Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Richard: Orange chce konsolidować rynek w Europie

Richard: Orange chce konsolidować rynek w Europie

WitekT 24 Czerwca 2015 14:47

1 7

Orange chce dalej odgrywać kluczową rolę w procesie akwizycji i konsolidacji europejskiego rynku telekomunikacyjnego oraz tworzenia paneuropejskiej sieci - powiedział w wywiadzie dla Financial Times Stephane Richard, prezes telekomu.






Richard powiedział także w wywiadzie, że jeżeli Europie nie uda się stworzyć jednolitego rynku cyfrowego, to mniejsze narodowe telekomy takie, jak KPN, Telekom Italia czy Belgacom mogą być zagrożone. Dodał też, że francuski rząd powinien powstrzymać się od wpływania na proces konsolidacji lokalnego rynku, a rozstrzygnięcia pozostawić w rękach urzędu antymonopolowego.

Rząd naprawdę nie ma dostępnych narzędzi, aby temu procesowi zapobiec -- powiedział prezes Orange.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: stephane richard | orange

w sumie: 19
  • 2

    1. ~Medyk Suisse  2015-06-24 14:53:05  host: mail.rehaclinic.ch

    La Change la vie Avec Orange - gdzie jestes...

  • 1

    2. ~pabloki  2015-06-24 14:59:06  host: 213.158.222.94

    poproszę o komentarz la vie. na razie napiszę że podchodzi mi to pod myślenie Wituckiego, który płakał że za dużo operatorów jest w eurpoie. nomalnie zakusy monoplistyczne . ponoć ue walczy z monopolem. do tej pory orange w żadnym kraju nie pokazał swojej paneuropejskości to po konsolidacji tym bardziej nie pokaże. to jest lobbowanie i zależy czy rzady sie ugną(pewnie tak) .

  • 1

    3. ~pabloki  2015-06-24 15:04:23  host: 213.158.222.94

    @1 wczoraj też nie przyszedł, chyba teraz jest vie avec une autre Telekom

  • -1

    4. ~Punk  2015-06-24 15:06:34  host: apn-46-169-72-205.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja jak narazie nie pójdę do Orange, chyba że mi dobrą ofertę dadzą i pociągną kabel pod mój dom te kilka m od słupa który stoi w ogródku i Orange nie chce się pociągnąć kabla.
    Dlatego puki ta firma nie zmądrzeje to na pewno do nich nie przejdę.

  • 1

    5. ~Medyk Suisse  2015-06-24 15:49:49  host: mail.rehaclinic.ch

    Orange wyszlo np. dawno temu ze Szwajcarii. Sprzedalo siec Apax Partners, a Ci sprzedali w kioncu wlascicielowi francuskiego Free. Francuski Free jest challengerem niczym Play w PL pare lat temu. Ale...

    Po sprzedazy oczekiwano Rebrandingu na Free a jest Salt. Czyli slono placic tez trzeba...

    Czekam na Info La vie Change Avec Orange ...ale chyba jest na urlopie. Madrego milo zawsze poczytac-

  • 2

    6. ~la vie change avec Orange  2015-06-24 16:01:01  host: 212.244.23.181

    Witam serdecznie. Nie, nie mam urlopu. Mówi się o tym, że Orange wystartuje po Telecom Italia, KPN i Belgacom który obecnie zmienia swoją nazwę rejestrowaną na Proximus.W zamian za to wyjdzie z części rynków afrykańskich . W wyniku tej konsolidacji prawdopodobnie Orange stanie się tylko i wyłącznie firmą prywatną czego obawiają się związki zawodowe we Francji. Po prostu będzie podwyższenie kapitału i ewentualna wymiana akcji po fuzji z Telecom Italia. tak szczerze to rozmowy już się toczą ale nikt nic nie mówi oficjalnie. najważniejsze to kupić Telecom Italia bo ja nie kupi go Orange to kupi go DT a tego nie chce Orange. Belgacom i KPN to małe płotki.

  • 0

    7. ~low  2015-06-24 16:26:56  host: 5-226-110-197.static.ip.netia.com.pl

    Niech kupią Netię...

  • 0

    8. ~do la vie change  2015-06-24 16:27:36  host: mail.rehaclinic.ch

    co byloby zlego w przejeciu Telecom Italia przez DT a nie Orange? Przeciez czy tak czy siak zmniejszy sie konkurencja.

    To jak w De, gdzie O2 przejal Eplusa i jest tylko 3 Operatorow.

  • -1

    9. ~T-Mobile  2015-06-24 18:18:19  host: 37.31.41.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    zgadzam sie z do la vie change Orange nie ma nic do roboty tylko konsolidacje rynku robic tacy biedni sie zrobili smiech na sali :P

  • 1

    10. ~la vie change avec Orange  2015-06-24 20:03:43  host: 91-233-160-7.interkonekt.pl

    Po połączeniu Orange i Telecom Italia nowy podmiot będzie w stanie coś przejąć. Jeśli sam nie przejmie to sam może zostać przejęty przez innego operatora jak np AT&T, Verizon lub koncerny z Indii lub Chin. Przychody Orange spadają na każdym rynku jedynie rosną w Afryce. Warto jednak dodać, że Orange ma około 40 miliardów przychodów z tego połowa to Francja, 10% to Hiszpania, 15 % to usługo Orange Buissnes Service świadczone dla biznesu, 5 % to dailymotion a 7% to Polska. Około 13 % to pozostałe rynki dla grupy Orange czyli Belgia, Luksemburg, Rumunia, Mołdawia, Słowacja, Armenia oraz wszystkie kraje afrykańskie. Dlatego Orange myśli wzmocnić swoja pozycję na dwóch głównych rynkach czyli Francja i Hiszpania. Dlatego Orange kupiło Jazztel w Hiszpanii i z miłą chęcią by kupiło Yoigo. We Francji z kolei będzie bitw o operatora numer 3 czyli Boygues Telecom. Spór będzie się toczył między Orange i SFR. Ten kto kupi tą firmę to dostanie 12 milionów kart SIM. Afrykę można sprzedać jeśli tylko udało by się kupić telecom Italia. to samo się tyczy innych krajów europejskich z wyjątkiem Polski. W Polsce Orange będzie jeszcze z 5 lat około. Ale myślę, ze kiedyś też wyjdą z Polski jak przychody spadną do około 2 miliardów Euro. Co roku spadają 600-700 milionów. Pozdrawiam

  • 1

    11. ~wg4518  2015-06-24 20:49:33  host: user-94-254-192-6.play-internet.pl

    nie daj Boże

  • 1

    12. ~  2015-06-24 21:27:50  host: 178-36-206-225.adsl.inetia.pl

    Chciec to sobie moga.

  • 0

    13. ~xty  2015-06-24 21:45:02  host: host-89-231-131-66.rawamaz.mm.pl

    @10 a co tam słychać w OPL?

  • -2

    14. ~tkubon  2015-06-24 21:54:45  host: 195.82.63.198

    Ciekawe kto i kiedy łyknie u nas Play

  • -2

    15. ~  2015-06-24 22:28:57  host: ebd207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14, a jest oś tak głupi, żeby pchać się na przesycony rynek w biednym kraju w którym ceny usług telekomunikacyjnych są jednymi z najniższych w całej Europie, a użytkownicy dla kilkudziesięciu eurocentów oszczędności miesięcznie zmieniają operatora? Już nie wspominając o tym, że Play jest zadłużony na kilka miliardów, a w najbliższym czasie musi kolejnych kilka milardów zainwestować, żeby utrzymać się na powierzchni... Po co ktoś ma kupować operatora? Dla bazy klientów w dobie MNP 24 godz? Dla infrastruktury której Play nie ma? Dla pieniędzy których też u nas nie ma? Po co?

  • -1

    16.  2015-06-25 08:05:16

    Play jest na sprzedaż od jakiś 5 lat i nie ma chętnych. Obecna wojna cenowa jest dla telekomów wyniszczająca. Ciekawe kiedy się skończy.

  • -1

    17. ~  2015-06-25 10:33:02  host: 159-205-145-52.adsl.inetia.pl

    @Angemona Play juz zostal sprzedany i kupiony. Wlascicielem sa Chinczycy. Toz to tajemnica Poliszynela.

  • 0

    18. ~  2015-06-25 11:37:15  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    okidoki

  • 0

    19. ~koleszka co go orżnij wkur...  2015-06-26 09:24:22  host: user-94-254-199-96.play-internet.pl

    801234567 oszuści naciagacze złodzieje. Infolinia sprzedażowa zatrudnia ludzi bez jakiegokolwiek obycia z branża. Banda małolatów bez wykształcenia, wciskaja wysokie abonamenty dając nie swiadomym bądzie za parę zł. Obiecują sprzęty które.nie.należą się do wybranych promocji. ROZMOWY prowadzone jak na podwórku. Obietnice kontaktu bez pokrycia!! tfuuuu... piepszeni pseudo konsultanci. Odradzam podpisywanie umów!!

Dodaj swoją opinię