Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości REM: mamy do czynienia z dezawuacją pracy UKE

REM: mamy do czynienia z dezawuacją pracy UKE

WitekT 8 Kwietnia 2009 08:22

0 0

Po liście otwartym Prezes UKE w związku z publikacjami podważającymi prawidłowość przeprowadzonego przetargu na częstotliwości E-GSM oraz godzącymi w dobre imię Urzędu, Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie w tej sprawie.

O liście otwartym prezes UKE Anny Streżyńskiej do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich pisaliśmy w tej wiadomości. Oto pełna treść oświadczenia-odpowiedzi Rady Etyki Mediów:

Rada Etyki Mediów wyraża dezaprobatę wobec publikacji niektórych mediów dotyczących działalności Anny Streżyńskiej prezes UKE i kierowanego przez nią urzędu.

W artykułach opublikowanych przez "Newsweek" ( "Mecenas regulatorów" 26.01.2009), "Wprost" ("Nietykalna Streżyńska" 23.03.2009) oraz w wywiadzie na łamach "Pulsu Biznesu" ("Szukają haków na Annę Streżyńską" (29.01.2009) powtarzają się, niemal dosłownie, te same opinie sugerujące nieuczciwość przeprowadzonych ostatnio przez UKE przetargów.

Autorzy nie podają argumentów, które by o tym świadczyły, ale formułują podejrzenia oparte na nader wątłych przesłankach, takich jak znajomość Anny Streżyńskiej z osobami aktualnie lub dawniej związanymi z branżą komunikacji elektronicznej i mającymi wpływ na sytuację w tej branży, obecność na środowiskowym jubileuszu itp.




Asekurują się przy tym stawiając zarzuty o prawdopodobnych korupcyjnych powiązaniach w formie pytań, na które prezes UKE odpowiada jednoznacznie, wyjaśniając powody swego postępowania. oraz informując o skierowaniu do ABW wniosku o pilne zbadania sprawy.

Zdaniem REM mamy do czynienia z chęcią zdezawuowania pracy UKE i osiągnięć prezes tego urzędu w dziele przezwyciężania monopoli i zwiększania konkurencyjności w sferze komunikacji elektronicznej, a także z oczernianiem osoby Anny Streżyńskiej.

Stanowi to naruszenie zapisanych w Karcie Etycznej Mediów zasad: prawdy, uczciwości, szacunku i tolerancji oraz kierowania się przede wszystkim dobrem odbiorcy, któremu tego rodzaju publikacje szkodzą, wprowadzając zamęt i rodząc podejrzliwość wobec instytucji oraz osób publicznych.

Warszawa 6.4.2009

Czy w mediach trwa nagonka na prezes UKE Annę Streżyńską?

Zdecydowanie tak
34.46%
Raczej tak
19.43%
Nie mam zdania
18.26%
Raczej nie
15.93%
Zdecydowanie nie
11.92%

Wszystkich głosujących: 772



Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 57
  • 0

    38.  2009-04-08 16:02:37

    angelo - jak operator ma zwrócić na konto pieniadze ja nie zna konta, co więcej - pojęcia nie ma kto zasila a kto korzysta? U nas to się nazywa ograniczaniem wolności, kiedy wymaga się rejestracji pre-paid o podawaniu numeru rachunku bankowego nie mówię...

  • 0

    39.  2009-04-08 16:05:30

    Poza tym... Ograniczone prawa (w tym do założenia rachunku bankowego - ale "na rodziców") ma dopiero 13-latek ;-) A chyba nie wyobrażasz sobie, żeby dzieciaki miały zarejestrowane komórki na starych?

  • 0

    40. ~s1k0r3k  2009-04-08 16:07:39  host: bea118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    32 Podaj ile tych decyzji zostało uchylonych i jakie? Teorię "gdzieś tam dzwonią ale nie wiem w którym kościele i nawet nie wiem czy to aby na pewno w kościele" to możesz zachować dla siebie. Tekst na poziomie w/w. artykułów. W USA podzielono Microsoft za działania monopolistyczne więc dla konsumentów podział TP na pewno nie zaszkodzi. I pięknie piszesz "dobranie się do infrastruktury TP na krzywy ryj". To odpowiedz czy TP to prywatna firma, która wybudowała tą infrastrukturę za własne pieniądze? Otóż może nie pamiętasz ale podłączenie kosztowało GRUBE MILIONY (u mnie podłączyli przed denominacją) a więc kilkaset metrów tej infrastruktury wybudowali za MOJE PIENIĄDZE, a resztę za duże opłaty innych klientów i jako finansujący tą infrastrukturą nie mam nic przeciwko podziałowi TP.

  • 0

    41.  2009-04-08 16:07:42

    Tak wieć to "po prostu" - tak obce w języku naszych operatorów, jak widać, ma co najmniej dwa oblicza ;-)

  • 0

    42.  2009-04-08 16:08:55

    ~s1k0r3k - i te grube miliony państwo sobie odebrało od właścicieli operatora już dawno ;-)

  • 0

    43. ~s1k0r3k  2009-04-08 17:25:23  host: bdw215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo państwo odebrało? Państwo dało i zabrało, TP to firma stworzona za państwowe pieniądze i za kasę klientów za komuny i za czasów państwowej własności. I przez lata otrzymując kaskę od państwa i dojąc swoich klientów (wysokie opłaty za podłączenie, abonament wysoki, cena za usługi wysoka, niska jakość) utworzono potężną firmę, w której kilku prezesów teraz broni obecnego status quo i wielomilionowych pensji. ŻADEN KLIENT nie jest aż tak zadowolony z TP i ich oferty jak ~tp (ten z forum:)) i popierara wszelkie działania urzędów, które mają na celu powiększenie konkurencyjności i obniżanie cen. I jestem zadowolony z uchwał UKE nawet jeżeli niektóre zostaną uchylone przez sąd, bo mimo tego co pisze tp, żeby w Polsce wygrać sprawę nie zawsze trzeba mieć rację, wystarczy mieć dobrych prawników. Poza tym wszyscy wiemy że w sądach (i wśród dziennikarzy: "no ja przecież nie oskarżam, ja tylko pytam") nie ma korupcji a wszyscy działają zgodnie z prawem i PRAWDĄ:-)

  • 0

    44.  2009-04-08 17:34:11

    ~s1k0r3k - no więc w czym problem? Państwo dalo i odebrało - jest na zero... Tepsa nie jest wiec nikomu nic winna. Lokalnej mleczarni nie oskarżasz o dojenie za masło jakie Twoja rodzina od lat kupuje? A co z prądem? wodą? ściekami?

  • 0

    45. ~ZICO  2009-04-08 17:59:17  host: abjk150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To oczywiste, że Pani Ania Streżyńska jest dla wielu prezesów miłościwie nam panujących telekomów jak cierń w oku. Jej obecność na stanowisku Prezesa UKE najbardziej boli "władców" z Grupy TP (czytaj: FT) czemu wielokrotnie dawali wyraz. Natomiast publikacje w tak prestiżowych podobno magazynach jak Wprost, Newsweek czy Puls Biznesu obnażają ich prawdziwe, nikczemne oblicze. Dlatego nigdy nie uważałem i nie będę ich uważał za obiektywne. Do tego grona dorzuciłbym zresztą jeszcze kilka innych np. GW. Nie trudno się też domyślić, kto stał za pojawieniem się tych artykułów. Pozostaje się tylko cieszyć, że ludzie zasiadający w Radzie Etyki Mediów nie dali się zwariować tym pseudomagazynom i wyrazili obiektywną opinię na ten temat. No cóż, ww media działają zapewne wg starej jak świat zasady: "Plujcie, plujcie, a zawsze się coś przylepi". Tylko czy za takie publikacje nhie powinno sie odpowiadać przed sądem?

  • 0

    46. ~s1k0r3k  2009-04-08 18:19:57  host: bdw215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo Nie na zero bo klientom którzy tą firmę finansowali jakoś nikt nie zwrócił opłat za podłączenie, to były wysokie opłaty, tylko udostępnił im usługi za które płacą od początku umowy. A teraz nagle jedynym właścicielem jest TP i nikomu nie można skorzystać. Chodzi mi o słowa tp, że inni operatorzy chcą się dobrać do infrastruktury TP na krzywy ryj, mimo że TP finansowało budowę tylko kasą klientów. To nie firma Kowalskiego, który za własne pieniądzę zbudował przedsiębiorstwo. Popieram walkę z monopolem, a TP monopolistą jest i dużo na rynku zależy od nich, popieram działalność UKE, popieram wyższy MTR dla początkujących graczy, popieram nowych graczy na rynku I RÓWNIEŻ JAKO KLIENT TP POPIERAM PODZIAŁ TP ponieważ dla klientów w przypadku podziału na pewno nie będzie gorzej. A to, że nie jest nikomu nic winna pokazuje na każdym kroku, świadcząc drogie usługi o niskiej jakości. Tylko nie wiem czemu tym się tak podniecasz, żeby państwo (UKE) się odczepiło od TP skoro to dla klientów oznacza tylko tyle, że się nic nie zmieni na lepsze.

  • 0

    47.  2009-04-08 18:23:57

    MOŻE BY TAK REM ZAJĄŁ SIĘ DEZAWUACJĄ PRACY IPN-u PRZEZ SALONOWYCH DZIENNIKARZY Z GW NA CZELE?? TU JEST DOPIERO POLE DO POPISU!!

  • 0

    48. ~do 35 i 40  2009-04-08 18:39:26  host: chello089078200075.chello.pl

    uchylane sa: - hurtowy dostęp do sieci tp (wlr) - rozlicznia ryczałtowe (psi) - opust hurtowy bsa - ostatnio są uznał że decyzje zobowiazujace do zmiany mtr nakladaja obowiazki regulacyjne, z tego wynika ze powinny byc poddane postepowaniu konsultacyjnemu (a nie byly), co sie z tym wiaze wszystkie ostatnie decyzje zmieniajace stawki mtr oparte sa na wadliwych decyzjach; - wlr czy psi w ofertach ramowych zostaly zrobione na tej samej zasadzie co wczesniej w uchylanych decyzjach (np oplaty na podstawie retail minus) co rowniez zasadniczo podwaza ich prawidlowosc. Uchylane jest zatem (badz sa przeslanki do uchylenia, ale jak szybko dzialaja sady wiadomo) zatem zdecydowana wiekszosc kluczowych projektow uke. kluczowych, bo odnoszacych sie do poszczegolnych uslug, pomijam tu uchylenie/utrzymanie kar nakladanych na tp, bo to w praktyce ma wymiar jedynie medialny. czekam na merytoryczna odpowiedz.

  • 0

    49. ~  2009-04-08 18:40:20  host: admb211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a jakie jest stanowisko Orange/TP w tej sprawie...?! ;)

  • 0

    50. ~s1k0r3k  2009-04-08 19:03:16  host: bdw215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    48 Co to znaczy UCHYLANE SĄ? Albo uchylone zostały, albo jeżeli są przesłanki to kierowane jest odwołanie i poczekamy na prawomocny wyrok naszych błyskawicznie działających sądów. Nawet nie trzeba przesłanek. Od wszystkiego się można odwołać albo zaskarżyć. Dla mnie jako klienta, ważne jest, że ktoś próbuje zmienić sytuację i te przykłady, które podałeś dla mnie jako klienta, wolałbym żeby nie zostały uchylone. A że w UKE zdarzają się osoby niekompetentne, w TP świetni prawnicy a w sądach korupcja, to czasami zostają uchylone dobre rzeczy. Nie dlatego że są złe dla klienta, niezgodne z prawem, tylko dlatego, że mają jakieś braki legislacyjne.

  • 0

    51. ~123babajabapatrzy  2009-04-08 19:46:02  host: pirat.sze.warszawa.supermedia.pl

    oświadczenie REM to śmiech na sali i ujma na honorze dla tam zrzeszonych. Równie dobrze mogliby krytykować wszelkie artykuły chociażby o przysłowiowym już Misiaku - no bo przecież "on nic złego nie zrobił" a media go bezpodstawnie szkalują. Widać już nawet media zaczynają przypominać orwellowski rok 1941. Brawo REM, gratulacje poziomu merytorycznego autorów oświadczenia. Przecież i tak głupi lud będzie się cieszył, że może nokie czy szajsunga za 1pln kupić, a to, że przy okazji ktoś, kogo można w sumie pozytywnie zidentyfikować, zarabia mega kasę...nic w przyrodzie nie ginie ;)

  • 0

    52. ~Spinner  2009-04-08 19:50:43  host: cqb17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czytam Wasze posty i szukam skad informacja, ze stoi za tym TP, skoro rywalami byli komorkowcy (owszem Orange to tez TP). Pomijajac spiskowa teorie dziejow to raczej obstawialbym za mobilnymi bo im bardziej zalezalo. Natomiast zgadzam sie, ze wprost to dla mnie nie jest najbardziej wiarygodne zrodlo ani newsweek. Od Prezes UKE chcialbym sensownego wytlumaczenia, czemu jak play zaproponowal podzial czestotliwosci to od razu bylo to przyjete bez problemu. A swoja droga czekam czy ETS kaze nam zaplacic za decyzje UKE czy tez podtrzyma kary za neostrade.

  • 0

    53. ~ukenamuniu  2009-04-08 22:41:36  host: 86-59-n1.aster.pl

    babajagapatrzy: nie odpowiedziałaś co z tymi paluszkami. Może ten wspaniały tekst powstał u Was? Te "osiągnięcia w dziele przezwyciężania (?) monopoli (ile ich?)", no i "zwiększanie konkurencyjności w sferze". A swoją drogą wcześniejsze (2006/7) wywiady Twojej nwKwpp, kary nałożone na Prezesa TP i Zarząd (uwalone przez Sąd) nie wprowadzały zamętu i nie rodziły podejrzliwości wobec instytucji oraz osób?

  • 0

    54. ~tp  2009-04-09 10:00:02  host: proxy2.anon-online.org

    Lubię merytoryczne dyskusje i prosiłbym aby oponenci używali argumentów merytorycznych. Skąd to przekonanie w narodzie, że cały naród budował TP, przecież to są bzdury - to co naród budował to polski rząd/Buzkowi należy się trybunał stanu/ sprzedał dla rządu francuskiego. Sprzedał wziął kasę i co się z nią stało ???. To TP spłaca kredyty za którą rozbudowano lepiej, gorzej infrastrukturę, to TP za kredyty i zyski zlikwidowała wszystkie centrale mechaniczne a kto za to zapłacił no abonenci to jasne czyli TP a nie abonenci Netii czy Tele2 i na pewno nie polski rząd. Czemu więc abonenci TP mają dofinansowywać abonentów Netii itp ...Co do UKE - problem polega na naginaniu prawa , wydawaniu decyzji może i słusznych i uzasadnionych ale nie zgodnych z prawem i działających na szkodę spółki giełdowej która się po prostu broni przed bezprawiem !!!. Trzeba było wpierw zmienić prawo a później wydawać decyzje ale to niektórym się w głowach nie mieści, Chcę to robię to jest filozofia UKE a zanim te skandalicznie działające sądy cokolwiek orzekną to zajdą zmiany nie odwracalne dla rynku - tylko jaki tego będzie efekt końcowy no to zobaczymy. Co do podziału TP jako pracownik TP i inżynier jestem za, trzeba odciąć klasę próżniaczą od kasy gdyż jeszcze parę lat i TP się rozleci pod względem technicznym min dzięki UKE i obecnemu zarządowi TP.

  • 0

    55. ~s1k0r3k  2009-04-09 15:20:05  host: ip-89-174-119-93.multimo.gtsenergis.pl

    tp chcesz merytorycznych argumentów to poczytaj komentarze. Za podłączenie TP sobie liczyła koszt doprowadzenia linii do domu klienta, więc czemu klient nie jest właścicielem tych kilkudziesięciu metrów kabla skoro za niego zapłacił. I teraz ja jako klient Netii czemu nie mogę oczekiwać, że mój operator będzie miał możliwość skorzystania z czegośc finansowanego przeze mnie. I TP jako przedsiębiorstwo państwowe było wybudowane za państwowe pieniądze, pewnie duża część kabli paięta jeszcze czasy zakładania:-) I to nie TP spłaca kredyty tylko klienci płacąc takie astronomiczne abonamenty i stawki za połączednia w które są wliczone: kredyty,kary sądowe, wysokie pensje kiedownictwa, milionowe premie, dywidendy dla FT. Ceny wyższe niż Opów komórkowych a także stacjonarnych na zachodzie, a jakość niższa. Co do UKE zgadzam się,jako klient, że mają dobre pomysły ale nie potrafią doprowadzić sprawy do końca.

  • 0

    56. ~tp  2009-04-09 16:46:52  host: p15202001.pureserver.info

    do ~s1k0r3k, zajrzyj na telepolis ale tak z głowy, uchylono karę za neo, uchylono kary dla członków zarządu TP, uchylono WLR dla Tele2, Multimedia, GTS Energis, Telco itp itd... w sumie żadna decyzja WLR się nie ostała i dla tele2 prezes UKE wydała na drugi dzień dokłądnie taką samą decyzję - fajne co ???. Co do prawomocnośći wyroków to oczywiście UKE się odwołuje bo co ma zrobić ??? TP też to robi. NSA w swoim wyroku stwierdził, że uchylone decyzje UKE posiadające klauzule natychmiastowej wykonalności nie podlegają wykonaniu - stad ta natychmiastowa powtórzona decyzja dla Tele2. A jakoś w stosunku do reszty decyzji nie powielono a i może tym by się zajęła CBA o co tu chodzi ???. I jaki teraz mamy stan prawny - piszę to jako mecenas :)) do noweli PT w ostatniej chwili totumfacki UKE wprowadził w pkt 13 /poczytajcie sobie/ zapis, że sprawy wniesione przeciwko UKE o stawki za dostęp gdzie ustalono je bezprawnie i TP wiadomo, że je wygra z palcem w .... umarza się !!!. Ustawa ma umorzyć sprawy trakcie postępowania sądowego nie rozstrzygnięte czyli np w 2-giej instancji !! czy nie cierpnie wam skóra na plecach ???. Co do kabli położonych na koszt abonentów to nie jest tak jak piszesz bo otrzymałeś zwrot w abonamencie !!!! takie były wtedy praktyki no ale to było też przed prywatyzacją więc było w cenie jaką zapłacił FT. I tak się w tym biednym kraju wszyscy kopią a jesteśmy już za Albanią w ilości linii na 100 gospodarstw i darujcie sobie radiodostęp.