Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Resman planuje rozbudowę

Resman planuje rozbudowę

sirmark 13 Lutego 2007 03:29

0 0

Od kilku miesięcy część mieszkańców Rzeszowa ma możliwość korzystania z darmowego bezprzewodowego Internetu, dzięki sieci Resman.

Do korzystania z sieci wystarczy bezprzewodowa karta sieciowa oraz punkt dostępowy (hotspot) znajdujący się w odległości do 300 metrów. Takich hotspotów jest w Rzeszowie już ponad 60. Instalacja sieci została sfinansowana z pieniędzy unijnych i urzędu miasta. Kosztowała prawie 9 mln zł. Do tej pory w sieci zarejestrowało się już ok. 6 tys. osób.




Obecnie miasto stara się zdobyć fundusze na drugi etap rozbudowy sieci, tak by pokryć jej zasięgiem całe miasto. Na sprzęt w nowej technologii WiMAX potrzeba 12-17 mln zł. Nie czekając na rozbudowę, do sieci przyłączają się spółdzielnie mieszkaniowe, finansując uruchomienie hotspota z własnych pieniędzy i tym samym zwiększają jej zasięg.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Paweł  2007-02-13 07:35:31  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    RESMAN jest OK tylko czasami irytuje to ciągłe zrywanie połączenia, ginący sygnał i transfer gorszy niż w poączeniu modemowym z TePsy! :( Z drugiej strony net za free nawet z takimi "minusami" jest lepszy niż nic! :)

  • 0

    2. ~stefan  2007-02-13 08:32:02  host: gprs11.orange.pl

    Tak to jest jak w paśmie ogólnodostępnym realizuje się sieci dostępowe liczące kilkadziesiąt hotspotów przez organizacje samorządowe nie mające żadnych doświadczeń i wiedzy przy realizacji projektów o dużej skali. To "publiczne" pieniądze które jak się niedługo okaże zostały wyrzucone w błoto.

  • 0

    3. ~Ktos  2007-02-13 09:48:41  host: 194.204.151.190

    Stefan zgadzam sie w 100 %

  • 0

    4.  2007-02-13 10:24:12

    Też uważam, że tego typu przedsięwzięcia nie są dobre. Znacznie lepsze dla odbiorców (bo nie klientów) byłoby, gdyby usiedli i ustalili, co, gdzie, jak, za ile... A nie w taki niezorganizowany sposób. Do tego pod publiczkę - bo pożytek z tego będzie taki, jak sami opisujecie - marny - do postawowych zastosowań. Zresztą po tego typu sieciach więcej się spodziewać raczej nie należy. Za darmo nie ma dzisiaj nic.

  • 0

    5.  2007-02-13 10:46:52

    U mnie w mieście zaczęli właśnie budowę. To z inicjatywy nowego prezydenta miasta. Sieć ruszyła 1 lutego. Na razie postawiono jeden hotspot, a kolejne mają się już ma się niedługo pojawić. Też uważam, że są to pieniądze w błoto wyrzucone. Jedynie spełnienie wyborczych obietnic. Pewnie postawią jeszcze ze 2-3 hotspoty i w efekcie mało kto z nich będzie korzystał, a jakość będzie miała wiele do życzenia.

  • 0

    6. ~space  2007-02-13 11:04:27  host: 194.39.141.10

    wlo- nie pij już dziś więcej. Słuszność takich inwestycji jest niepodważalna, jednak wykonanie powinno być profesjonalne, gdy takowe będzie, system będzie działał prawidłowo. Obecnie niestety za takie rzeczy łapią się marni fachowcy.

  • 0

    7. ~Ktos  2007-02-13 11:57:19  host: 194.204.151.190

    space to ja chce samochody za darmo, palowi za darmo prad za darmo i jedzienei za darmo :)

  • 0

    8.  2007-02-13 12:00:20

    ~space - nie powiedziałem, że nie powinny być realizowane - Ty zostaw już kieliszek bo z czytaniem masz już chyba problemy ;-) Bo w dalszej części napisałe DOKŁADNIE to samo co ja ;-)

  • 0

    9. ~space  2007-02-13 12:36:00  host: 194.39.141.10

    Ktos- nie wszystko można mieć za darmo, nie sądzisz że dobre chociaż coś ?? wlo- na wstępie jasno napisałeś "że tego typu przedsięwzięcia nie są dobre" a ja napisałem że są słuszne lecz źle realizowane, Ty się tylko z tym drugim w swej wypowiedzi zgodziłeś.

  • 0

    10.  2007-02-13 14:47:43

    ~space - nie wyrywaj z kontekstu - tego typu - takie nie przygotowane, takie przypadkowe wręcz - miałem na mysli co wynikało z dalszej częsci komentarza. Bo tak należy czytać komentarz. Tym bardziej jeśli nie znasz mojego podejścia to tych spraw, które wynika z calego przekroju moich licznych wypowiedzi w tym serwisie.

  • 0

    11.  2007-02-13 14:48:21

    no ale u nas wszyscy uwielbiają cytować to co im akurat odpowiada... ;-)

  • 0

    12. ~space  2007-02-13 15:12:23  host: nat.warszawskie.poznet.com.pl

    wlo- umiem czytać i doskonale znam Twoje wypowiedzi bo często zaglądam na fora gsm, nie zawsze jednak z Twoim zdaniem się zgadzam (ot wolno mi i tyle) Pozdrawiam.

  • 0

    13.  2007-02-13 15:38:30

    i znowu - ja o jednym a Ty o tym, że nie koniecznie się ze mną zgadzasz... po co w ogóle zacząłeś?

  • 0

    14. ~space  2007-02-13 15:52:46  host: nat.warszawskie.poznet.com.pl

    wlo- nie będę z Tobą dyskutował bo to nie ma sensu, Ty zawsze masz racje (nawet gdy jej nie masz) i niech tak zostanie. To co twierdzisz "takie przypadkowe wręcz" mówi samo za siebie.

  • 0

    15. ~Paweł  2007-02-13 16:22:27  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    panowie, panowie - o co chodzi??? sieć działa, masa mieszkańców Rzeszowa która normalnie nie pozwoliłaby sobie ze względu na miesięczne opłaty na stały dostęp na netu ma dostęp "do okienka na świat". Ktoś coś w końcu zrobił dobrego dla tego miasta i nagle pojawiają się "mąci wody" którzy krzyczą, że źle, niedobrze i wywalona kasa w błoto! rzypominacie mi tych oszołomów z rady miasta (z jedynej słusznej opcji politycznej) którzy tylko za karzdym razem jak jest szansa na rozwój miasta wszystko spierd***** i głosują na NIE bo "tak i już". że-na-da, bez pozdrowień :(

  • 0

    16.  2007-02-13 23:04:54

    ~Paweł - ja tam jestem za. Tyle, że właśnie - są mąciwody, są populiści - którzy obiecują gruszki na wierzbie, bo podobno gdzieś jednak rosną, są i inni podobni a lud to chyta i wrzuca te karteczki do tych pudełek biało-czerwonych ;-) W moim mieście też ma być bezpłatny internet... Ale z góry jest powiedziane po co - właśnie na potrzeby służb miejsckich oraz dla mieszkańców, ale z szybkością umożliwiającą załatwienie podstawowych potrzeb internetowych - bankowość, e-urząd, poczta elektroniczna itp. Z założenia wiadomio, że nie będzie to zamiast usługi komercyjnej. I ja jestem za. Pod warunkiem, że pieniądze publiczne, a nawet te unijne, które jak się okazały są lekiemna wszystko a jak ich nie ma to Bóg wie do kogo są pretensje, że dziury są w drogach, są wydawane z głową. A nie bez sensu, na coś co nie wiadomo jak mbędzie wyglądać, jakie będzie funkcje spełniać i czy będzie w stanie zapewnić podstawowe założenia jakie się przyjęło dla systemu. Nie wiem jak to działa w Rzeszowie - są głosy - nawet tutaj, że nie bardzo. Potwierdzałoby to obawy, że takie dołączanie kolejnych elementów sieci bez określonych założeń itd. się nie sprawdza. Ja mam u siebie dostęp do ok. 20 czy 30 hotspotów w tej chwili - i co z tego? Nic - są postawione bez składu i ładu przez grono znajomych udostępniających sobie wzajemnie dostęp do sieci. Niby jest OK, ale komfortowe to nie jest za bardzo.

  • 0

    17. ~domin  2007-02-23 21:24:25  host: gnf244.internetdsl.tpnet.pl

    oj ludzie ludzie! RESMAN działa, a będzie jeszcze lepiej jak zamontują WiMax'a :) I oczywiste jest to że będą to tylko podstawowe usługi a nie darmowy internet bez żadnych ograniczeń - takie rzeczy to tylko w erze - a nawet tam nie ma tak fajnie :P

Dodaj swoją opinię