Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RIM nie będzie musiał płacić wielomilionowego odszkodowania

RIM nie będzie musiał płacić wielomilionowego odszkodowania

Q! 9 Sierpnia 2012 11:52

0 0

RIM, producent urządzeń BlackBerry, poinformował, że nie będzie musiał płacić wielomilionowego odszkodowania za rzekomo wykorzystywany patent.

Przypomnijmy, że w połowie lipca firma Mformation Technology wygrała proces, w którym oskarżyła RIM o bezprawne korzystanie z jednego z należącej do niej patentów. Zgodnie z wyrokiem RIM miał zapłacić ponad 140 mln dolarów odszkodowania. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.
Teraz RIM poinformował, że po odwołaniu się od wyroku i przedstawieniu sądowi swoich racji oraz decyzji ławy przysięgłych, ten uznał dowody w sprawie za mało przekonujące. Oznacza to, że RIM nie będzie musiał płacić 147,2 mln dolarów odszkodowania za rzekomo bezprawnie wykorzystywane rozwiązanie.

Źródło tekstu: RIM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2012-08-09 13:56:50

    I bardzo dobrze! Kto to widział, płacić za swoje własne rozwiązania tylko dlatego, że jakaś firma bezczelnie patent ukradła?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet