Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekordowe połączenie komórkowe

Rekordowe połączenie komórkowe

WitekT 3 Kwietnia 2007 20:53

0 0
Brytyjski alpinista Rod Baber przymierza się do wykonania połączenia telefonicznego z najwyższego punktu Ziemi - z Mount Everest (8848 m) - i tym samym ustanowić światowy rekord "najwyższego połączenia telefonicznego". Wyprawa ma ruszyć pod koniec maja.

Alpinistę w telefon przystosowany do pracy w niskich temperaturach wyposażyła Motorola. Połączenie będzie nawiązane dzięki chińskiej stacji bazowej, która pokrywa zasięgiem północny grzbiet góry.


Źródło tekstu: BBC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~nigel  2007-04-03 20:57:59  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    trzeba się teraz natrudzić, żeby się zapisać w historii.

  • 0

    2. ~jojo  2007-04-03 21:13:46  host: egr194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O różnych rzeczach słyszałem... Ale ten debilizm aż mnie zmurował. :-0

  • 0

    3.  2007-04-03 21:19:47

    Na jakiej wysokości latają samoloty pasażerskie?

  • 0

    4. ~hbmm  2007-04-03 21:19:51  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    bylem dzis w punkcie play chciałem przeniesc numer z orange a tu kurde jakas awaria i nie dało sie ale trzeba przyznac zainteresowanie jest duze siedziałem z 30minut i bardzo duzo osób sie pytało o oferte brało ulotki

  • 0

    5.  2007-04-03 21:21:11

    mov9k: 11-12 km.

  • 0

    6. ~  2007-04-03 21:31:21  host: 65.110.6.42

    Też coś. Przez komórkę to każdy potrafi. Niech spróbuje złożyć podanie w TP i czeka aż będą techniczne możliwości podłączenia.

  • 0

    7. ~bigman  2007-04-03 21:32:07  host: 217.116.110.190

    Zastanawia mnie czemu nie dostal telefonu pracujacego w Iridium? Czyzby sieci satelitarne nie zaliczaly sie do komorkowych?

  • 0

    8. ~~bigman  2007-04-03 21:37:05  host: 217.116.110.190

    Doczytalem newsa i chodzi po prostu o "polaczenie telefoniczne". Tym bardziej mogl wziac Iridium. No chyba ze nie chce za duzo wydac na bicie rekordu :P

  • 0

    9. ~  2007-04-03 21:41:00  host: 87-205-163-207.adsl.inetia.pl

    Dokładnie, niektórzy próbują założyć linie w TP a oni na to że jakieś problemy techniczne!!! A wokół niego mieszka ok. 500 osób z linią TP i nigdy raczej nie miało problemów. PO prostu TP zeszło na psy!!!

  • 0

    10. ~issa  2007-04-03 22:01:12  host: bac183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najszybszy bezprzewodowy internet zapewni mu Orange?:)

  • 0

    11. ~  2007-04-03 22:20:22  host: ahs210.internetdsl.tpnet.pl

    issa: Takie rzeczy to tylko w Erze:)

  • 0

    12. ~Radek  2007-04-03 22:59:47  host: ecf253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe co zrobi jak sie okaże, że na szczycie mu bateria padła.

  • 0

    13. ~tq  2007-04-03 23:06:24  host: xdsl-5083.zgora.dialog.net.pl

    wyjmie dynamo z kieszeni :)

  • 0

    14. ~Marioos  2007-04-04 00:53:54  host: 80.50.232.214

    Zanim tam wejdzie, to jego telefon juz sie pojawi na allegro:)

  • 0

    15.  2007-04-04 01:42:58

    to gdyby w polsce wchodził chińczycy są rzetelni

  • 0

    16.  2007-04-04 07:42:10

    Jak znam życie to w plecaku na czas wyprawy ma drugi "pewniejszy" tel. w tych warunkach

  • 0

    17. ~  2007-04-04 07:45:30  host: p01-08.opera-mini.net

    A EDGE tam bedzie?? co im z gprs'u tam..moze i ja sie tam wybiore, z tego co wiem jest w chinach Era (swini) ktora stawia wypasny btsik z wIMaxem i umts! zeby tylko yeti nie oprotestowalo!

  • 0

    18. ~jacenty_goldap  2007-04-04 09:19:10  host: abyu97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mount Everest po ostatnich weryfikacjach ma 8850mnpm. Te 2m zostawili by potem znowu rekord bić? ;-)

Dodaj swoją opinię