Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Relacja z berlińskich targów IFA 2006

Relacja z berlińskich targów IFA 2006

WitekT 6 Września 2006 22:27

0 0
Berlińskie targi IFA to jedna z największych imprez w branży elektroniki użytkowej. Od hanowerskiego CeBIT różnią się tym, że prezentowane rozwiązania przeznaczone są głównie dla zwykłego klienta, końcowego odbiorcy – a nie dla operatorów usług. Wcale nie oznacza to, że jest tam więcej "gadżetów", a w Berlinie branża telefonów komórkowych jest prezentowana skromniej niż w Hanowerze. Dało się jednak znaleźć na targach IFA kilka ciekawych rzeczy, które powinny zainteresować naszych czytelników.

Dalszą część można przeczytać w dziale Artykuły, bądź klikając tutaj.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2006-09-06 22:43:46

    Hanower można też pisać już po polsku i hannowerskiego na pewno małą literą ;-D

  • 0

    2.  2006-09-06 22:53:04

    Tomek_19: poprawiłem. ;)

  • 0

    3. ~  2006-09-07 11:50:02  host: p5090EC5F.dip.t-dialin.net

    nie Hanower ani hannowerskiego! Jesli juz to HANNOVER!!! 2*N oraz V zamiast w

  • 0

    4.  2006-09-07 11:57:33

    ***~*** niestety mylisz się, bo jesteśmy w Polsce i mówimy po polsku i jeżeli jest polska nazwa danej miejscowości, to wtedy się ją stosuje, a Hanower akurat istnieje jak i wiele innych nazw niemieckich miast.

  • 0

    5.  2006-09-07 11:58:52

    No właśnie - to tak, jakbyśmy wszędzie pisali Bejing zamiast Pekin. ;)

  • 0

    6.  2006-09-07 13:32:30

    Swoją drogą ciekawe, skąd ten Pekin. W większości krajów jest "Bejżen" - zupełnie niepodobne. No ale to na inny portal pytanie...

  • 0

    7.  2006-09-07 19:52:13

    ***lukas, sprawa jest prosta Pekin=Bejing, słowo Pekin pochodzi z angielskiej transkrypcji sinologicznej Wade'a-Gilesa, ale w latach 80.XX w. zaczęła tracić popularność na rzecz opracowanej przez samych Chińczyków transkrypcji-stąd Bejing

  • 0

    8.  2006-09-07 20:00:04

    BeIjing - o jedno i za mało ;-)

  • 0

    9.  2006-09-08 11:16:36

    No to wszystko jasne!

  • 0

    10. ~getITright  2006-09-08 13:46:28  host: phantom.teldom.pl

    @WitekT - a anglicy właśnie tak robią i mówią Bejing, @lukasgsm - Pekin to nigdzie niespotykana nazwa, Polacy są wyjątkiem używając właśnie jej, a Bejing jest poprostu bliski oryginału

  • 0

    11.  2006-09-08 14:58:22

    ***getITright*** niestety się mylisz, bo po niemiecku i niderlandzku stolica Chin nazywa się Peking. Po angielsku stolica Chin to Beijing, a nie Bejing.

  • 0

    12. ~getITright  2006-09-08 16:23:29  host: phantom.teldom.pl

    @Tomek_19 - tak wiem że Beijing, to była literówka :) a co do Niemców/Niderlandów to niewiedziałem, ale jednak jest to chyba żadziej używana nazwa, dla mnie to tak jak by na Kraków za granicą mówili Krokwia ;)

  • 0

    13. ~marcin  2006-09-08 20:03:43  host: eds138.internetdsl.tpnet.pl

    ***WitekT Mam pytanie do Ciebie panie Witku,otoz jak pisze sie smsy na Nokii 3100 slownikiem t9 i gdy uzywane sa polskie znaki to przy wysylaniu wysyla te polskie znaki. Jak sa one uzywane to z tego co mi wiadomo pojemnosc znakow w jednym smsie sie zmniejsza. Prosze o odpowiedz...THX z gory

  • 0

    14.  2006-09-08 20:18:40

    marcin: nie zawsze - akurat z tego, co wiem, to w 3100 jest tak, że znaczki polskie widać przy pisaniu, ale wysyłane są ich łacińskie odpowiedniki (ą -> a, itp.), więc nie ma problemów ze zmniejszeniem liczby znaków w SMS-ie.

Dodaj swoją opinię