Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Remix OS - Android dla dowolnego komputera

Remix OS - Android dla dowolnego komputera

orson_dzi 8 Stycznia 2016 12:53

8 2

remix os Remix OS, to system operacyjny, który pozwoli na uruchomienie Androida na niemalże dowolnym komputerze osobistym.



Do działania Remix OS potrzebuje komputera z procesorem w architekturze x86 (czyli praktycznie dowolny układ od AMD lub Intela) z możliwością uruchomienia systemu z dysku zewnętrznego i dysk flash USB 3.0 z prędkością przesyłania danych minimum 20 MB/s i pojemnością przynajmniej 8 GB.




System startuje prosto z dysku zewnętrznego. Bazuje on na Androidzie Lollipop, dzięki czemu można na nim uruchomić dowolne aplikacje ze Sklepu Play. W przyszłości ma być dostępna wersja oparta na Androidzie Marshmallow.

Projekt ujawnił dodatkowo ciekawą informację na temat porównania wydajności komputerów i smartfonów. Jak informuje producent systemu na swojej stronie internetowej, komputer wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel i7 4790 w testach wydajności uzyskał ponad 2,5 raza wyższy wynik od Samsunga Galaxy Note 5.

Remix OS będzie dostępny do pobrania od połowy stycznia.

Źródło tekstu: Jide; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | remix os

w sumie: 26
  • 0

    7. ~  2016-01-08 15:54:58  host: apn-46-77-124-123.dynamic.gprs.plus.pl

    Jeszcze na kompie tego muła i szpiega instalować?

  • 1

    8.  2016-01-08 16:12:31

    Żadna nowość. Już od dawna można zainstalować Androida na x86. Normalnie oddzielna partycja i boot manager.

  • 1

    9.  2016-01-08 16:12:59

    Dawno jest port Androida na x86 np. http://tlp.is/8mi

    Pytanie czy ten system ma sterowniki żeby obsłużyć peryferia. Mnie nie chciał działać np. modem E3272. Ogólnie optymalizacja taka że ja bym powiedział że telefon działa ze 2,5 raza szybciej ;)

  • 0

    10.  2016-01-08 16:22:23

    Hmm. Jednak w sumie to sprawdziłem i nie jest to dokładny port na x86 tylko Andek z nakładką cywilizującą używanie systemu. Wygląda ciekawie. Zobaczymy jaka cena :)

  • -1

    11.  2016-01-08 16:25:01

    Port na x86 ma taką wadę że chyba wszystkie aplikacje ze Sklepu Play nie będą działać :)

  • 0

    12.  2016-01-08 16:34:24

    Zobaczymy. Wygląda ok. Tylko po co Andek na PC? Tak przenośnie to w sumie ok. Bo można się wszędzie przemieszczać praktycznie z 'tabletem' w kieszeni. Chociaż pare fajnych gierek w sumie nie ma na PC :)

  • 0

    13.  2016-01-08 17:43:14

    jeśli system jest zrootowany to można zmienić model (np S6) jaki widzi sklep Play i wtedy można zainstalować na nim cokolwiek.

  • 0

    14. ~  2016-01-08 18:25:04  host: user-188-33-125-38.play-internet.pl

    @4: 4-5 letnie komputery nie posiadają USB 3.0. O ile to stacjonarka, to możesz dołożyć kartę PCI-E, gorzej z laptopem (mało który ma slot ExpressCard, a i tak USB 3.0 via EC będzie wolniejsze i wymaga zewn. zasilania).
    A taki system byłby świetnym pomysłem, żeby tchnąć "drugie życie" w całkiem dobry kilkuletni komputer...

  • 0

    15. ~jacek  2016-01-08 19:02:57  host: 85.219.163.130

    @2 no ja rozumiem ze to nie jest szczyt wydajności ale jeśli porównujesz mobilny system w KOMPUTERZE STACJONARNYM do smartfona i nie widzisz tutaj różnic to jest problem.. komputer z definicji jest nie tylko 2.5x wydajniejszy od smartfona nawet najlepszego jaki jest. tym bardziej ze tu mamy procesor i7 a nie jakis dual core...

  • 0

    16. ~Ewa  2016-01-08 20:40:49  host: d92-199.icpnet.pl

    Usb 3.0 jest wyłącznie w najnowszych komputerach
    Ktoś tu przesadził że prawie każdy

  • 0

    17.  2016-01-09 00:32:12

    Nie wydaje mi się żeby 3.0 to był wymóg. Po prostu podali 3.0 jako rekomendowany standard ze względu na szybszy transfer niż 2.0. Może dlatego, że generalnie pamięci USB 2.0 mają kiepskie transfery same w sobie (niezależnie od standardu 2.0) Również wątpię aby nie było możliwości instalacji na partycji dysku i użycie boot managera.

  • 0

    18. ~Ewa  2016-01-09 08:48:17  host: d92-199.icpnet.pl

    To równie dobrze mogli napisać że dysk ssd konieczny

  • 0

    19. ~  2016-01-09 13:16:01  host: user-188-33-22-244.play-internet.pl

    @17: Od czasu wprowadzenia USB3.0, nowe pendrive'y z USB3.0 mają rzeczywiście kiepskie transfery. Wcześniej droższe pamięci (USB2.0) miały lepsze parametry.
    Przykładowo Sandisk Cruzer Contour 4GB z 2008r. w praktyce osiągał 25MB/s w odczycie i 16MB/s w zapisie (testowałem przy pomocy Cristal Disk Mark).

  • 0

    20.  2016-01-09 13:44:50

    19 - masz rację, sam używam cruzera contour 8 GB i mogę poświadczyć - jest szybki nawet dzisiaj. Ale mam też UV131 32 GB ADATA - USB 3.0. Jest tak szybki jak szybki jest port, do którego jest podłączony. Na USB 3.0 jest... jeszcze szybszy ;-) Problemem jest brak USB w komputerach posiadaczy takich pamięci - śmieszni są w swoich narzekaniach ;-)

  • 0

    21.  2016-01-09 13:45:15

    Portów USB 3.0 oczywiście ;-)

  • 0

    22. ~Henio  2016-01-10 12:38:41  host: 185.45.13.158

    Mam Remix OS na tablecie, połączenie androida i win

  • 0

    23.  2016-01-13 11:38:46

    @20 Problem z niektórymi pamięciami jest taki, że po pewnym czasie transfer im znacznie spada. Tak przynajmniej było w przypadku mojego PQI. Ale to coś powinno się chyba dać zainstalować na partycji HDD? Mam rację? Kiedyś się bawiłem z portem x86 i mi się udało. Tylko ten port tak dziwnie wyglądał a tutaj widać ta nakładka jest 'ucywilizowana' na desktop.
    @22 Na jaki tablet to wrzuciłeś?

  • 0

    24.  2016-01-13 11:40:17

    Jest już dostępny! Można sćiągać.

  • 0

    25.  2016-01-13 11:46:04

    @24 Dzięki! ;)

  • 0

    26.  2016-01-14 00:52:46

    @25 Dzięki to powinineś powiedzieć w postach na temat smartwarcha Kruger bo broniłem ci tyłka :)

Dodaj swoją opinię