Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RIM kolejnym graczem na rynku tabletów?

RIM kolejnym graczem na rynku tabletów?

LuiN 12 Lipca 2010 08:43

0 0

Do sieci trafiły plotki na temat tego, że RIM również chce powalczyć o rynek tabletów internetowych. Kanadyjskiej firmie przyjdzie konkurować swoim "7-calowcem" z takimi gigantami jak Apple, Dell czy Samsung.



Według informacji, które opublikował CNet tablet trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Urządzenie ma być wyposażone w procesor Marvell taktowany zegarem 1 GHz, 7-calowy ekran dotykowy i dwie kamery (przednią i tylną), których zabrakło w iPadzie.




Jeśli jednostką centralną będzie Marvell Armada 610, spodziewać możemy się odtwarzania filmów FullHD (być może też nagrywania) i obsługi zaawansowanej grafiki 3D.

Duzi producenci muszą się spieszyć ze swoimi tabletami. Zaczyna już docierać do Europy fala tanich azjatyckich alternatyw. Po co wydawać kwoty rzędu 1000 dolarów, skoro 7-calowy tablet z Androidem czy Windows 5.0 CE dostać można za 1/10 tej ceny?

Źródło tekstu: CNet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    2.  2010-07-12 08:58:44

    a wiadomo coś o systemie? android czy coś własnego?

  • 0

    3. ~code  2010-07-12 09:01:55  host: chello089078001191.chello.pl

    świat by się zawalił, gdyby RIM wrzucił do siebie Androida :)

  • 0

    4. ~walker  2010-07-12 09:20:07  host: t10-01.opera-mini.net

    pewnie bedzie to jakis BB OS, na sterydach

  • 0

    5. ~  2010-07-12 09:38:06  host: t10-13.opera-mini.net

    przeciez to ze rim chce robic tablet to informacja chyba z maja. Wszyscy o tym trabili, nawet w gazecie o technologiach mobilnych mam notke o tym.

  • 0

    6. ~baltham  2010-07-12 09:39:54  host: t23-15.opera-mini.net

    a gdzie można kupić takie tanie tablety?

  • 0

    7. ~  2010-07-12 09:51:49  host: t19-16.opera-mini.net

    wlasnie gzie za 400PLN da sie kupic tablet?

  • 0

    8. ~  2010-07-12 09:52:20  host: t19-16.opera-mini.net

    araczzej 300

  • 0

    9. ~  2010-07-12 10:25:10  host: 90-156-33-206.as.kn.pl

    Do Europy.. nie do Polski :) czytajcie ze zrozumieniem.. Polska to zaścianek Europy mimo swojego położenia :)

  • 0

    10.  2010-07-12 10:42:18

    6, baltham - wejdź na Allegro, w polu wyszukiwania wpisz tablet, a potem posegreguj wyniki według liczby ofert. Za jakieś 325 zł da się już dostać tablet z Androidem.

  • 0

    11. ~  2010-07-12 11:24:46  host: adqj210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak to sie dzieje ze zawsze jestescie po BBNews.pl ale nigdy nie napiszecie zrodlo: BBNews?

  • 0

    12.  2010-07-12 11:29:56

    11: raczej nie czytamy BBnews, więc nie wiemy, czy jesteśmy przed, po czy równo. BBnews miało własne źródło? Chyba nie... My napisaliśmy z CNetu... Więc dlaczego mielibyśmy jako źródło podawać BBnews? Zastanów się trochę. Następne tego typu pytania, które powinny zostać napisane na forum w dziale TELEPOLIS.PL, a nie tutaj pod newsem, zostaną po prostu usunięte.

Dodaj swoją opinię