Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekordowy udział Windows Phone na polskim rynku

Rekordowy udział Windows Phone na polskim rynku

WitekT 28 Lutego 2013 16:18

8 4

Udział Windows Phone w polskim rynku smartfonów wynosi aż 16,3% - powiedział Marc Toumelin, szef regionalny działu Windows Phone w Microsofcie, podczas MWC w Barcelonie, cytowany przez serwis rpkom.pl.

Na świecie średni udział Windows Phone w rynku smartfonów wynosi około 3%, a w Europie Środkowo-Wschodniej około 7,8%. W Polsce jest najwyższy na świecie. Wynika to głównie z przywiązania Polaków do marki Nokia, która mocno postawiła na ten system operacyjny. Najlepiej sprzedającym się telefonem z Windows Phone w naszym regionie była w ubiegłym roku Nokia Lumia 610.




Zobacz: Światowy rynek telefonów komórkowych w 2012 roku wg Gartnera.

Polska wyróżnia się również jako kraj, w którym powstaje najwięcej aplikacji dedykowanych urządzeniom z systemem Windows Phone. W globalnym sklepie Windows Phone jest obecnie 130 tys. aplikacji, aż 10% z nich zostało stworzonych w Europie Środkowo-Wschodniej. Polacy tworzą średnio aż 250 aplikacji miesięcznie.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:

Tagi: nokia | windows phone

w sumie: 44
  • -1

    26.  2013-02-28 22:46:38

    @25, taki obeznany, wie co to API a nie doczytał przed kupnem co da się robić a co nie w systemie. No szkoda. Na każdym forum by Ci powiedzieli co i jak. A tak szczerze to sobie go odblokuj to trochę podziałasz, jak Ci co naprawdę wiedzą co w środku jest.

  • 0

    27. ~dav  2013-02-28 22:53:08  host: r.escom.net.pl

    haha kolejna niezła sciema Micro$oftu. Nie znam nikogo kto by znal kogos kto ma Window$ phona...

  • 2

    28.  2013-02-28 23:18:52

    @27, pora wyjść z domu

  • 0

    29. ~Niknon  2013-02-28 23:51:42  host: 89-75-109-176.dynamic.chello.pl

    @27 U mnie wśród znajomych coraz więcej jest iphonow i nokii z WP a Andki już powoli się przejadają

  • 0

    30. ~Fobs  2013-03-01 00:27:40  host: 89-76-118-161.dynamic.chello.pl

    @25 Masz sporo racji niestety :( Kafelki podobają mi się, szybkość pracy systemu też, ale te ograniczenia i niedoróbki są denerwujące. Czekam niecierpliwie na kolejne aktualizacje z nadzieją że wniosą zmiany na lepsze.

  • 0

    31. ~retry  2013-03-01 08:05:02  host: v55-02.opera-mini.net

    @23 skoro nie lubisz plastiku Samsunga a masz Nokie to z czego jest zrobiona Twoja Nokia ?

  • 0

    32.  2013-03-01 08:43:06

    Ja tam lubię ten system nawet bardzo i też coraz więcej znajomych ma telefony z tym systemem a Ci co tak narzekają to tak naprawdę kupili ten telefon z nieświadomością plusów i minusów...

  • 2

    33. ~Grzesiek  2013-03-01 08:49:32  host: public-gprs589102.centertel.pl

    wciskali za złotówkę to brali ... pewnie 90% z tych 16% nie wie jaki ma system :)

  • 0

    34. ~darson  2013-03-01 09:34:40  host: revdns-94-158-236-167.jjs.pl

    udział na rynku jest taki duży, bo wciskany jest do dużych korporacji jako telefon służbowy ot i cała tajemnica tak dużego udziału na rynku, dostałem i leży w szufladzie, bo system to porażka, do samego wykonania słuchawki (lumia 800) nie powiem można się przyczepić.

  • -1

    35.  2013-03-01 09:46:21

    @wikik widzisz jak wrzucałem na komputer Windows 8 to wszyscy odradzali, że tego nie da się normalnie obsłużyć. Dzisiaj nie zamieniłbym na żaden inny. Przyjąłem analogię, że ludzie również przesadzają z WP8, niestety nie przesadzają - a jest jeszcze gorzej, do głowy mi nie przyszło, że nie będzie możliwości zainstalowania alternatywnych aplikacji do wielu funkcji w systemie - to jest świadoma amputacja możliwości już na etapie projektu. Chciałem spróbować i spróbowałem, mądry Polak po szkodzie - jedyne co mogę to żałować i podsumować skrót WP jako "Wielka Porażka".

  • 0

    37. ~  2013-03-01 10:19:35  host: v49-11.opera-mini.net

    36. Najgorsze to to, że w sklepie wciskają tą 8, bo to przecież nowość, i tak trzeba i musisz mieć w8 na kompie! :-(

  • -1

    38.  2013-03-01 10:27:16

    @36, korzystałeś kiedyś z Visty czy tylko powtarzasz obiegowe opinie? W porównaniu do XP to był rewolucyjny system. Co prawda optymalizacja nie była najlepsza, jednak moim zdaniem warto było wydać te parę złotych na 2 GB RAM niż męczyć się z XP.

  • 0

    39. ~Qki  2013-03-01 10:51:28  host: 92.60.132.22

    @38: Z ust mi to wyjąłes. Zresztą ludzie mają kiepską pamięć, albo piszą to małolaty, które przed XP nie miały komputera. I niezgodzę się z tą nie najlepszą aktualizacją: Windows 98 chodził bez problemu na Pentium ii 300 mHZ + 64mb RAMU. Spróbuj na tym XP uruchomić :> Bez P3@1Ghz i 512MB ramu nie podchodź - wniosek? między wersjami systemu (3 lat) wzrost wymagań CPU - 300%, ramu 800%. Tymczasem Vista, która wyszła po 6 latach od XP, chodzi bez problemu na P4 2Ghz i 2GB ramu. Wzrost wymagań - CPU 200%, ram 400%. Ale cóż - dostało się na komunię kompa za 1000 zł, to Vista na nim nie ruszy. Podobnie z WP8 i W8 - one są po prostu inne, trzeba się NAUCZYĆ nowego podejścia do obsługi. No, ale nie można zbyt dużo wymagać od "młodzieży" , skoro po 12 latach nauki ma problem z policzeniem pola trójkąta równobocznego na maturze

  • 0

    40. ~Qki  2013-03-01 10:53:54  host: 92.60.132.22

    Miałobyć nienajlepsza optymalizacja ;)

  • 0

    41. ~Marcin  2013-03-01 12:48:18  host: user-164-126-177-127.play-internet.pl

    Windows Phone zarówno 7.5 7.8 jak i 8 to moim zdaniem najlepszy system.Jest ogólnodostepny nie ja IPhone czy BlackBerry działa szybko i stabilnie nie wiesza się po aktualizacji jest juz łączność z innymi urządzeniami przez Bluetooth i ten kalendarz z WP to bajka lepszego i szybszego w życiu nie używałem Program pocztowy w WP to też kosmos w porównaniu do androidowych zamulaczy

  • 0

    42.  2013-03-01 15:07:40

    Niedawno przeszedłem z WP 7.5 na Androida i... tęsknię za prostotą i szybkością. Szkoda tylko, że tak mało jest różnorodnych słuchawek z WP7 i że już wychodzą aplikacje, które nie działają na WP7.5.

  • 0

    43. ~Singel  2013-03-01 15:12:53  host: bzm153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam SGSIII w Plusie i firmowy w Orange.Miałem już 4 telefony z Androidem i postanwiłem wziąć teraz dla odmiany za zeta iPhone 4 i wiecie co,nie dziwię się że Apple jest spychane na drugi plan przez smartfony z Androidem.SGSIII to poezja użytkowania.iOS to bradzo ograniczony system.Mogłem wziąć Lunię 920 za 199 zł netto,ale na co mi telefon z wiekszymi ograniczeniami niż iPhone?iPhone jest fajny poręczny,mimo małego ekranu,szybko wczytuje książkę telefoniczną,szybko reaguje na polecenia,ale nie ma tylu możliwości co SGSII,III czy ostatni hit,który chciałem mieć czyli Xperia Z,która jest zbyt droga razem z "cyrografem"

  • 0

    44.  2013-03-04 09:30:00

    43: Tylko po co Ci te "możliwości", skoro na ogół potrzebujesz na telefonie wysłać sms, sprawdzić co się dzieje na FB czy odpisać na maila? Oczywiście są takie rzadkie przypadki, kiedy wykorzysta się te "możliwości", ale nie bedzie to częściej niż kilka razy do roku. Jeśli teraz podzielisz różnicę w cenie między najtańszym Windows Phone, a SGS III to się okaże, że każda zabawa tymi możliwościami kosztowała Cię 300-400 zł. Za te pieniądze można przyjemniej spędzić czas ;)

  • 0

    45. ~...  2013-03-04 10:32:26  host: 87-205-234-19.adsl.inetia.pl

    @nokiafan_ jestem zawodowym adminem, wiec tak, miałem w rękach Viste. Ogólnie Twoje pytanie jest komiczne: nie, tyko Ty nokiafan_ miałeś kontakt z Vista. Także stwierdzenie, że Vista w porównaniu do XP to był rewolucyjny system mnie autentycznie rozbawia. Takiego gniota, takiego syfu pseudoinformatycznego faktycznie inaczej nie można nazwać, niż "rewolucja".

  • 0

    46. ~posejdon  2013-05-02 00:24:51  host: user-94-254-128-41.play-internet.pl

    Nie rozumiem tego ataku na WP, choć sam używam andka. Moim zdaniem każdy wybiera to co lubi i co mu odpowiada. WP ma swoich zwolenników tak jak inne systemy. Nikt nikogo na siłę nie uszczęśliwia, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj swoją opinię