Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekordowe 1,2 mln czytelników TELEPOLIS.PL w listopadzie

Rekordowe 1,2 mln czytelników TELEPOLIS.PL w listopadzie

WitekT 1 Grudnia 2009 21:23

0 0

W listopadzie odwiedziło nas 1,202 mln czytelników, generując 8,106 mln odsłon, spędzając średnio 4,5 minuty podczas każdej wizyty - wynika z danych Google Analitycs. To najlepsze wyniki od startu naszego serwisu w sierpniu 2004 roku.

Z systemu Windows w listopadzie korzystało 98,3% czytelników TELEPOLIS.PL - 74,5% miało XP, 18% Vistę, a 4,6% Windows 7. Użytkownicy Linuksa stanowili zaledwie procent, a Symbiana - 0,4%.




Zdecydowanie ciekawiej wyglądają statystyki używanych przeglądarek. 52% naszych czytelników korzystało w listopadzie z aplikacji z silnikiem Gecko, czyli głównie Firefoksa (30,1% z Firefoksa w wersji 3.5x). 30,2% korzystało z Internet Explorera (11,7% z wersji 8, 9,9% z wersji 6 i 8,6% z wersji 7). Użytkownicy Opery stanowili 12,7% ogółu czytelników (7,1% wersji 9.8x, a 0,8% Opery Mini 4,2x). Z Google Chrome korzystało 3,9% naszych czytelników, a z Safari - 0,6%.

23,5% czytających w listopadzie pochodziła z województwa mazowieckiego, 13% ze śląskiego, a 9% z wielkopolskiego. 3,9% czytelników TELEPOLIS.PL pochodziło spoza Polski - jedna trzecia z Wielkiej Brytanii, a 1/5 z Niemiec, podobna ilość z Irlandii.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 70
  • 0

    51. ~  2009-12-01 23:37:41  host: v07-05.opera-mini.net

    Witek to dlaczego ludzie uzywajacy tej skromnej przegladarki wpisuja tak duzo komentarzy a ci ktorzy korzystaja z Firefoxa. IE czy pelnej Opery tego nie czynia, mimo ze moga to robic szybciej i prosciej?

  • 0

    52. ~baszar  2009-12-02 01:41:27  host: chello087207104174.chello.pl

    Gratulacje. Moim zdaniem najlepszy serwis telekomunikacyjny w polskiej sieci. Co do reklam - jak są natarczywe to je blokuję. Kropka. A może by tak jakieś _dobrowolne_ dotacje wprowadzić? Jakiś paypal, albo zwykły numer konta bankowego? Chętnie parę groszy bym wrzucił.

  • 0

    53.  2009-12-02 02:08:55

    baszar: juz nie raz rozmawialismy, nad opcja wylaczenia reklam w zamian za jakas ustalona dotacje, ale jak narazie wydaje sie, ze to malo popularna opcja. Byc moze jednak w koncu zdecydujemy sie to przetestowac :)

  • 0

    54. ~Rysio z Klanu  2009-12-02 07:12:36  host: chello089074126092.chello.pl

    Jakie 4,5 minuty??? Ja osobiście spędzam nad Waszą stronką conajmniej 2 godziny dziennie analizując każdy wpis,każdy komentarz...:))) Gratuluję i pozdrawiam.

  • 0

    55. ~  2009-12-02 07:50:42  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    Gratuluję i życzę jeszcze większych sukcesów w przyszłości! ;) Statystyki mają to do siebie, że nie zawsze pasują do naszej wersji zdarzeń ale to tylko suche liczby, które tak jak mówił WitekT, bez wyłączenia intuicji mogą wydawać się dziwne. Tak czy owak liczba odsłon jest godna podziwu. Osobiście na Telepolis spędzam około 3h dziennie. Stanowi dla mnie bardzo istotne źródło informacji.

  • 0

    56.  2009-12-02 09:11:05

    51: z tego samoego powodu, z jakiego przeglądają net z komórki, a mogliby z komputera - bo są zaawansowanymi użytkownikami, którzy dużo udzielają się w Internecie, chcą być ciągle na bieżąco i im się chce. Pozatym nie rozumiem sensu polemiki - liczby nie kłamią...

  • 0

    57.  2009-12-02 09:16:01

    Szczere gratulacje :) tak trzymać, chociaż zgadzam się z ru, że większa specjalizacja by nie była zła. Dla mnie jeszcze bardziej idealnie byłoby gdyby powstał dział np. akcesoria, nie często pojawiają się artykuły na ten temat, a przecież to jest ogromny rynek i myślę, że zainteresowanych nie braknie.

  • 0

    58. ~fOrCe  2009-12-02 09:31:23  host: 195.42.249.134

    Ktoś z czytelników zaproponował zmiany w postaci wprowadzenia możliwości oceny komentarzy i artykułów. Ja ze swojej strony chciałbym dodać jeszcze śledzik i pinezki... Pamiętajcie że szybko można stracić to na co się tyle pracuje.

  • 0

    59.  2009-12-02 09:44:37

    Wydaję mi się, że oceny (zaznaczam tylko oceny!) i to tylko artykułów mogłyby się sprowadzić, pozwalałyby autorom zobaczyć co ludowi się podoba bardziej :) nie tylko na podstawie samych odwiedzin danego artykułu, czy komentarzy, bo chętniej bym dał szybko plusa przy artykule, zamiast pisać komentarz :)

  • 0

    60. ~skutecznie  2009-12-02 10:17:22  host: 89.171.172.194

    Gratuluję!

  • 0

    61. ~  2009-12-02 10:42:26  host: v13-14.opera-mini.net

    @59 Tylko co "goly" +/- wnosi do dyskusji poza ewentualnym kreowaniem instynktu stadnego? I jak sie do takiego +/- odniesc jesli sie z nim nie zgadzam? Takie puste w tresc wartosciujace wypowiedzi bez podawania argumentow na wlasny uzytek traktuje od razu jako insynuacje bo skoro ne podaje sie argumentow, zastepujac je znaczacym chrzaknieciem, to widocznie sie ich nie ma. Jedna inteligentna opinia jest wiecej warta niz tysiace sms za lub przeciw wysylane przez sztaby partyjne/dzialy marketingu.

  • 0

    62. ~danieluk  2009-12-02 10:55:01  host: v07-14.opera-mini.net

    Opinia publiczna zgodnie twierdzi, ze kolejnym pracownikiem Telepolis mimo obiektywnych trudności będzie kobieta;) A tak calkiem powaznie - gratuluje i pozdrawiam!

  • 0

    63. ~dt  2009-12-02 11:19:34  host: wap.plusgsm.pl

    gratulacje dla calej zalogi zeby nie bylo ciagle ze tylko Witek i Witek ;) Milo mi sie znalezc w prestizowym gronie 0,4% uzywajacych symbiana :) Jakie zmiany szykujecie w wersji mobilnej bo to mnie interesuje najbardziej...? Czy komentarze beda widoczne jak na wersji desktop czyli 20 ostatnich a nie 20 pierwszych jak do tej pory?

  • 0

    64.  2009-12-02 11:39:07

    *** 61 - a od kiedy to głos na tak oddany w wyborach , będący skrótową formą wyrażenia sprzeciwu i/lub jednocześnie poparcia dla czyichś poglądów jest "kreowaniem instynktu stadnego"? Znaczy się , że głosowanie jest brakiem własnego zdania? Od kiedy? "Takie puste w tresc wartosciujace wypowiedzi bez podawania argumentow na wlasny uzytek traktuje od razu jako insynuacje" - czyli głosując , od teraz będzie należało przy swoim głosie pisac elaborat usprawiedliwiający swój wybór , bądź streścić go w minimum kilku zdaniach? A ja myślę , że czasem kilkadziesiąt minusów , da niektórym bardziej do myślenia niż najbardziej perliste wywody. To , czyli ocena +/- będzie tylko dodatkową mozliwością wyrażenia swojego zdania , kto będzie chciał polemizowac , będzie miał pełne możliwości by robić to dalej.

  • 0

    65.  2009-12-02 11:44:13

    Zostałem wyprzedzony przez issa, dokładnie popieram :) nie każdy ma czas napisać komentarz, nawet najkrótszy, rzucam okiem na artykuł - szybka informacja - nowy telefon taki i taki, chce podziękować z informację klikam tylko plus i mogę iść dalej, jakbym miał pisać komentarz dobry lub zły pod każdym artykułem to bym tylko tym się zajmował :) a tak to sekunda i mogę komuś podziękować, albo też "okrzyczeć". Chociaż i tak bardziej niż ocen chciałbym utworzenia działu Akcesoria GSM.

  • 0

    66. ~dziecko ORANG(E)utana  2009-12-02 11:48:41  host: 77-255-49-73.adsl.inetia.pl

    W komentarzach króluje chello z tego co widzę ;]

  • 0

    67.  2009-12-02 18:39:08