Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Relacja z konferencji TP

Relacja z konferencji TP

WitekT 13 Lipca 2006 22:31

0 0

Na dzisiejszej konferencji w głównej siedzibie Telekomunikacji Polskiej, do ostatnich decyzji UKE odniosła się Grażyna Piotrowska-Oliwa, dyrektor departamentu współpracy z regulatorem.

konf tp 13 07 2006 konf tp 13 07 2006

Jak można było się spodziewać, decyzje regulatora dotyczące oferty ramowej RIO, WLR i rozdzielenia abonamentu telefonicznego od neostrady tp zostały mocno skrytykowane, głównie jako działanie zbyt agresywne i nieadekwatne w stosunku do faktycznych kosztów świadczenia usług, jak i rozwoju polskiego rynku telekomunikacyjnego. Piotrowska-Oliwa dość agresywnie zaatakowała prezesa UKE – Annę Streżyńską – wytykając jej błędy i wydawanie decyzji dotyczących tylko TP, a nie także jej konkurencji. Wspomniała też m.in. o niechlujnie wykonanych analizach rynków, które zostały zwrócone do poprawki przez Brukselę.

Piotrowska-Oliwa powiedziała, że jeżeli chodzi o rozdzielenie abonamentu od neostrady tp, to regulatorowi nic do tego. Jeżeli to wprowadzimy, to będzie to decyzja biznesowa, a nie narzucona nam odgórnie. Dodała, że przy wprowadzeniu takiej usługi liczyć będzie trzeba się z dodatkową opłatą związaną z utrzymaniem linii. Nie udało nam się dowiedzieć jakiej wielkości może być to opłata. Na pytanie o faktyczny, miesięczny koszt utrzymania linii, w odpowiedzi padła kwota około 35 zł. Na kolejne pytanie, czy usługa zawieszenia abonamentu (21,35 zł) jest zatem świadczona poniżej kosztów, po krótkiej dyskusji nie padła konkretna odpowiedź.

Jeżeli chodzi o ofertę RIO, to głównym zarzutem był nowy podział stawek interkonektowych, nie dzielących ruchu na lokalny, strefowy i międzystrefowy. Przez to, jak twierdzi Piotrowska-Oliwa, faktyczny spadek tych stawek wynosi nie 35%, a 41%.

Piotrowska-Oliwa stwierdziła, że ofertę WLR dla Tele2 zakłada zbyt wielki upust dla tego operatora alternatywnego. Udowadniała także, że WLR na zachodzie jest raczej narzędziem pozwalającym wystawiać jeden rachunek, a nie zarabiać z marżą w okolicach 20%.




Piotrowska-Oliwa zapowiedziała, że jak tylko decyzje prezesa UKE dotrą na piśmie do TP, firma złoży od nich odwołania – być może nawet do Brukseli.

Na koniec pewna ciekawostka. Wszyscy obecni na konferencji dziennikarze mieli wydane stosowne plakietki uprawniające do wejścia na teren firmy. Jak okazało się, Piotrowska-Oliwa miała bardzo podobną, choć z dopiskiem VIP.

konf tp 13 07 2006 konf tp 13 07 2006

Dalsze szczegóły zastrzeżeń TP wobec ostatnich decyzji UKE można zobaczyć w przygotowanej na konferencję prezentacji.

Zobacz: prezentację TP dotyczącą decyzji UKE (plik PDF, 610 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28.  2006-07-14 00:51:06

    ja stawiam ze bedzie za 1zł i do tego dostaniesz pakiet 400min i super wypasny telefon za 1zł a po roku zaczna doplacac 10gr do kazdej minuty wychodzacej:))))

  • 0

    29. ~venro  2006-07-14 01:11:16  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

    Hmm ogladam prezentacje i zauwazylem ze TP porownuje ceny PL i € bez uwzglednienia sredniej zarobkow danego kraju. Plus na prawie kazdym slajdzie jest zmianka o Tele2, a gdzie Polkomtel? Ta prezentacja wyglada jak klotnia z Tele2. Btw Piotrowska-Oliwa jest gosciem, nie pracownikiem?:P

  • 0

    30. ~venro  2006-07-14 01:13:20  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

    "...to regulatorowi nic do tego" najlepszy argument z calej prezentacji :D

  • 0

    31.  2006-07-14 01:49:25

    Ile lat ma ta Grażynka? ;) bo jest całkiem sympatyczna :) hehe...

  • 0

    32. ~  2006-07-14 07:45:12  host: p07-05.opera-mini.net

    O ja niewdzieczny - tepsa co miesiac dokłada do mnie 12 zł, a ja jeszcze narzekam

  • 0

    33. ~ptok  2006-07-14 08:47:20  host: chello084010246137.chello.pl

    Stwierdzenie,że "regulatorowi nic do tego" jest po prostu bezczelnością. W przypadku tej firmy, powinno obowiązywać prawo szczególne, które oduczyłoby chamstwa i arogancji. Abonenci nie marzą o niczym innym tylko o podpisaniu umowy na neostrade na trzy lata? A czemu nie dożywotnio????????????

  • 0

    34. ~ezin2  2006-07-14 08:58:33  host: adi59.internetdsl.tpnet.pl

    ad post 16. a ja znam inna sytuacje z inwestycjami tepsy - Warszawa Tarchomin nowe osiedle tepsa podciągnęła kable postawiła skrzynki, ale żadnego domu nie podłączyła "z braku możliwości technicznych" i tak przez dwa lata. Aż pewnego dnia pojawili się handlowcy konkurencji i ...... w ciągu dwóch tygodni tepsa podłączyła wszystkich, co mieli złożone wnioski o telefon. Czyli mogli zamrozić na dwa lata infrastrukturę, bo nikt im nie mógł podskoczyć.

  • 0

    35. ~  2006-07-14 09:20:51  host: eaz194.internetdsl.tpnet.pl

    UKE powinna tak tepse dojechac ze az abonentom sie milo zrobi jak to zobacza:] (Mnie NAPEWNO:)

  • 0

    36.  2006-07-14 10:02:52

    W ogóle ta impreza to pokaz kpiny z abonentów i wogóle ludzi - jaki europejski operator pozwolilby sobie na takie kpiny ???? to tylko w &TP:/

  • 0

    37.  2006-07-14 10:05:03

    Tepsa doplaca no smiech na sali...
    Wracajac do Tele2 i ich dizwnych praktyk. Od jakiegos czasu zajmuje się mieszkaniem znajomych. Placenie rachunkow, podlewanie kwiatow, karmienie rybek itd. Razu pewnego przyszedl rachunek z Tele2. Znajomi maja telefon z TP i nie uzywają Tele2. Dla pewnosci jeszcze przedzwonilem, zeby sie upewnic. Dostalem odpowiedz, ze nie mają i nigdy nie mieli. Na rachunku wszystkie dane osobowe sie zgadzały. Brakowalo numeru telefonu i NIPu jesli dobrze pamietam. Olałem rachunek i go nie zapłaciłem. Ale zastanawia mnie ile osób zostalo tak wyrolowanych przez Tele2.

  • 0

    38. ~  2006-07-14 10:14:59  host: chello084010246137.chello.pl

    To jest wina poprzedników p. Anny Streżyńskiej. Robili wszystko żeby nie narazić się tepsie. To tepsa stanowiła prawo. Powinni przywrócic karę smierci i to TELEKOMUNIKACJA POLSKA powinna ją dostać. I powinna być wykonana. Bez żadnego moratorium.

  • 0

    39. ~  2006-07-14 12:22:15  host: apn-99-86.gprspla.plusgsm.pl

    Lisztes&WitekT EBITDA to w najprostrzym ujeciu zysk operacyjny powiekszony o amortyzacje. I dlatego narza na usludze ma wplyw na wysokosc EBITDA ;-) I jeszcze jedno: zachodnie telekomy w czesci fix maja EBITDA na poziomie 20-30 proc. i inwestuja ;-) W TP ten wskaznik wynosi w czesci fix 45 proc.....

  • 0

    40. ~GenCode  2006-07-14 13:31:27  host: 195.116.199.76

    Dno.... Tp....

  • 0

    41. ~ufak  2006-07-14 15:39:00  host: apy74.internetdsl.tpnet.pl

    Bedzie wyszystko i będzie TPSA inwestować bo jeśli nie to konkurencja ich wygryzie, UPC matańsze usługi szerokopasmowe i nie są lączone a parametry są lepsze i inwestują w sieć. UPC to dopiero ma koszta bo muszą dzierżawić dukty od TPSA a internet mają taniej.

  • 0

    42. ~getITright  2006-07-14 18:15:11  host: phantom.teldom.pl

    @andrzejTP "ja stawiam ze bedzie za 1zł i do tego dostaniesz pakiet 400min i super wypasny telefon za 1zł a po roku zaczna doplacac 10gr do kazdej minuty wychodzacej:))))" no cóż... jesteś idiotą :D chociaż to wcale nie dziwi, skoro jesteś pracownikiem TPsy, co ??? UKE wam dowaliło ? i mam nadzieje że będzie was napier...lało do upadłego, mówisz że 30 tys pójdzie na bruk ??? a kogo to interesuje ?!? ja wypłacam ci pensję i nie widzi mi się sponsorowanie naciągaczy, którzy mają za wysokie ceny żeby utrzymać przerost zatrudnienia i napychać kabzy francuzom, jak TPsa wywali 10 tys żebym ja miał niższy abonament to idę na to :P a co do telefonów to myślę że abonamnet 30zł w plusie czyli o 20zł taniej niż u złodzieji - TP 50zł za 60 minut, do tego abonament na koma za 55zł i jak najbardziej do tego wypasiony telefon za 1zł, coś w tym dziwnego, nierealnego ? A to że TP gada że nie będzie inwestować ? TO NIECH NIE INWESTUJE ! to jest ICH SPRAWA, myśleli że ktoś będzie płakać z tego powodu ? :D dla mnie to nawet dobrze, bo tym szybciej wszyscy uciekną do konkurencji, OD KIEDY TO POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO Z ZAŁOŻENIA JEST SPONSORTEM ZŁODZIEJI ? chyba pora z tym wreszcie skończyć !

  • 0

    43. ~saba  2006-07-15 22:20:00  host: 212.122.214.240

    uważam że wszyscy powinniśmy zrezygnować z telefonów stacjonalnych TP z abonamentem 42.60zł czyli haraczem za nic i firmę tą pogrzebiemy

  • 0

    44. ~ziomex  2006-07-16 13:32:24  host: absc247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mnie wq.. tp bo to monopolista, narzuca ze neostrade musisz miec jedynie na abonamencie tym za około 50zł a na tym niższym tzw. socjalnym nie chca ci dacm chyba z tym jest cos nie tak...!

  • 0

    45. ~maniek  2006-07-19 22:51:56  host: aug250.internetdsl.tpnet.pl

    Nic nie rozumię czy każdy z was ma na dupie wytatuowany logos TP i dlatego nie lubicie tej firmy....

  • 0

    46. ~Shrek  2006-08-10 15:18:54  host: m083.c155.petrotel.pl

    A lubisz złodzieja który Cie okrada ???
    To podaj adres domowy i co masz ciekawego w domu do wyniesienia

  • 0

    47. ~ET  2006-08-11 17:40:00  host: abmb128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do Brukseli, agresywna... ta Piotrowska-Oliwia to jest dopiero śmieszna, jasnę za taką kasę to broni swoją świetną TP....bo bez abonamentu telefonicznego to i pani Piotrowska-Oliwia pójdzie z torbami

Dodaj swoją opinię