Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekordowy kwartał Samsunga

Rekordowy kwartał Samsunga

WitekT 14 Kwietnia 2007 12:42

0 0
Samsung sprzedał w I kwartale 34,8 mln telefonów na całym świecie - najwięcej w dotychczasowej historii firmy. W IV kwartale zeszłego roku było to 28,4 mln sztuk.

Lepszy wynik zanotowano mimo sezonowego zmniejszenia się rynku - jak to typowo ma miejsce w I kwartale. Na wynik wpłynęła w głównej mierze duża popularność zaawansowanej serii cienkich telefonów Ultra oraz tanich i prostych telefonów, głównie dla rynków rozwijających się.


Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~makler  2007-04-14 12:50:05  host: goy62.internetdsl.tpnet.pl

    mimo wysokiej sprzedazy telefonow akcje samsunga na gieldach spadaja, calkowite wyniki sprzedazy sa gorsze niz planowano...

  • 0

    2.  2007-04-14 13:00:42

    Nie da się nie zauważyć szeroko zakrojonej akcji marketingowej Samsunga. Własciewie te telefony są wszędzie, u każdego opa i to często w promocyjnych zastawach, pakietach itd. Nie dziwota więc, że tyle się tego sprzedaje. Samsung wyraźnie wyrobił sobie markę na rynku telefonii komórkowej co jeszcze kilka lat temu byłoby dla mnie nie do pomyslenia. Mimo, że nie korzystam z Samsuga, gratuluję :)

  • 0

    3. ~  2007-04-14 13:08:48  host: p09-09.opera-mini.net

    Pewnie PLAY im tak statystyki zawyzyl:-D

  • 0

    4. ~  2007-04-14 13:22:30  host: acmn127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale w Polsce tyle sprzedali he?

  • 0

    5.  2007-04-14 13:24:17

    Na całym świecie - poprawiłem już wiadomośc dla jasności. W Polsce W TYM ROKU sprzedaż będzie na poziomie 8-9 mln sztuk WSZYSTKICH PRODUCENTÓW.

  • 0

    6. ~archidamis  2007-04-14 13:34:46  host: bfj113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nic dziwnego... wystarczyły konkursy sprzedażowe i wyniki Samsunga u opów się poprawiły (przynajmniej w Plusie)

  • 0

    7. ~  2007-04-14 13:37:30  host: acmn127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT wiem wiem że na świecie dlatego śmieszył mnie post numer 3 że play poprawił im wynik. Witku a wyniki Nokii itp są ci znane za ten kwartał?

  • 0

    8.  2007-04-14 13:38:23

    Mają podać w czwartek, 19. kwietnia.

  • 0

    9. ~  2007-04-14 13:39:04  host: acmn127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dziex :)

  • 0

    10. ~  2007-04-14 14:34:43  host: acmn127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek a są wyniki za 2006 r. sprzedaży telefonów w Polsce bo nie mogę znaleźć.

  • 0

    11. ~  2007-04-14 15:33:28  host: acmh198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chyba nie bylo takiego rankingu za 2006 :P

  • 0

    12.  2007-04-14 15:38:29

    Wiadomo, że w większości wypadków handlowcy czy sprzedawcy u opów polecają to za co u producenta dostaną najwięcej punktów ;) Za uzbierane punkty dostają bonusy, więc zależy im aby jak najwięcej wciskać tego towaru , który jest u nich premiowany profitami hehehehhe... Dlatego kupując tela lub zresztą cokolwiek innego, kierujcie się niezależnymi opiniami z Internetu, znajomych, a przede wszystkim własnym rozsądkiem, a nie opiniami sprzedawców...

  • 0

    13. ~gekon  2007-04-14 20:08:37  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    w krajach bardziej cywilizowanych króluje Samsung tylko w Polsce panuje jeszcze opinia[tradycja, przyzwyczajenie ]do Nokii która psuje się na potęgę i wisi w servisie miesiącami

  • 0

    14.  2007-04-14 21:13:46

    **gekon Ze swoimi kapitalnymi bateriami która np. w z400 trzyma 24 godziny... Króluje nie ma co...

  • 0

    15. ~Decha  2007-04-14 22:07:07  host: inet20908na-3.eranet.pl

    Według mnie nokia ma modele które są naprawde dobre, ale wkurza mnie to że mają modele które kosztują 200zł lub więcej od telefonów z takimi samymi funkcjami a innej firmy. No ale ostatnio można tez zauważyć że trafiły się nokii gorsze modele - 6103 (tragedia normalnie). Co do samsung to ma dobre i trwałe modele, tylko oprogramowanie i wyświetlacze mogliby polepszyć w niektórych modelach. Ale wiadomo że to wszystko zależy tylko od modelu. Dlatego w każdej firmie trafią się perełki jak i totalny szajs. Pozdro

  • 0

    16.  2007-04-15 12:17:16

    Co do Samsunga to ogólnie świetne telefony, jakością i solidnością wykonania na łeb bijace Nokie ale mogliby poprawić komunikację Irda w niektórych modelach, szerzej wprowadzać EDGE i jeszcze bardziej poprawić moc baterii.

Dodaj swoją opinię