lub do 5 lat pozbawienia wolności. W tym celu miała ona wykorzystywać komunikator BlackBerry Messenger (BBM), poprzez który przesyłała znajomym zdjęcia scen grabieży i przemocy.

Wiele wskazuje na to, że to nie ostatni zarzut postawiony uczestnikom zamieszek wykorzystującym urządzenia BlackBerry. Wszystko dlatego, że RIM podjął ścisłą współpracę z brytyjską policją w tej kwestii. A warto zaznaczyć, że terminale firmy RIM są popularne wśród brytyjskiej młodzieży m.in. dlatego, że umożliwiają tanią wymianę wiadomości poprzez usługę BBM.

Źródło tekstu: Electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 1

    20. ~  2011-08-13 23:07:35  host: 213-238-88-90.adsl.inetia.pl

    6 - naucz się czytać ze zrozumieniem. Zarzut jest za to ze przesyłała zdjęcia z tamtych wydarzeń. To tak jakby dziennikarz ujawniający zdjęcia z przekazania łapówki został oskarżony o zachęcanie do korumpowania. Potępienie ma iść w kierunku RIM (za ujawnianie prywatnych danych i kolaborowanie z policją) oraz w kierunku policji (czy też prokuratury za prześladowanie ludzi za przesyłanie zdjęć). Co innego gdyby przesłała SMSa o treści "ty wybij szybę a tamty wynieś telewizor". Tyle że to też nie powinno mieć miejsca bo nic nie powinno być ujawnione przez operatora.

  • -1

    21. ~fism  2011-08-13 23:12:11  host: host-81-190-229-120.wroclaw.mm.pl

    @20: a skąd wiesz, że to były zdjęcia opisane "ojej, pali się, przyjdzie czym prędzej, trzeba gasić" a nie "jest rozpierducha, wbijać, może uda się zwinąć jakiś fajny towar"? Przecież nie wiesz, a rzucasz takimi określeniami, że aż... A operator jest prawnie zobowiązany do udostępniania odpowiednich danych uprawnionym do tego organom. Tyle w tej kwestii. I czemu ktokolwiek miałby się okrywać hańbą? I od kiedy pomoc w łapaniu przestępców jest działaniem przeciwko społeczeństwu?

  • -1

    22. ~  2011-08-13 23:18:18  host: 213-238-88-90.adsl.inetia.pl

    19 - nie udawaj mądrzejszego od radia. Sprawa zaczęła się od morderstwa, dobrze wiadomo jakie tam jest społeczeństwo i skoro się je nie deportowało to trzeba się liczyć z takimi reakcjami. I wyszedłeś na idiotę gdyż jestem na tyle stary ze prędzej JZ a nie JP gdyż gdy byłem w wieku dzisiejszych gimnazjalistów to rzucałem kamieniami ale w zomo za komuny a w szkolnym kiblu po ścianach pisałem "tu się robi ser dla braci z zsrr". Nie masz pojęcia o życiu.

  • 1

    23. ~fism  2011-08-13 23:28:46  host: host-81-190-229-120.wroclaw.mm.pl

    @19: jak pion decyzyjny w firmie podejmuje działania na zasadzie "bo coś tam usłyszałem" to powodzenia :)

  • 0

    24. ~  2011-08-13 23:50:26  host: public134546.xdsl.centertel.pl

    @22 Jak nie JP, to pewnie JK. Pozdrownienia dla kolegow...

  • -1

    25.  2011-08-14 00:07:46

    "Listonosz, córka milionera, nauczyciel i ratownik - to osoby, które według brytyjskich bulwarówek znalazły się wśród zatrzymanych pod zarzutem niszczenia mienia i kradzieży. - W zamieszkach udział biorą nie tylko nastolatki i bezrobotni - piszą gazety." RIM szyfrował komunikację. Jeżeli mieliby przypiąć im łatkę pomocników wandali i chuliganów woleli współpracować z policją.

  • -1

    26.  2011-08-14 00:13:21

    Przykładowa rozsyłana wiadomość: "Ludzie z całego Londynu, spotkajmy się w sercu Londynu na Oxford Circus! Będziemy rozwalać sklepy, więc przyjdź i weź sobie trochę (darmowego towaru!!!) Jeśli zobaczysz brata SALUTUJ! Jeśli zobaczysz psa (policjanta, red.) STRZELAJ! Potrzebujemy więcej ludzi niż jest psów, więc do roboty, cały Londyn i inni też są zaproszeni! Czysty terror i zniszczenie i darmowy towar po prostu rozbij sklepowe okno i ładuj na wózek, co chcesz!"

  • 1

    28. ~tyr  2011-08-14 07:40:54  host: z48-13.opera-mini.net

    Bardzo dobrze, że RIM pomaga wyłapywać chuliganów. Zero tolerancji dla debili okradających cudze mienie. Policja powinna odrazu użyć ostrzejszych metod, a nie cackać się z tą bandą wyrostków. Jeden z drugim dostałby w mordę i zaraz reszta by spieprzyła do swoich norBardzo dobrze, że RIM pomaga wyłapywać chuliganów. Zero tolerancji dla debili okradających cudze mienie. Policja powinna odrazu użyć ostrzejszych metod, a nie cackać się z tą bandą wyrostków. Jeden z drugim dostałby w mordę i zaraz reszta by spieprzyła do swoich nor

  • 0

    29. ~  2011-08-14 08:17:26  host: p17-07.opera-mini.net

    od razu będzie targowanie się kto da więcej więzienia na koszt innych, ja bym dał bym do zrozumienia że policja w razie czego będzie się strzelać z ostrej amunicji, tanio i solidnie, gdyby ustawki chuliganów były legalne to idiotów już dawno byłoby ...2 razy mniej, inne moje pomysły pomine bo żyjecie w matrixie że manna spadnie z nieba a wszyscy będą tacy jakich wy widzicie w lustrze, norma u większości ludzi

  • -1

    30.  2011-08-14 08:37:10

    Nie chcę oceniac czy Rim zrobił dobrze czy ludzie. W histrii ludzkości zawsze dochodziło do rewolucji moiże to ten czas. Ale trzeba pamietac że coraz więcej doposażamy sie w elektronikę z której się cieszymy, i jeszcze internet facebooki itp. Pamietajmy że kij ma 2 końce oraz to jest system 0,1 gdzie nic się nie ukryje. Wyglada tak że jesteśmy już tak osaczeni że jeśli ktos moze i chciałby to nasz profil skonstuje bezbłędnie na podstawie info z elkektroniki.

  • 0

    31. ~buk  2011-08-14 12:18:16  host: cpc8-walt13-2-0-cust401.13-2.cable.virginmedia.com

    to jakas bzdura za przesylanie zdjec nic Ci nie moga zrobic ona pewnie umawiała sie na te grabieze

  • 0

    32. ~  2011-08-14 12:22:32  host: user-46-113-30-227.play-internet.pl

    Bardzo dobrze, że RIM współpracuje z angielską policją. Nie ma przyzwolenia na bandytyzm i niszczenie cudzego mienia i wszelaki wandalizm. Niech ich wyłapią i sprawiedliwie osądzą. Mówienie, że to kolaboracja jest nieporozumieniem, bo jeżeli by tego nie zrobili to tak jakby dawali swoje przyzwolenie na takie zachowania.

  • 0

    33. ~  2011-08-14 12:33:42  host: staticline22441.toya.net.pl

    @22 i @18 - najłatwiej winę zrzucić na rząd i policję. ale czy osoby które palą budynki, demolują ulicę/sklepy, dopuszczają się kradzieży i nie tylko robią to z powodu śmierci jakiejś osoby? bzdura, może to był powód dla garstki osób. co było kilka/kilkanaście lat temu w Słupsku gdy policja zabiła kibica? zadymy, itd. ale nie było takich sytuacji jak w Wlk. Brytanii. złodziej jest złodziejem i powinni im ręce poucinać, wtedy nie mieliby czym kraść. a RIM zrobił dobrze. tak to miałby łatkę iż wspomaga przestępczość, a w tym wypadku będzie że pomaga społeczeństwu.

  • 0

    34. ~  2011-08-14 12:34:46  host: staticline22441.toya.net.pl

    a i żeby nie było - nie mówię że to co było w Słupsku było dobre, ale widać że tam nie chodziło o to co osobom biorącym udział w zamieszkach w Londynie.

  • 0

    36. ~  2011-08-14 14:11:22  host: wap.plusgsm.pl

    Rim za to zapłaci sporo.jeżyna to telefon co ciebie zakapuje na komisariat! Pomóż ZOMO wypaluj się sam ;-]

  • 0

    37. ~REd  2011-08-14 18:48:23  host: 194.219.216.224

    RIM próbuje teraz wybielic swój wizerunek to musi współpracować.

  • 1

    38.  2011-08-14 21:06:03

    popieram, popieram... w mam w [...] komentarze o ochronie danych osobowych, wolności i innych bzdur ;-)

  • 0

    39. ~  2011-08-14 22:04:02  host: djo90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przynajmniej na BlackBerry jest aplikacja Dropbox, a na Symbiana nie ma! :(

  • 0

    40. ~  2011-08-14 22:28:59  host: 85-202-58-152.internetia.net.pl

    z jednej strony to bardzo dobrze ze pomagaja ujac tych idiotow, ale z drugiej strony swiadomosc ze moga kiedy chca miec dostep do twoich prywatnych wiadomosci nie powoduje u mnie radosci.

  • 0

    42.  2011-08-15 12:54:17

    Zresztą... Życzę wszystkim obrońcom tych biednych stłamszonych młodych ludzi walczących o wolnośc, zeby wam przy okazji protestów przeciwko - nie wiem - cenie benzyny albo kartofli - powstańcy weszli do sklepów i domów, wynieśli co cenniejsze rzeczy a wychodząc podpalili sklep czy dom ;-0 Życzę tego z całego serca. Oczywiście nie będziecie od policji i państwa żądać ścigania kapturowców inaczej niż za pomocą osobiście dostarczonych dowodów, ze to właśnie ten wojownik o wolność właśnie zapomniał się w walce i wziął telewizor... ;-) Bo przecież to jest nadużycie i ubeckie wchodzenie w życie prywatne tych odważnych ludzi walczących z uciskiem ;-)

Dodaj swoją opinię