Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekord sylwestrowych SMS-ów w Czechach

Rekord sylwestrowych SMS-ów w Czechach

WitekT 4 Stycznia 2005 12:48

0 0

W Sylwestra w 10-milionowych Czechach, gdzie zarejestrowanych jest prawie 10 milionów telefonów komórkowych, wysłane zostały rekordowe 32 miliony informacji SMS - poinformowali czescy operatorzy telefonii komórkowej.

W tym roku było ich aż o 12% więcej niż przed 12 miesiącami.

W sylwestra i w pierwszą godzinę Nowego Roku połączono także ponad 30 milionów rozmów telefonicznych. Mimo tak ogromnego obciążenia sieci wytrzymały, chociaż wcześniej obawiano się poważnych problemów technicznych.
Tylko w ciągu pierwszej godziny Nowego Roku w Czechach w ciągu każdej sekundy wysłanych zostało ponad 400 SMS-ów. Coraz bardziej popularne stały się także MMS-y. Dwóch największych operatorów - sieć Eurotel i T-Mobile - przekazało ich w sumie prawie 100 tysięcy.

W odróżnieniu od Wigilii Bożego Narodzenia Czesi w sylwestra i na Nowy Rok do swych krewnych i znajomych częściej dzwonili niż wysyłali informacje tekstowe. W wigilię czescy operatorzy telefonii komórkowej przekazali w sumie 53 miliony SMS-ów.

Rekordowe obciążenie w ostatnim dniu starego i pierwszym dniu nowego roku zanotowała także największa firma telekomunikacyjna. Na stałych liniach Czeskiego Telecomu przeprowadzonych zostało w sumie w czasie sylwestrowych zabaw ponad 5 mln 100 tysięcy rozmów.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~turysta  2005-01-04 20:04:00  host: azv98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pewnie polowe zrobili im polacy;) bo roaming tez sie chyba liczy

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet