Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Reklamowe wydatki operatorów w 2005 roku

Reklamowe wydatki operatorów w 2005 roku

WitekT 23 Stycznia 2006 10:01

0 0

Blisko 450 mln zł wydali na reklamę operatorzy sieci komórkowych w zeszłym roku. W tym roku zapowiada się ostrzejsze bombardowanie.

Operatorzy coraz bardziej stawiają w reklamach na absurd, humor i seks. Według najnowszych danych cennikowych zebranych przez firmę Expert Monitor, Polkomtel wydał na reklamy i tak najmniej spośród operatorów komórkowych - 221,9 mln zł. Wyprzedziło go PTC z 260 mln zł i Centertel - 256,7 mln zł. Dane te nie uwzględniają jednak wysokich rabatów (w przybliżeniu połowa wydanej kwoty), a także reklamy zewnętrznej. Na tę ostatnią operatorzy - według szacunków firmy Media Watch - wydali łącznie blisko 100 mln zł (tu rabaty są znacznie mniejsze).
Z nieoficjalnych informacji wynika, że kabaret Mumio dostaje ponad 50 tys. zł honorarium za odcinek. Niby niedużo, zważywszy że znany aktor za udział w reklamówce może dostać okrągły milion, z drugiej jednak strony spotów z Mumio powstało już ponad 20.

W tym roku na komórkowym rynku ma się pojawić czwarty operator komórkowy. P4 wybiera dostawców sprzętu i planuje start w drugiej połowie tego roku. Wcześniej mogą zaoferować swoje usługi tzw. operatorzy wirtualni. Ożywili się też producenci telefonów (zwłaszcza Nokia i Samsung), wynajmując coraz więcej tablic reklamowych.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~pedros77  2006-01-23 12:51:47  host: aqa154.internetdsl.tpnet.pl

    Jak to możliwe, że PTC więcej wydało niż Idea/Orange właśnie zmieniając markę? Przecież takie wielkie pieniądze topili w spotach reklamowych w TV (spot trwający 90sek.), reklama zewnętrzna, prasa... i "tylko" drugie miejsce? Dziwne... :/

  • 0

    2. ~eryk  2006-01-23 14:56:40  host: dqp223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange utopił kupe kasy. Najsmieszniejsze, ze zupełnie bez efektu :))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet