Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rekord sprzedaży nowego iPada

Rekord sprzedaży nowego iPada

Q! 19 Marca 2012 22:24

0 0

Apple poinformował, że nowy iPad osiągnął rekord sprzedaży. Ile urządzeń znalazło nabywców w ciągu pierwszych 3 dni od premiery?

3 mln. Tyle nowych iPadów udało się sprzedać Apple w zaledwie 3 dni od chwili premiery urządzenia, czyli od 16. marca. Wynik jest tym bardziej imponujący, że w tym czasie nowy iPad dostępny był zaledwie na kilku rynkach. Szerzej o tym, a także o premierze tabletu, pisaliśmy w tej wiadomości.




Warto w tym miejscu prześledzić historię sprzedaży iPada od pierwszej jego generacji. Pierwszy dzień sprzedaży iPada zakończył się wynikiem 300 tys. egzemplarzy, jednak na okrągły 1 mln trzeba był zaczekać kolejne 27 dni.

Znacznie lepiej, chociaż bez konkretnych danych liczbowych, miało się wieść drugiej generacji urządzenia. Zamiast faktów, Steve Jobs raportował jedynie o tym, że urządzenia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Potwierdzały to informacje z wielu źródeł, jednak liczby te były zdecydowanie niższe niż obecnie.

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    9. ~Miguel  2012-03-19 23:03:14  host: 89-69-160-11.dynamic.chello.pl

    Tak, to prawda. I w Polsce i USA tylko rok gwarancji. Jak się boisz, to kup za kilka dni w Saturnie i wykup pakiet ubezpieczeniowy na 4 lata. To na pewno mniej niż za naprawę w razie awarii. Acz dotychczasowe wersje psuły się na prawdę sporadycznie. Twój wybór.

  • 0

    10.  2012-03-19 23:05:28

    Pamiętacie afere z ipodem nano 1G ? ostatnio nawet działał program partnerski apple i wymieniali. ja swojego ipoda nano mam do tej pory, mimo tylu lat i bardzo intensywnego uzycia sluzy mi do dzisiaj. Niestety 1G to była bateria na 12h, dlatego się przerzuciłem na iPoda classic 6G 120GB i cieszę się ponad 30h ;3

  • 0

    11. ~Mack  2012-03-19 23:12:36  host: public-gprs159439.centertel.pl

    Nightkriss, Miguel - dzięki za info. Muszę rozejrzeć się za opcjami przedłużenia gwarancji. Albo za innym telefonem, bo nie czuję aż tak wielkiego parcia na iPhon'a. Taka ciekawostka: na niektóre produkty Apple (monitory, komputery) można wykupić dodatkową, 3-letnią gwarancje za... ok. 1000pln :D. To tzw. AppleCare. Słono sobie Cupertino liczy za "opiekę"...

  • 0

    12.  2012-03-19 23:12:45

    @2, każdy dobry produkt budzi fanatyzm.. czy to iPad, czy Galaxy S II.

  • 2

    13. ~best  2012-03-19 23:49:13  host: user-46-113-247-154.play-internet.pl

    Gwarancja na rok? Śmiech na sali.

  • 0

    14.  2012-03-20 00:09:25

    To ten nowy iPad? :) http://applefobia.blox.pl/2012/03/Nalepka-Zamiast-4G.html

  • 0

    15. ~  2012-03-20 06:18:41  host: 178.73.49.129

    Nie wierzę w nic co podaje apple, bo to tylko marketingowy bełkot.

  • 0

    16. ~xpat  2012-03-20 06:27:00  host: 89-72-79-37.dynamic.chello.pl

    do 6. nie tylko 4 g w ameryce bo meczacy play tez sie taka siecia chwali.

  • 0

    17.  2012-03-20 06:41:02

    Ale podobno az sie tyle nie sprzedalo, np AT&T podalo sprzedaz iPada 2 i nowego razem zamiast tylko nowego

  • 0

    18. ~  2012-03-20 07:52:06  host: 94.75.84.90

    Już fanatycy szajsunga podnoszą raban, że nie tyle, że ktoś się pomylił, itd...Nie zmienicie faktu że Ipad jest najlepszym tabletem na świecie.

  • -1

    19. ~  2012-03-20 08:16:33  host: user-109-243-89-221.play-internet.pl

    @13 z czego się śmiejesz ? Z własnej niewiedzy ? Jeśli ci mało 12-to miesięcznej gwarancji producenta, ZAWSZE możesz skorzystać z rękojmii !!!

  • 0

    20. ~Timi  2012-03-20 08:29:26  host: 86-63-123-246.sta.asta-net.com.pl

    @19 --> z nie wiedzy mówisz? Rękojmia jest dla firm, i trwa tylko rok :), dla klientó ind jest niezgodność z umową, ale usterka musi wystąpić w chwili zakupu ( nie dalej niż 6 miesięcy od daty zaukpu ) jeśli w tym czasie nic się nie stało, oznacza to, że towar jest zgodny z umową -> pozostaje Ci tylko gwarancja.

  • 1

    21. ~  2012-03-20 08:58:21  host: dam174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Timi - krotko, na temat i zgodnie z prawda :) 19, nie dosc, ze bez sensu, to jeszcze nie umiesz pisac.

  • 0

    22. ~bbmaniax  2012-03-20 10:37:59  host: v03-16.opera-mini.net

    Krol jest tylko jeden nazywa sie nowy iPad.

  • 0

    23. ~  2012-03-20 10:44:16  host: t19-13.opera-mini.net

    Pajac jest tylko jeden,ma nick bamaniax

  • 0

    24. ~Mucus  2012-03-20 11:44:15  host: host86-130-143-49.range86-130.btcentralplus.com

    Ipad jest super, ale lepszy jest macbook air;)

  • 0

    25. ~Lolek  2012-03-20 12:21:24  host: 212.160.172.70

    Ipad jest słit i chyba zrobie sobie z nim fotoszke...nie no błagam was ludziska...żenuła

  • 0

    26. ~Ricco  2012-03-20 12:24:22  host: h-87-199-20-113.dolsatbelchatow.pl

    jesli w czasie oddwania sprzetu do naprawy powolasz sie nie na gwarancje producenta a na ustawe konsumencka to masz 24 miesiace czasu.

  • 0

    27. ~zbyszek  2012-03-20 23:35:40  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    a iPady brane u operatora nie mają gwarancji 24mc. Chyba jest jakiś przepis że operatorzy muszą sprzęt z taką gwarancją sprzedawać, bo sklepy w zależności od tego co powie producent. Jak sprawdzałem w Komputroniku PS3 miał 12mc gwarancji, a w Playu dostałem 24 miesięczną, nie jest też tak z iPadem?

  • 0

    28. ~  2012-03-21 00:14:12  host: z33-07.opera-mini.net

    @27 - gwarancję daje producent, nie sprzedawca i PS3 w Playu też ma 12 miesięcy.

Dodaj swoją opinię