Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RIM odnowił z Nokią umowę licencyjną

RIM odnowił z Nokią umowę licencyjną

Q! 5 Grudnia 2008 13:14

0 0

RIM odnowił z Nokią długoterminową umowę licencyjną. Dotyczy ona wykorzystania patentów zawartych w technologiach GSM, WCDMA i CDMA2000. Umowa przewiduje wniesienie przez RIM jednorazowej opłaty z tytułu uzyskania praw oraz regularnych opłat z tytułu korzystania z zawartych w umowie patentów.

Jak powiedział Ilkka Rahnasto, wiceszef w Nokii odpowiedzialny za własność intelektualną, podpisana umowa świadczy o sukcesie firmy w dziedzinie licencjonowania własnych rozwiązań technologicznych. Według niego potwierdza to również fakt, że Nokia jest liderem jeśli chodzi o innowacje oraz ich licencjonowanie.
Od 1990 roku Nokia zainwestowała w badania i rozwój sieci GSM i WCDMA prawie 35 mld euro. Jej katalog patentów zawiera około 300 rozwiązań z zakresu GSM, 370 WCDMA i 170 CDMA2000.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy kiedykolwiek kupiłeś/kupiłaś sprzęt elektroniczny w Chinach?

Zakup smartfonu w Chinach a jego naprawa

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet