Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekordowy rok Szeptela

Rekordowy rok Szeptela

WitekT 28 Października 2004 11:04

0 0

PT Szeptel S.A. zakończył III kwartał br. zyskiem netto w wysokości 784 tys. zł (w analogicznym okresie 2003 roku spółka miała 2,4 mln zł straty) Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 10,2 mln zł i były wyższe o 135 % niż w III kwartale 2003 roku.

To nie tylko efekt systematycznie prowadzonej restrukturyzacji, ale przede wszystkim realizacji strategii rozwoju usług dodanych. Po trzech kwartałach mieliśmy 22,2 mln zł sprzedaży. Udział tradycyjnych usług telekomunikacyjnych maleje na rzecz wysokomarżowych usług call center i audioteksowych. Stanowią one już ponad 1/3 naszej sprzedaży - mówi Mariusz Pilewski, prezes zarządu spółki.

Kolejnym etapem realizacji nowej strategii będzie konsolidacja działalności spółek Media Net Interactive i Legion Polska. Pierwsza z tych spółek specjalizuje się w usługach Premium SMS, a druga w usługach audioteksowych. W związku z przejęciem przedsiębiorstwa Media Net Interactive Szeptel podnosi kapitał zakładowy. Posunięcia prowadzić będą do dalszego wzrostu przychodów, w tym przede wszystkim wzrostu przychodów z usług dodanych.
W III kwartale br. spółka podłączyła około 1100 nowych linii dzwoniących. Rozpoczęła także świadczenie usług telekomunikacyjnych dla Urzędu Miasta Białystok i wdrożyła program pilotażowy międzynarodowego numeru dostępowego dla Zagranicznych Biur Obsługi Klienta PLL LOT. O 300 poszerzyła się liczba klientów posiadających dostęp do Internetu za pośrednictwem linii DSL.

We wrześniu br. zostało uruchomione nowoczesne call center w Szepietowie. Obsługuje m.in. dwóch nowopozyskanych w III kwartale 2004 roku klientów. W pierwszym etapie (w nowej lokalizacji) pracę w call center znalazło 40 telemarketerów. Docelowo będzie w nim pracować 360 osób rotacyjnie na 180 stanowiskach obsługi. We wrześniu Spółka podpisała także z Vascon GmbH w Wiedniu umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych Premium Rate dla abonentów austriackich i niemieckich.

To trzeci z rzędu kwartał, kiedy Szeptel zwiększa sprzedaż i notuje zyski, zarówno na poziomie operacyjnym, jak i netto. W tym roku firma zanotuje najwyższe zyski w swojej historii. Nie powiedzieliśmy jednak jeszcze ostatniego słowa - zaznacza Mariusz Pilewski.

Źródło tekstu: Szeptel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-172-180.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak często chodzisz do kina?

Studenci i uczniowie z Blikiem płacą mniej w Multikinie

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet