Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekordowa sprzedaż Samsunga Galaxy S5

Rekordowa sprzedaż Samsunga Galaxy S5

LuiN 14 Kwietnia 2014 09:15

5 7

samsung galaxy s5 Koreańskie media donoszą, że Samsung Galaxy S5 pokonał wynik pierwszego dnia sprzedaży modelu S4 o ponad 30%. Były kolejki jak po iPhone'y.




Średnia sprzedaż na poziomie ponad 130% zeszłorocznej sprzedaży brzmi dobrze. Jeszcze lepiej brzmią wyniki z niektórych europejskich krajów, gdzie udało się podwoić premierowy wynik Galaxy S4.


W Paryżu, Amsterdamie czy Londynie ustawiły się kolejki setek ludzi przed sklepami Samsunga. W piątek 11. kwietnia Samsung rozpoczął sprzedaż Galaxy S5 w 125 krajach całego świata, w ciągu najbliższych dni dojdzie kolejnych 25 krajów.


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Ceny za telefon bez umowy zaczynają się od 699 dolarów w USA i około 599 euro w większości krajów Europy i Azji (w Polsce 2999 zł).


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: zdnet, wł     

Dodaj do:

Tagi: galaxy s5 | samsung

w sumie: 39
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23. ~qwe  2014-04-14 11:19:24  host: 62.44.32.118

    Za takie traktowanie Polaków nigdy nie kupię telefonu. 600 euro = ~2600 zł a nie 3000. Ale ludzie i tak kupią ...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25.  2014-04-14 11:34:06

    @24 poszukaj sobie na jakimś forum apple.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    26. ~lool  2014-04-14 11:38:13  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Kompletnie nie rozumiem skąd taka sprzedaż, tak tandetnego telefonu ?! Właśnie tracę resztki wiary w ludzi...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27.  2014-04-14 11:39:24

    Wszystko fajnie, roje ludzi itp... tylko zastanawia mnie cena. 699 $ w USA razy 3.0086 = 2103 zł ; Europa 599 eur razy 4.1785 = 2503 zł. Jakim cudem polskim grabieżcom wyszło 2999 zł. Polak kombinator musi grabić ile się da. Szkoda mówić i pisać. Lepiej se jechać do "Europy" i kupić o 500 zł taniej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    28.  2014-04-14 11:43:11

    @27 i widzisz, wychodzi że iPhone wychodzi taniej. Jak będzie nowa generacja modeli to różnica na niekorzyść Androidów będzie jeszcze większa, bo sprzedaż topowych modeli im spada i ceną chcą zrobić marżę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    29. ~Czapix  2014-04-14 11:46:17  host: google-proxy-66-249-93-225.google.com

    Szczerze mówiąc to jeśli bede miał zamiar kupić ponownie coś z androidem to tylko z serii Nexus (obecnie Nexus4). Doszedłem do wniosku ze nie korzystam z połowy ***typu SmartView w Samsungach wiec nie mam zamiaru przepłacać. Nexusy są o wiele tańsze i wydajne a przy tym wprost od Google czyli zawsze świeże aktualizacje.

    Oczywiście każdy kupuje to na co go stać i czego potrzebuje, nie ma co sie burzyć. Zawsze jest jakiś hype czy to na produkty Apple czy Samsunga który jest największym konkurentem tego pierwszego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~dudek29  2014-04-14 12:13:54  host: cbk253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14 średnia 4 tyś zł jest dla mnie z dupy. A w PL musiałbyś zarabiać 6tyś zł miesięcznie, żeby za 2 tyg pracy kupić S5 tak jak inne kraje mogą sobie na to pozwolić

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~agapit  2014-04-14 12:18:37  host: ftgw-ge405-ex.univ.szczecin.pl

    Informacja o cenie w europie ok. 599 euro podana przez autora jest chyba mocno nie ścisła. Sprawdziłem ceny w Niemczech, Belgi, UK i we Włoszech w popularnych marketach z elektroniką. Owszem jest taniej niż u nas ale różnice są mniejsze. Najtaniej znalazłem za 648 euro w Niemczech. Częściej jednak cena zbliża się do 700 jak w UK i u Włochów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    32. ~Gralx  2014-04-14 12:23:18  host: klapa.denko.com.pl

    Pewnie pracownicy samsunga po darmową zupkę się ustawili ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~tata  2014-04-14 12:34:47  host: apn-46-169-1-60.dynamic.gprs.plus.pl

    Gdyby za PRL sfalszowano srednia krajowa place to wzrosla by skladka Polski dla ONZ.Dzis mozna kombinoiwac za zgoda swiata.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~obiektywny  2014-04-14 13:11:04  host: acdv20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Według mnie telefon (smartfon) nie powinien miec większego wyświetlacza niż 4-4,5 cala.Większe cegły są dla kobiet, bo mogą je nosic w torebce.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~Sweezy  2014-04-14 13:22:42  host: 91.224.144.82

    Do 30:
    Nie "z dupy" a z rocznika statystycznego GUS.
    "Z dupy" to jest to całe "1500 zł" czy też "1200 zł" bo i takie kwoty często padają.
    Co do drugiego zdania się zgadzam tylko równie dobrze mogę powiedzieć, że chciałbym taki telefon sobie kupić za 1 tydzień pracy a nie 2.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37.  2014-04-14 13:50:33

    U nas też ludzie rzucają się na sprzęty w dobrej promocji, na którą ich stać. Mnie to absolutnie nie dziwi. Tym bardziej, że ten S5 w krajach o którym mowa, jest tani, w porównaniu do ich zarobków. Stać ich na to żeby kupić od razu i nie czekać na przeceny.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38.  2014-04-14 18:21:21

    36 wydaje mi sie ze raczej to niewielki ma wpływ na wynik srenia brutto jest tera 4200 (wlicznoe w to nadgodziny, bony, premie), ameryka to też nie jest

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~gościuuuuu  2014-04-14 18:33:03  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Powiedzmy sobie jasno: średnia jest taka a nie inna a co kto zarabia to jest coś zupełnie innego. Wiadomo że coś za 599 ( ;) ) euro dla niemca, francuza itd będzie bardziej dostępne niż dla Polaka.
    Niewielu moich znajomych zarabia tzw średnią. Owszem są tacy co ją grubo przekraczają ale znam i takich co cały miesiąc za tysiaka zyją.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    40.  2014-04-14 19:59:24

    Nie wiem co ci ludzie stojacy w tych kolejkach widza w tym telefonie. No chyba ze sprzedaja je za pol ceny to rozumiem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    41. ~Marcin  2014-04-14 22:37:29  host: 219.7.226.91.jim-satnet.pl

    ...taaaa.... ...jak mawiał klasyk: ciemny lud to kupi.....

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    42. ~ostropolis  2014-04-15 20:12:48  host: 088156030046.olsztyn.vectranet.pl

    Ludzie co wy widzicie w tych iphonah !

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43.  2014-04-15 21:28:53

    Jak któryś pisze coś złego o drogim telefonie, niezależnie czy to jest ihpone czy samsung, czy inny fon, to znaczy si, że są biedakami, zwykłymi śmieciami, których szlag trafia, bo nie mogą sobie pozwolić na taki telefon, ale już pozwalają sobie na niewybredne komnetarze, jacy są paskudni posiadacze ihonów vel samsungów.

    A jak dla mnie, to takich osobników powinno się wycinać ze świata. Najpierw wycinać im krocza, a potem niech zdychają z upływu krwi. I ich matkom wyciąć macice, żeby już nigdy więcej nie wydały na świat takich buców.