Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rencista z Wałbrzycha składa donos na reklamę Plusa

Rencista z Wałbrzycha składa donos na reklamę Plusa

WitekT 20 Czerwca 2011 11:08

0 0

Stanisław Pilus, rencista z Wałbrzycha, poskarżył się prokuraturze na reklamę, która jego zdaniem znieważa naród polski. Poszło o reklamę Plusa z udziałem kabaretu Mumio. Mówią w niej o telefonie komórkowym na parę wodną i oddawaniu hołdu Polakowi, który jest jego wynalazcą - pisze Gazeta Wrocławska.

Zdaniem Pilusa, to jawna kpina z kondycji umysłowej Polaków i naigrawanie się z ich zdolności wynalazczych. Mężczyzna czuje się osobiście dotknięty przekazem reklamy, dlatego zamierza walczyć o dobre imię narodu polskiego, aż do wyczerpania wszelkich dróg prawnych. Domaga się ukarania osób odpowiedzialnych za zawarty w reklamie przekaz oraz nawiązki, którą mieliby wpłacić na konto Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.




Sformułowania te lekceważą kondycję umysłową Polaków poprzez wyśmiewanie się z ich możliwości wynalazczych. Chodzi o tworzenie telefonów na parę w epoce technologii cyfrowych. Twórcy reklamy przedstawiają również Polaków jako żebraków, poprzez oddawanie im bez powodu hołdu i pieniędzy - wyjaśnia Pilus.

Prokurator wyznaczona do zbadania tej sprawy, po zapoznaniu się z zawiadomieniem, wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa. Nie dopatrzyła się bowiem w treści reklamy jakichkolwiek przesłanek, które obrażałyby Polaków. Stanisław Pilus nie daje jednak za wygraną. Złożył zażalenie na odmowę wszczęcia śledztwa przez prokuraturę i sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.

Źródło tekstu: Gazeta Wrocławska     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • -1

    68.  2011-06-20 22:48:10

    Czy całe to zdarzenie, jest prawdziwe? Bo brzmi, jak robienie szumu medialnego wokół Plusa i iPlusa ;)

  • 0

    69. ~Wiktor Czarnecki I  2011-06-21 00:21:38  host: bnm160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kube Wojewódzkiego w koncu skazali za to ze dał fagę Polski do dosłownie g ó w n a? Serio sie pytam. Do reklamy plusa faktycznie moze razic

  • 0

    70.  2011-06-21 05:43:57

    Ciągnąc dalej temat ale nie telekomunikacyjnie. Pojawiła się następna durna reklama. Swoją drogą mam wrażenie że reklamodawcy ulegają na pewnym etapie gwiazdom które zatrudniają:) Reklama PKO i miniratki. Klient mikrej postury kupuję lampę na raty a bank już ma prawo nawet wleźć mu do łóżka z tego powodu. Ja tak to odbieram.Jeżeli to zamierzony i całkowicie przez bank przemyślany scenariusz to chyba niezbyt dobrze tam myślą o swoich klientach.Tu nie chodzi oto czy ja się obrażam czy nie . Mam wrażenie że tego typu reklamy próbują odbierać godność klientom pod pozorem zabawy. Mnie to nie skłoni do zafundowania sobie miniratki:(

  • 0

    71.  2011-06-21 05:50:41

    A może ............. to Szymon w zakamuflowany sposób ostrzega nas przed zadłużaniem się . Jeżeli taki był jego cel no to szacun za wykiwanie banku:).

  • 0

    72. ~taki4  2011-06-21 13:32:08  host: 213-238-75-52.adsl.inetia.pl

    Pilus=iPlus? taki maly anagram...

  • 0

    74. ~SŁAWOMIR  2011-06-21 14:50:51  host: host-89-230-140-213.inowroclaw.mm.pl

    Wcale nie poczułem się obrażony tą reklamą - wprost przeciwnie, uśmiałem się z pomysłu telefonu parowego. Wiadomo, że kabareciarze z MUMIO robią sobie jaja i nie można wszystkiego traktować tak serio. Widać, ten emeryt z Wałbrzycha jest zawodowym pieniaczem i jego powołaniem jest składanie bzdurnych doniesień do prokuratury. Brawo prokuratura, że odmówiła wszczęcia postępowania.

  • 0

    75.  2011-06-21 15:45:03

    Mnie też to trochę zdziwiło - telefon parowy, ale jak, w ogóle było coś takiego(?). Nie ma, żadnych szczegółów np.: kiedy taki telefon miałby powstać. Jeżeli byłoby to powiedziane, że stosunkowo niedawno, to rzeczywiście byłby marny żart i świadczyłby o zacofaniu narodu polskiego. Lepiej byłoby powiedzieć, że to z okazji urodzin sieci, albo coś zupełnie innego.

  • 0

    76. ~tello  2011-06-21 17:34:59  host: acvx4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Facet nic nie zrozumiał. A pozew świadczy o tym,że satyra celna. Dla mnie jest to satyra na Polaka-cwaniaka. Dla mnie jest to też satyra na tych co wmawiają nam-Polakom, że się coś nam należy, że jestesmy lepsi (ciągle w tv: "a nasi lekarze, informatycy, inżynierowie, są najlepsi na świecie - aż świat ich podziwia). A to guzik prawda.

  • 0

    78. ~  2011-06-22 11:57:33  host: lyy105.internetdsl.tpnet.pl

    #12 co za różnica dla kogo? Facetowi się nudzi i tyle. Zaprawdę powiadam niech się weźmie do roboty zamiast się głupotami zajmować.

  • 0

    80. ~abcd  2011-06-22 14:13:20  host: 194.156.44.21

    Ale czy to nie prawda, że Polacy są na szarym końcu jeżeli chodzi o zgłaszanie patentów? w całej Europie? No to w takim razie nikt nikogo tu nie uraża. Ja tak to widzę.

  • 0

    81. ~adsadsa  2011-06-22 19:21:50  host: 212.160.172.70

    hahaha to jest zwykla reklama ja pier... cyrk robi koles straszny...

  • 0

    82. ~  2011-06-24 08:41:00  host: 195-211-0-53.dsi-sieci.pl

    znalazł sobie zajęcie

  • 0

    83. ~w temacie  2011-06-28 10:50:59  host: dfs18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Stentor czytam co piszesz i śmiać mi się z Ciebie chce

  • 0

    84. ~dodaj  2011-06-28 10:53:28  host: 82.210.232.1

    Nazwisko faceta Pilus jak nic podobne do iPlus

  • 0

    85. ~w temacie  2011-06-28 11:17:59  host: dfs18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Stentor - wielki myśliciel - koń by się uśmiał

  • 0

    86. ~someone1989  2011-06-29 16:12:38  host: 178-37-159-134.adsl.inetia.pl

    Posmiewisko to mamy z takich ludzi jak on beda wszystko robic by udowodnic ze maja racje kiedy tak naprawde nie wiadomo o co chodzi i nikt nic zlego nie widzi . Dziadek sie nadaje do osrodka dla starcow a nie latania po sadach a skoro zdrowko dopisuje to chyba zus powinien cofnac rentke

  • 0

    87. ~  2011-06-29 16:17:01  host: v04-15.opera-mini.net

    Piep.rzysz! KAŻDY z nas maże tak samo postąpić jak Pilus, tylko czy jesteśmy aż tak odważni? A może lejemy na wszystko co nas otacza? Pomysl zanim napiszesz kolejna głupotę.

  • 0

    88. ~js  2011-06-29 19:58:42  host: 212.160.172.70

    STEAMPUNK, baby! Sprawdźcie sobie znaczenie tego słowa, a później dopiero interpretujcie reklamę. Dziękuję za uwagę.

  • 0

    89. ~genius  2011-06-30 16:12:55  host: 80.48.17.122

    Pogięło chyba gościa... Kurde, jest tyle reklam obrażających, seksistowskich, szowinistycznych - po prostu głupich, a ten wali w reklamy telefonów.

  • 0

    90.  2011-06-30 20:03:00

    @~w temacie No cóż staram się nie reagować jak psy Pawłowa. A reklamodawcom oto chodzi. Bodziec-reakcja. Klient bez mózgu w sensie bezmyślny idealny klient. Ale co tu pisać do ludzi pozbawianych odrobiny refleksji, ale może zajarzysz. Reklama fajna bo : Szymon fajny=bank fajny . Śliń się jak pies Pawłowa na widok żarówki:) http://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Paw%C5%82ow

Dodaj swoją opinię