Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Reklamowe wydatki telekomów we wrześniu

Reklamowe wydatki telekomów we wrześniu

WitekT 11 Października 2010 11:15

0 0

We wrześniu na spoty telewizyjne najwięcej ze wszystkich reklamodawców wydali Polkomtel i Centertel - razem ponad 100 mln zł (licząc cennikowo, bez rabatów).




Oto lista wydatków telekomów we wrześniu 2010 i 2009 roku - cennikowo, bez uwzględnienia rabatów, które mogą przekraczać 50% - oraz ich pozycja w rankingu wszystkich reklamodawców w telewizji:

Operator

Pozycja 09.2010

Wydatki

Pozycja 09.2009

Wydatki 09.2009

Polkomtel

1.

59,5 mln zł

2.

50,3 mln zł

Centertel

2.

43,7 mln zł

7.

35,9 mln zł

PTC

5.

39,2 mln zł

5.

39,2 mln zł

P4

11.

26,1 mln zł

15.

13,9 mln zł


Źródło tekstu: wirtualnemedia.pl     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    17. ~  2010-10-11 12:46:31  host: t15-01.opera-mini.net

    Play mial zawsze ohydne i beznadziejne reklamy (ciekawe czy kiedykolwiek badali ich skutecznoc), natomiast najlepsze m Heya... :))))

  • 0

    20. ~rainbow  2010-10-11 13:00:38  host: dpl231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znakomita większość poznaje ofertę z 30 sekundowej reklamy telewizyjnej, osoby przedłużające umowę wejdą na stronę swojego opa i pójdą do salonu. Mniej niż 1% sprawdzi opinie na telepolisie, hehe @19 święta prawda,żeby coś sprzedać trzeba to ogłosić światu.

  • 0

    22. ~Chłopak z wioski  2010-10-11 13:03:01  host: inet20909nc-1s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Wolałbym mieć 19gr/min i 5gr/sms do wszystkich niż patrzeć na to, która reklama jest lepsza a która durniejsza.

  • 0

    23. ~ala  2010-10-11 13:13:15  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    reklama reklamą, ale jak wydaje p4 MNIEJ, a zdobywa więcej... szczególnie tych "przełączników" z innych sieci, co są bardziej świadomi. to tylko się cieszyć iż świadomość w narodzie rośnie i umiejętność liczenia z kalkulatorem!!!

  • 0

    24. ~Chłopak z wioski  2010-10-11 13:17:45  host: t06-13.opera-mini.net

    W sieci W3 liczy się prestiż, ale że podstawowa stawka to 59 gr to co tam, naród polski jest bogaty. Tylko Play noi GaduAIR racjonalnie myśli. Reszta to śmieci z logiem za miliony.

  • 0

    25. ~  2010-10-11 13:17:53  host: 212-106-25-223.adsl.inetia.pl

    @chłopak z wioski: wybierz GaduAir- masz 19gr/min. do w3 (z 5numerami 10gr/min) i SMS za 6gr. Nieźle a do tego jeszcze 100MB po każdym doładowaniu za min. 20zł. Fakt reklam wcale ich nie widać ale wtajemniczeni wiedzą gdzie ich szukać. Pewnie jak poszliby w reklame to musieliby ceny podnieść.

  • 0

    26. ~  2010-10-11 13:19:36  host: t06-13.opera-mini.net

    Mowa o Simplus/Mixplus bez profili.

  • 0

    27. ~  2010-10-11 13:22:05  host: t06-13.opera-mini.net

    25: Mam GGAir i Fresha bo umiem liczyć w przeciwieństwie do innych ludzi. ;-)

  • 0

    28.  2010-10-11 13:22:31

    Dobrze że Gadu Air nie reklamują, oby tak zostało. Będzie to oferta dla wybranych i znających się na rzeczy.

  • 0

    29. ~  2010-10-11 13:23:03  host: 77-255-185-169.adsl.inetia.pl

    Plus najwięcej a i tak mało przemawiające reklamy. Potwierdzam, Plus ma najgorsze reklamy. 36i6 to porażka. Reszta opów to już kwestia gustu. Mnie i tak do przejścia z Orange na Play przekonały ceny a nie reklama choć reklama poinformowała mnie o ich ofercie i wystarczył człowiek a nie jakaś kosmiczna krowa z kąś tam.

  • 0

    30. ~Musztarda  2010-10-11 15:14:35  host: chello089076149245.chello.pl

    Jakbyście wiedzieli, jaki jest koszt pozyskania klienta w GaduAIR (m.in. reklamy) to byście nie chrzanili takich głupot. GG Network dopłaca do tego interesuj aż miło.

  • 0

    31. ~durslay  2010-10-11 15:17:12  host: dpx154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @23 tylko Ci przechodzący z w3, do Play (dzięki reklamie i ofercie) nie mogą znieść tego, że BOK pracuje jak nie chciał, w salonach teli brakuje, a zasięg nadal szwankuje. Takie są realia.

  • 0

    32. ~al  2010-10-11 15:49:33  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    31. jak się samemu ustawi w p24 i poczeka do 2 w nocy - działa, bok nie potrzebny. telefon można kurierem, lub zostawić kontakt w salonie, zasięg? ustaw ręcznie po kilku protestach telefonu PLUS i gotowe... Coś jeszcze? A może jesteś z W3??? Tak jak Pan wciskał ere domową iż jest "TAŃSZA" niż komórka w Play fresh... tak uszy mnie bolą do dziś jak to słyszałem....

  • 0

    33.  2010-10-11 17:36:59

    @32 era domowa kosztuje 35zl za 120 minut na stacjonarne i ere oraz na stacjonarne w UE i USA oraz Kanadzie, a w tych 2 ostatnich rowniez na komorki (minuta niecale 30gr). dla kogos kto czesto dzwoni za granice oferta z pewnoscia tansza niz fresh. no i dla dzwoniacych do Ciebie jest troche taniej jak zadzwonia na numer stacjonarny niz na komorke. wszystko zalezy od profilu dzwonienia. nie kazdy potrzebuje trendy, cool, jazzy fresha, bo nie zawsze sie mu to oplaca.

  • 0

    34. ~ala  2010-10-11 21:19:08  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    33. Przedstawiciel ery jasno widział w profilu klienta iż połączenia głównie komórki i troszeczkę stacjonarnych. ale wpychał swoje.... a to co się od ogólnie wszystkich nasłuchałam jak numer przenosiłam z abo do pf, to strach....

  • 0

    35. ~a_lex  2010-10-11 21:30:55  host: public-gprs15632.centertel.pl

    Tylko w GaduAir trudno się połapać w ofercie, bardziej zakręconego prepaida to chyba nie ma - np. kiedy stawka jest 29, a kiedy 19 gr? I ktoś może mi powiedzieć, gdzie na ich stronie są ważności konta po doładowaniu?

  • 0

    36. ~PLAY  2010-10-11 21:47:26  host: t19-03.opera-mini.net

    @alex, waznosc konta po doladowaniu jest dostepna w cenniku. 19gr jes np. Po doladowaniu za 30zl. Aktywuje sie automatycznie. Czy to jest zakrecone? Chyba mniej niz wklepywanie kodow do pakietow :D to obecnie najtanszy prepaid. Doladowania 30 kupuje od dilera co m-c za 22zl co pozwala uzyskac stawke ponizej 15gr/min! Do tego gratis pakiet netu, minuty w sieci i minuty voip na polskie stacjonarki. Z 5numerami 10gr/min i 1gr za sms! Gdzie jest taniej?

  • 0

    37.  2010-10-11 22:17:12

    Nie jest źle, ale jednak podobny jest mBank (19gr i gratis pakiet netu), jest znacznie prostszy a brak dodatkowych opcji nie zawsze przeszkadza (nie każdy korzysta z VOIPa i tym podobnych) a miesięczny koszt numeru jest niższy. Także zależy co kto potrzebuje :)

  • 0

    38. ~  2010-10-12 05:42:53  host: t19-03.opera-mini.net

    alex, korzystam takze z mbank i takze uwazam ze jest prostszy ale tutaj nie mam tanich numerow. Cos z cos. Niestety do mbank nie kupie tanszych sporo doladowan. Utrzymanie numeru w obu jest tanie. 10zl ma 3mce to nie duzo ale gdyby dali rok to tez byloby dobrze. Te 2prepaidx + fresh to obecnie najkorzystniejsze oferty

  • 0