Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekordowy Galaxy S pokonany przez iPhone'a 4

Rekordowy Galaxy S pokonany przez iPhone'a 4

Q! 26 Sierpnia 2010 22:12

0 0

Samsung Galaxy S oraz klawiatura Swype przyczyniły się do pobicia rekordu Guinessa w prędkości wprowadzania tekstu na telefonie komórkowym. Jednak radość z tego tytułu trwała zaledwie jeden dzień - Galaxy S został pokonany przez iPhone'a 4.

Oficjalny rekord świata w prędkości wprowadzania danych na telefonie komórkowym ustanowiła 27-letnia mieszkanka Wielkiej Brytanii. Wpisanie na klawiaturze Swype konkursowego tekstu zajęło jej niecałe 26 sekund (dokładnie 25,94 sekundy).

Tekst, który należało wprowadzić, składał się dokładnie ze 160 znaków i był treści the razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality, they seldom attack a human.

Jednak już dzień po ustanowieniu rekordu w sieci pojawił się film, na którym osoba przedstawiająca się jako Brian Sweet napisała ten sam tekst o ponad 4 sekundy szybciej, używając do tego standardowej klawiatury iPhone’a.






Wygląda więc na to, że klawiatura Swype, o której szerzej pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości, jest szybka, ale nie aż tak szybka, jak tradycyjna w iPhone'ach 4. A przynajmniej w niektórych rękach.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 4 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung I9000 Galaxy S w katalogu.

Źródło tekstu: phonearena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~PatrykOS  2010-08-26 23:37:55  host: 14.179.wmc.com.pl

    Mnie natomiast śmieszy zachowanie Samsunga i to ich próbowanie dorównać Apple,w każdym aspekcie. Hyy, Apple ma iPhone, dobra my damy Galaxy S. Hyy, Apple ma iPada, my damy Galaxy Tab. Hyy, Apple ma iPod Touch my damy (nie wiem jak się ma nazywać ten ich odtwarzacz). Zmierzam do tego, iż Samsung wszystko kopiuje od Apple. Wygląd samych urządzeń oraz komponentów. Oglądałem ostatnio film na engadget, gdzie pokazywali ten Galaxy Tab, przeglądarka jak w iPadzie, notes jak w iPadzie, klawka jak w iPadzie, wygląda jak iPad( tylko oczywiście wykonany z badziewnego plastiku...). Eh, samemu już nie można czegoś wymyśleć? ;>

  • 0

    15. ~4ever  2010-08-26 23:49:01  host: t15-12.opera-mini.net

    Po tym teście kupuję iP4 nic mnie nie zatrzyma.

  • 0

    16. ~ANDRZEJ  2010-08-26 23:50:08  host: 093105178208.bialystok.vectranet.pl

    Należy wspomnieć o jeszcze jednym rekordzie, który pobił iPhon4. Rekordowo wysokiej liczbie usterek. Utrata zasięgu, niedopracowane WIFI, przebarwienia ekranu, to tylko mały wycinek, całego wachlarza błędów w tym telefonie. Wczoraj, tuż przed premierą okazało się, że jest jeszcze problem z zapisem video i zdjęciami. http://www.sfora.pl/Wielki-problem-z-iPhone-4-Fatalne-zdjecia-a2 3476. Te wszystkie wady, nie tylko nie pozwalają iPhon'owi 4 konkurować z najlepszym obecnie smartfonem na rynku - SAMSUNGIEM Galaxy S, ale czynią z niego po prostu urządzenie, nie do użytku. Więc to, że ktoś na jego klawiaturze wystukał szybko zdanie,nie zmienia faktu, że jest to sprzęt głęboko niedopracowany, a jedynie daje fascynatom tego modelu namiastkę zadowolenia.

  • 0

    17.  2010-08-27 00:57:59

    @17, wybuchłem śmiechem po przeczytaniu twojej litanii. Ja zaś myślę że należy wspomnieć o jeszcze innym rekordzie który pobił iPhone 4. Ilość narzekaczy na niego. Takich którzy wiedzę czerpią ze sfory i innych wszystkowiedzących portali. Życzę dużo satysfakcji z Samsunga.

  • 0

    18. ~illuuuuu  2010-08-27 02:41:16  host: host-83-1-218-45.tvkstella.pl

    Jasne, szkoda tylko, że ip4 ma lepszej jakości ekran.

  • 0

    19. ~  2010-08-27 03:29:32  host: v04-15.opera-mini.net

    Nie Galaxy S, tylko Melissa Thompson i nie przez iPhone'a, tylko przez Briana Sweeta. Zdaje się, że Q! zbyt często Fakt i jemu podobne szmatławce czyta, bo ich konwencja tytułowania zanadto się mu udzieliła.

  • 0

    20. ~  2010-08-27 06:32:11  host: t19-09.opera-mini.net

    ip4 to dobry telefon ale jego popularnosc to w bardzo duzym stopniu marketing. Ja generalnie nie lubie dotykowcow wiec zadnego nie kupie. Mam nadzieje, ze w przyszlosci beda tez telefony inne niz dotyki. Niedobrze sie robi jak na kazdym portalu o ip wszyscy sie rozpisuja. Widac jobs takze tutaj za sznurki pociaga :)

  • 0

    21. ~  2010-08-27 06:41:27  host: t19-09.opera-mini.net

    ja potrzebuje telefon do rozmow i okolo 100sms/m-c i nie emocjonuja mnie pojedynki sgh i ip. Czemu taki rekord ma dowodzic? Podobnie znalezc mozna kierowce, ktory szybciej przejedzie trase starym audi niz inny np. Porsche i jakie wtedy wnioski wyciagnac, ze audi jest szybszy?

  • 0

    22. ~  2010-08-27 06:43:48  host: t06-02.opera-mini.net

    iphone jest przereklamowany. To zbieranina roznych telefonow niby to co najlepsze a wcale az tak dobrze nie wyszlo. Napewno nie warto dawac za niego tyle siana, sa tansze telefony o lepszych mozliwosciach.

  • 0

    23. ~Kili  2010-08-27 07:07:37  host: 088156002079.olsztyn.vectranet.pl

    Powiedzmy sobie szczerze dwie rzeczy: - primo - żeby tak wklepywać tekst trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć... - secundo - ... ale po co? W życiu nie będzie to miało znaczenia, czy napiszecie do kogoś sms'a w pół czy całą minutę...

  • 0

    24. ~  2010-08-27 07:10:02  host: t11-15.opera-mini.net

    Zgadzam się z wami panowie iPhone to niedopracowana zabawka dla ludzi patrzących na logo Apple jak na boga. Muszę mieć go bo chcę być cool, mieć prestiż.Znam lepsze telefony w tej cenie nie tylko Galaxy

  • 0

    25. ~code  2010-08-27 07:38:40  host: chello089078001191.chello.pl

    @ 24 jeśli mają porównywalną ilość aplikacji to pisz, kupuję od razu dwa

  • 0

    26. ~  2010-08-27 07:48:17  host: t13-13.opera-mini.net

    @code: Mnie aplikacje nie interesują tak samo jak do FF i tak wszystkich nie używam.

  • 0

    27. ~code  2010-08-27 07:52:40  host: chello089078001191.chello.pl

    to nic dziwnego, że urządzenie, oparte na aplikacjach, się Tobie nie podoba :)

  • 0

    28.  2010-08-27 08:51:22

    Piokuk, swietny komentarz i plus odemnie, nic dodac nic ujac. Co ciekawe Polacy sa w stanie poklocic sie nawet przy tak nonsensownym newsie. Na gazeta.pl ciekawy news o piraceniu gier na iPada. Argument - nie beda przeplacac drozej za program dopasowany do rozdzielczosci iPada. Ale doplacic drugie tyle by miec iPhona z wiekszym de facto ekranem juz nie szkoda. Nasuwa to sposob naturalny pewne watpliwosci, no ale czasem w zakupie pewnego sprzetu moze chodzic przeciez zgola o inne aspekty;)

  • 0

    29. ~PatrykOS  2010-08-27 12:58:13  host: 14.179.wmc.com.pl

    Andrzej, każdy telefon ma swoje wady, jeden większe, drugi mniejsze. Galaxy S ma też problem z zasięgiem oraz z GPSem. Nie wiem tylko dlaczego małe potyczki Apple są tak rozdmuchiwane. Ludzie próbują się dowartościować? :)

  • 0

    30. ~  2010-08-27 16:33:41  host: 217-73-253-174.nordisk.reva.evdo.pl

    haha male potyczki to by byla zdzierajaca sie farba :D a nie kaszana na maxa :D

  • 0

    31.  2010-08-27 20:35:07

    LOL fake ! Ten rekord jest na YT ale nie został on jeszcze uznany jako prawdziwy i zaakceptowany ! Więc najszybciej jeszcze pisze pani z Brytanii

  • 0

    32. ~  2010-08-28 16:42:13  host: 77-254-137-108.adsl.inetia.pl

    @29 -- małe potyczki z iP4? buahahah telefon nie nadaje się do dzwonienia. Żeby z niego zadzwonić należy przejść osobiste szkolenie u Jobsa... Plamy na wyświetlaczu etc. Myślę że fanbojom Apple wystarczyłaby sama atrapa tego telefonu... byle logo ładnie się świeciło i wszystko jest OK :D:D

  • 0

    33. ~kris1992  2010-09-21 19:31:44  host: cuf66.internetdsl.tpnet.pl

    Ech ludzie jakie przebarwienia?? że była jedna fotka w sieci to już?? Panowie jak się zdarzy jedna sztuka na milion to jest cud. Nikt w Polsce nie narzeka i może jestem lub nie fanboyem Apple ale oni zawsze będą do przodu a Szajsungi będą w tyle. A płacisz za wszystko - oprogramowanie, programistów i za to że jak Ci padnie iPhone to dają Ci nowy nie bawią się w sranie i wymienianie części ;) Pozdro.

Dodaj swoją opinię