Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rewolucyjne zmiany w kolejnej wersji Windows Phone?

Rewolucyjne zmiany w kolejnej wersji Windows Phone?

Q! 22 Maja 2012 12:02

0 0

Serwis Insideris opublikował szkice zmian w interfejsie kolejnej wersji platformy Windows Phone. Czy czeka nas mała rewolucja?

wp8 szkice zmianJeśli tak by się stało, to oznaczać to będzie rewolucyjne zmiany w interfejsie użytkownika. Jest ich sporo, a jedną z ważniejszych jest pojawienie się menu z powiadomieniami systemowymi, m.in. ilością i rodzajem zdarzeń oczekujących, a także głośnością dźwięków.

Jeśli mowa o dźwiękach, to według szkiców, w kolejnej wersji systemu ma się pojawić możliwość regulacji ich trzech rodzajów: dla dzwonków, mediów oraz głośności rozmów.

wp8 szkice zmianKolejne zmiany czekać mają w menu głównym - ma się pojawić możliwość tworzenia kategorii kafelków, folderów z aplikacjami dostępnych z poziomu ekranu głównego, a także zmiany wyglądu poszczególnych kafelków.




Menu z aplikacjami ma zyskać możliwość sortowania aplikacji alfabetycznie lub według kategorii. Zarówno w menu, jak i na ekranie głównym ma się również pojawić możliwość tworzenia katalogów. Wśród nowości ma się znaleźć również opcja aktywnej tapety, na której możliwe będzie wyświetlenie np. mapy z naszym aktualnym położeniem.

wp8 szkice zmianKolejne zmiany mają zajść w menu aktywnych aplikacji. Pojawia się tam możliwość zamknięcia oraz zablokowania danej aplikacji, a także wskaźniki dla łączności Wi-Fi, 3G, naładowania baterii itp.

Nie wiadomo dokładnie czy dostępny szkic jest prawdziwy. Jeśli jednak tak by się stało, to kolejna wersja systemu Windows Phone może otrzymać sporo funkcji, których do tej pory mu brakowało. Czy tak się stanie?

Źródło tekstu: Insideris, WP7 Lab     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~totalsatan  2012-05-22 13:20:45  host: 83-238-67-51.ip.netia.com.pl

    Fake

  • 0

    11. ~antyhaker  2012-05-22 13:25:59  host: host-89-231-208-41.dynamic.mm.pl

    @9 rewolucyjne dla tego konkretnego systemu, a nie dla konkurencji ;p

  • 0

    12. ~ziui  2012-05-22 13:33:10  host: public82016.xdsl.centertel.pl

    Rewolucyjne zmiany, ale jeśli popatrzymy w porównaniu do obecnej wersji Windows Phone, zwykły smartfon za 200-300 PLN z Androidem czy też tak krytykowanym Symbianem ma takie "rewolucyjne" rozwiązania szmat czasu. nie wiem co wy tu piszecie o Apple - przeczytajcie sobie biografię Jobs'a i historię samego Apple to będziecie inaczej patrzeć na tą firmę - Apple II, iPhone, iPad, iPod... te urządzenia były prawdziwą rewolucją w czasie premier. Wątpię by Windows Phone był na topie kiedykolwiek - urządzenia na nim oparte są po prostu w zbyt wygórowanych cenach, przez co nie ma szerokiego wsparcia od programistów.

  • 0

    13. ~mitsufan  2012-05-22 13:37:04  host: 195.160.253.4

    #8: Może dowiedz się, kto wymyślił koncepcję okienek w systemie operacyjnym, a potem pluj jadem :)

  • 0

    14. ~PatrykOS  2012-05-22 13:59:23  host: 176-97-81-1.tvkslupsk.pl

    @johnny, Windows jest popularny ale na PC, z kolei w świecie mobilnych technologi jest on na chwilę obecną jedynie ciekawostką.

  • 0

    15. ~bandit_knight  2012-05-22 14:01:49  host: inptr-69-70.comarch.com

    Nie zapominajmy, że MS już miało swój mobilny system. Jakoś nie powtórzyli sukcesu desktopowego Windowsa. Co by nie patrzeć, takim Windowsem platform mobilnych jest obecnie Android. Myślę, że tak pozostanie.

  • -1

    16. ~PatrykOS  2012-05-22 14:02:34  host: 176-97-81-1.tvkslupsk.pl

    @8, jeśli chodzi o software mobilny, to Microsoft wzoruje się z pewnością na Apple i widać to na każdym kroku. Wyciągasz tutaj jakieś rzeczy o Windows 3.11,a chyba nie muszę ci przypominać komu Gates zawdzięcza sukces swojej firmy oraz graficzne rozwiązania, co w tamtych czasach było nowością?

  • 0

    17.  2012-05-22 14:15:00

    @8: jak wychodził Windows 3.11 to Apple już od prawie 10 lat miało swój okienkowy system operacyjny

  • -1

    18. ~  2012-05-22 14:34:40  host: 212.160.172.70

    grudzień 1993r-Premiera Windows 3.11 29 czerwca 2007r-premiera iphone 1 Okienkowy system to ty masz w bloku.a jeśli piszesz o Mac OS to na twoim miejscu nie porównywałbym tego czegoś do systemu bo w tamtych latach było to kompatybilne z kalkulatorem ;) A jeśli chodzi ci o tzw multizadaniowość (potocznie) to równie dobrze możesz powiedziec że facebook czerpie z tweetera bo w obu przypadkach głownym mechanizmem jest to samo...Linuz skąd czerpie?Skoro android jest na jego jądrze? pewnie z apple;) Co za idiotyzm masakra;) A wracając do graficznych rozwiązań...A komu apple je zawdzięcza? Sprawdź nazwę firmy,która dostarczała te rozwiązania i poszukaj tam na czym to polega;) bo jeśli korzystanie z zasobów na które jest kontrakt (tak samo jak np: z procesorów texas instruments) to czerpanie jdnego z drugiego to chyba masz zbyt głebokie wyobrażenie monopolu o którym mówisz;) Gdyby apple był pomysłodawca wszystkiego to juz dawno wszystcy by korzystali z mac OS. a jest jak jest i wszystcy wiedza ze to syf.I ładnie wyglada w amerykanskich filmach tak samo jak w polskich sony Vio;)

  • -1

    19.  2012-05-22 15:09:45

    nie wiem jak wy, ale mnie na słowo "rewolucja" biorą mdłości :)

  • -1

    20. ~applefan  2012-05-22 15:13:28  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @18 korzystam na co dzień z MAC OS X i nie uważam że to syf. Zaletą tego systemu jest to, że jest błyskawiczny.

  • 0

    21. ~Ranbaryłka  2012-05-22 15:35:19  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Majkel - Apple pierwsze okienka wypuścił na rok przed Windows 1.

  • 0

    22.  2012-05-22 16:00:23

    @20; a poszperaj w internecie,ale nie tak po wierzchu,pierwsze kilka wynikow google,tylko tak naprawde gleboko,i wtedy dowiesz sie moze jak naprawde powstal osx,i co tam jest w srodku,a nie tylko wierzyc w propagande apple.zycze na przyszlosc wiecej rozwagi w wyglaszaniu opini.

  • 0

    23. ~vasc  2012-05-22 17:56:02  host: 088156119221.tarnowskiegory.vectranet.pl

    Za późno, za mało.

  • 0

    24. ~  2012-05-22 18:11:50  host: 178-73-41-209.home.aster.pl

    @8 "WP7 i tak bedzie lepszym systemem bo nie jest tworzony dla dzieci!" WP7 nie jest tworzony dla dzieci? Mam dokładnie odwrotne wrażenie. Dla mnie ten system to głównie pełna synchronizacja z FaceBookiem, wchodzisz w kontakty masz statusy znajomych, wchodzisz w zdjęcia masz zdjęcia z FB. Powiedz mi, że to dla dorosłych.

  • 0

    25. ~77  2012-05-22 18:43:23  host: apn-37-7-230-116.dynamic.gprs.plus.pl

    I MS Office w standardzie to też dla dzieci?

  • 0

    26. ~Applefan  2012-05-22 22:37:34  host: apt154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @25 mialem kiedys w nokii quickoffice - ani razu nie uzylem, pewnie dlatego ze Nokia miala zrabana obsluge maila, jak wiele innych rzeczy. W iPhonie mam darmowa przegladarke plikow office i starcza. Lumie sie nie sprzedaja i widac ze office nie jest dla tej platformy "killer feature"

  • 0

    27. ~  2012-05-23 06:29:40  host: 178.73.49.129

    26. A masz w tym swoim ifonie aplikacje do leczenia psychiki?

  • 0

    28.  2012-05-23 08:01:20

    Tak narzekacie na WP7 i jako przykład lepszych urządzeń podajecie Androidy. Tyle, że Android też swego czasu nawet menadżera plików nie miał, że o BT nie wspomnę. Zapomniał wół jak cięlęciem był.

  • 0

    29. ~Lolek  2012-05-23 13:52:56  host: 212.160.172.70

    Era G1 miała wszystko przecie;) hahaha dzieciaki dziecaki;) Uwielbiam te głupie posty;) Co do synchronizacji z facebookiem...Nie zauwazyłem na lumii reklam facebooka a na andku? ;) Pozatym wiesz dlaczego to widzisz? bo sobie to sam włączyłes;) jesli nie wlaczysz synchronizacji kontaktow z FB to tego nie bedzie ale pewnie nie zauwazyles co w tym dziecinnym systemie wciskasz. A co do office-nie uzywasz? TRUDNO inni chca a na robocie nie moga.Co do meila-Wyssane z palca!!!! mam 6-letnia e-51 i działa wszystko dziwne? Nie sądze;)

Dodaj swoją opinię