Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Remote XT zabezpieczy telefon

Remote XT zabezpieczy telefon

sirmark 4 Października 2006 00:53

0 0

W Wielkiej Brytanii udostępniono nową usługę, dzięki której skradzione telefony komórkowe powiadamiają wszystkich dookoła o tym fakcie. System zabezpieczy także dane z telefonu.

Działanie systemu polega na tym, że użytkownik ukradzionego telefonu informuje o fakcie kradzieży działającą przez 24 godziny na dobę infolinię firmy. Po otrzymaniu informacji pracownicy przedsiębiorstwa włączają system uniemożliwiający korzystanie z telefonu. Telefonu nie można użyć nawet z inną kartą SIM. Emitowane są także głośne dźwięki przypominające ludzkie krzyki, które można wyłączyć jedynie poprzez wyjęcie baterii.

Dodatkowo oprogramowanie wykonuje na serwerze kopię danych telefonu, takich jak: książka adresowa, emaile, muzyczki, obrazy itp., a następnie dane te są wykasowywane ze skradzionego telefonu. Kopię danych można wykonywać także w trakcie normalnego użytkowania, a jej odtworzenie na innym telefonie dostępne jest w każdej chwili.




Serwis, za korzystanie z którego trzeba zapłacić 9,99 funta miesięcznie, przeznaczony jest przede wszystkim dla firm.

Firma planuje udostępnić usługę także dla urządzeń z systemami Windows Mobile oraz Symbian.

Usługa w części odpowiadającej za blokowanie telefonu może stać się jednak nieskuteczna, w sytuacji, gdy złodzieje zaraz po dokonaniu kradzieży zaczną wyjmować baterię z telefonu, co nie dopuści do zablokowania telefonu i usunięcia danych.

Źródło tekstu: IDG, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2006-10-04 01:17:35  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Kolejny krok w dobrym kierunku...

  • 0

    2. ~Jural  2006-10-04 01:43:13  host: 82.160.20.5

    Tak ale wiecie... Polak potrafi...

  • 0

    3. ~marcin  2006-10-04 05:08:31  host: arq27.internetdsl.tpnet.pl

    Trochę więcej "Naszych" na wyspach i już takie systemy muszą wprowadzać. Widać, że Polacy tam nie tylko pracują ale i także działają:D

  • 0

    4. ~Dina  2006-10-04 05:48:02  host: p07-02.opera-mini.net

    Jak widać,każde zabezpieczenie da się obejść. Szkoda. :-(

  • 0

    5.  2006-10-04 07:03:28

    10 funtów miesięcznie, to po roku daje nam 120, a za tyle to można kupic sobie nowy lub taniej jest go ubezpieczyc. Ta opcja musi byc tańsza lub pomysł umrze śmiercią naturalną z przyczyn ekonomicznych.

  • 0

    6. ~wieszak  2006-10-04 07:20:12  host: host-81-190-143-169.olsztyn.mm.pl

    marcin: mów za siebie bucu

  • 0

    7.  2006-10-04 08:24:30

    marcin: ty jestes po prostu idiota bo ja nie widze w tym nic smiesznego...

  • 0

    8.  2006-10-04 09:12:44

    Własnie - przez takich gnoi wstyd na cała Wlk Brytanię...:/ nie wspominając o tym gnoju który dwie młode dziewczyny zgwałcil w Londynie i uciekł do Polski - na szczęście DNA wykazalo ze to on i po powrocie do Londynu Policja go zamknęla i siedzi , 10 lat dostal:P Wstyd i hańba!

  • 0

    9.  2006-10-04 09:14:57

    to nie mogą wbudować do telefonów jakiejś awaryjnej bateryjki, dającej się wyciągnać przy rozkręceniu fona

  • 0

    10. ~CWANIAQ  2006-10-04 09:37:08  host: smok.rozgadana.pl

    "Działanie systemu polega na tym, że użytkownik ukradzionego telefonu informuje o fakcie kradzieży działającą przez 24 godziny na dobę infolinię firmy." - Zanim znajdziemy telefon z którego będzie można powiadomić infolinię, to gnojek dawno zdąży wyjąć baterie... - Chyba że ma się 2 fony... :)

  • 0

    11.  2006-10-04 09:59:34

    Juz to widze ja kz telefonu jest kopiowane 1 GB danych z kary pamieci na serwer przy uzyciu sieci GSM...

  • 0

    12. ~RobertD  2006-10-04 10:29:10  host: 213-238-122-237.adsl.inetia.pl

    Najskuteczniejsze jest szyfrowanie i zabezpieczanie hasłem + backup w PC w domu/firmie. Niestety wszystko co szyfrowane da się odszyfrować "enigma". Reasumując nie ma skutecznego zabezpieczenia prucz niewielkiego ładunku C4 z czasowym resetowanym zapalinikiem ("Lost"), niestety to rozwiązanie posiada oczywiste wady :) "jednoręki bandyta" ;)

  • 0

    13. ~yankis  2006-10-04 11:14:17  host: pc-03038.zdnet.com.pl

    bzdura. jesli ktoś kradnie telefon to z reguły od razu wywala karte sim, w firmie w ktrej pracuję zginęlo ju kilka telefonów i żaden nie by aktywny już minute po kradzieży wiec wszelkie systemy alarmowe, kasujące dane czy zapisujące je na serwer raczej nie zadziałają jesli telefon nie bedzie zarejestrowany w sieci. podobno po samym imei-u telefonu można go łatwo znaleźć ale musi on być zalogowany w jakiejkolwiek sieci. kotś wcześniej napisał Polak potrafi, myślę że z takim zabezpieczeniem nikt nie bedzie mial problemu, a tylko sieci wyciągną od ludzi dodatkową kase. Uważam że najlepsze jest blokowanie numerów imei, ale nie takie standardowe że mamy numer i go blokujemy( pierwszy lepszy serwis go zmieni), tylko takie z partyzanta co kilka dni na kilka godzin, wiecie ilu ludzi by sie cały czas wkur...., że nie może sie zalogować , że telefon wyświetla dziwne komunikaty, byłaby niezła zabawa.

  • 0

    14. ~getITright  2006-10-04 12:37:14  host: chello087206200186.chello.pl

    co za idiotyzm, to chyba oczywiste że teraz złodzieje kilkanaście sekund po dokonaniu kradzierzy będzą prewencyjnie wyjmować baterię. @Rambaldi - po pierwsze to nie 120 a 60zł, a po drugie nie patrz tak na to, w Polsce wielu ludzi pracuje za 1000zł miesięcznie, to szmata nie pensja, niewiem w ogóle jak można za tyle zap...lać, niewolnictwo dzisiejszych czasów ! ale do rzeczy, tam te 10p zarabiasz w półtorej godziny niskopłatnej pracy, więc patrz na to tak jak by to było 10zł dla nas tu w Polsce...

  • 0

    15. ~getITright  2006-10-04 12:41:42  host: chello087206200186.chello.pl

    @Rambaldi - chyba Cię źle zrozumiałem, mówisz że po pół roku to da 120p, no ok można za to nowy tel kupić chyba bardzo biedny za 700zł, ale powtarzam dla Anglika czy Polaka pracującego w Anglii to jest tak jak 10zł miesięcznie, więc chyba warto by było gdyby ten system był skuteczny (a nie jest)

  • 0

    16. ~mi  2006-10-05 01:57:17  host: 212.2.99.40

    stosujac jednorazowa pamiec do zapisu imei problem by zniknal. pomysl najprostszy i najtanszy. wymiana procka w telefonie po to by zmienic imei jest 80% wartosci telefonu wiec nie oplacalnym bylby taki interes nie mowiac o dostaniu czegos takiego a konczac na sprzecie do przelutowania takiego procka. proste!!!

Dodaj swoją opinię