Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rejestracja numerów Plusa w kioskach Ruchu

Rejestracja numerów Plusa w kioskach Ruchu

orson_dzi 2 Sierpnia 2016 11:17

5 5

Pracownicy kiosków Ruchu będą mieć wkrótce pełne ręce roboty. Do listy operatorów, których karty można zarejestrować w punktach Ruchu dołącza Plus.






Rejestracja numerów Plusa na kartę w kioskach Ruchu dotyczy wszystkich klientów - zarówno tych kupujących nowy numer, jak również tych, którzy numer już posiadają. Dane osobowe są przesyłane na serwery Plusa z zachowaniem regulacji prawych dotyczących ochrony danych osobowych.

Osoby posiadające już zarejestrowany na siebie numer mogą zarejestrować kolejny wysyłając SMS-a z już zarejestrowanego numeru:
  • jeśli klient ma aktywny starter - SMS o treści DOPISZ [numer_telefonu] np. DOPISZ 600123654 na numer 80106,
  • jeśli klient ma nowy, nieaktywny starter - SMS o treści zarejestruj [numer_telefonu] [numer_karty_SIM] np. ZAREJESTRUJ 600123654 894858412584 na numer 80106.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus | ruch | rejestracja

w sumie: 43
  • 0

    24. ~Benia  2016-08-02 14:55:46  host: public-gprs198865.centertel.pl

    Ooo, dobrze wiedzieć, że się jednak nie spóźniłam. Gdzieś czytałam, że mozna było rejestrować tylko do 25 lipca, ale pewnie coś źle zrozumiałam. a bardzo mi zależało na tym, by zachować numer w Plusie. Jestem zadowolona zich usług i oferty i głupio byłoby stracić numer.

  • 0

    25. ~pabloki  2016-08-02 16:39:18  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    plus beton zbrojony. widać że nie wszystkim usługa działa. plus jako ostatni dołaczyl do ruchu ale pewnie tylko po to by nie odstawac od normy . sam nie jestem za rejestracja w ruchu.

    to co pisze Hotelarz to prawda . trzeba zmienic apn na plus i nie nalicza za streaming. znajomy sprawdzał . w plusie ja pytałem bo mu nie umieli wytłumaczyc dlaczego mają taki zapis ale mi tez nie umieli wytłumaczyc. ponoć coś że kiedys były telefony ktore maja osobna usługe streamingu i ze tam naliczało opłaty ... ale szczerze nic z tego ich bełkotu nie zrozumiałem. yt , ipla, vod , player , tvpstream nie nalicza opłaty 49 za min na apn plus.

  • -1

    27. ~pabloki  2016-08-02 18:45:49  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    dopisywanie numeru nie jest zgodne z ustawą. nie potwierdza się wtedy danych z użytkownikiem karty sim.

    wogóle u nas tez powinni zamknąć rynek dla ukraińców. a ci durnie jeszcze zrobili im związek zawodowy. polacy emigrują a przyjeżdżają ukraińcy . a wiecie że ukraińcy uchwalili ustwe na mocy której chcą zwrotu części polski z przemyślem i traktują zajęcie tego kawałka jako zbrodnicze. a polska pomaga tym cwaniakom co zrobili rzeź wołyńską.

  • 1

    28. ~  2016-08-02 18:53:07  host: apn-31-0-64-208.dynamic.gprs.plus.pl

    Można dopisać niezarejestrowany numer w Plusie na Kartę również za pomocą innego zarejestrowanego numeru w Plusie na Kartę. Nie musi to być numer abonamentowy. Sprawdzone.

  • 1

    29. ~  2016-08-02 18:55:28  host: apn-31-0-64-208.dynamic.gprs.plus.pl

    #27: Widać, że nie próbowałeś tego robić i niestety wprowadzasz innych w błąd. Numer który jest rejestrowany otrzymuje sms z zapytaniem o zgodę na rejestrację przez numer który wysyła hasło "dopisz".

  • 0

    30.  2016-08-02 19:17:43

    20 - zarejestrowałeś chociaż jeden numer w ten sposób? Nie sądzę ;-)

  • 0

    31.  2016-08-02 19:19:53

    27 - czytałeś ustawę? Mam po rzaz kolejny zacytować?

  • 1

    35.  2016-08-02 19:24:50

    Art. 61b ust. 3. pkt 2 lit. c:
    Dostawca usług rozpoczyna świadczenie usług telekomunikacyjnych po podaniu przez abonenta danych określonych w ust. 1 i potwierdzeniu ich drogą elektroniczną przy wykorzystaniu środków identyfikacji elektronicznej służących do uwierzytelniania w systemie teleinformatycznym dostawcy usług telekomunikacyjnych, jeżeli dane abonenta zostały już zweryfikowane w związku z inną umową.

  • -1

    41. ~pabloki  2016-08-02 20:48:36  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    wlo ale to też otwierałoby drogę do rejestracji telefonicznej jeśli przenosiłeś numer to potem mógłbyć u obecnego operstora tylko ptwierdzić dane rpzez telefon bo inny ju z powtierdził a ponoć to niemożliwe.

  • 0

    42. ~Mobydick  2016-08-02 22:01:02  host: user-94-254-144-13.play-internet.pl

    @30 Jakbym miał biegac jak u nas po kioskach to dałbym sobie spokój ale że wystarczy zarejestrować nr przez internet bez okazywania komukolwiek dowodu to inna bajka, dlaczego u nas tak nie można? Nie wiem ale ułatwiłoby to wszystkim życie.

  • 0

    43.  2016-08-02 22:13:07

    41 - nie kombinuj... Bo przekombinowałeś już ;-)

  • 0

    44.  2016-08-02 22:44:19

    Eksperymentalnie zarejestrowałem sobie kolejny numer w Plusie na Kartę i poszło bezproblemowo. Esemesa "Rejestruj [numer telefonu]" pod numer 80106, wysłałem z numeru wcześniej zarejestrowanego. Ciekawe, kiedy w Plus Online zmieni się status na " zarejestrowany". Poczekam do jutrzejszego wieczoru.

  • 1

    45. ~  2016-08-02 22:55:22  host: apn-37-7-193-102.dynamic.gprs.plus.pl

    #25: rodzaj aparatu nie ma tutaj ŻADNEGO znaczenia. Jeśli nie zorientujesz się i otworzysz streaming z adresem zaczynającym się na RTSP lub ściągniesz sobie np z google play aplikację, która odtwarza takie strumienie to zbankrutujesz przy najbliższym okresie rozliczeniowym. Posłuchaj sobie np takiego radia przez jeden dzień a zapłacisz 300zł, pomnóż to przez liczbę dni w miesiącu to się dowiesz ile taka "przyjemność" kosztuje. I nie będziesz miał ŻADNEGO ostrzeżenia, że otwierasz strumień RTSP. W przeglądarce możesz sobie to jeszcze sprawdzić ale w aplikacji już nie. Tylko w Plusie mamy takie "kwiatki". Pozostali operatorzy rozliczają wszystkie rodzaje połączeń tak jak powinno być czyli w ramach pakietów internetowych. Takie to "piękne" jest LTE w Plusie. Żeby mieć LTE po APN internet trzeba mieć kartę sim z taryfą internetową, np. Power LTE. W taryfach głosowych po APN internet LTE nie ma. Wolę jednak nie mieć LTE i spać spokojnie niż się potem mocno zdziwić płacąc rachunek.

  • 0

    46.  2016-08-03 09:46:54

    toms - przy zmianach realizowanych w punkcie, 7 dni praktycznie trwa zanim w ebok na koncie zmiany są widoczne...

  • 0

    47.  2016-08-03 19:32:26

    Pytanie mam dotyczące bonusów "rejestracyjnych" w Plusie. Jak szybko aktywują te bonusy po aktywacji? Ktoś już coś aktywował?

  • 0

    48.  2016-08-04 10:34:17

    Wczoraj (03.08.2016) 19:45 wysłałem esemesa aktywującego promocję rocznej ważności konta, dzisiaj o 9 z minutami dostałem esemesa, że mam przedłużone konto - do 04.08.2017 do godz. 04:45 z sekundami ;-)

  • 0

    49.  2016-08-04 10:36:01

    Na zarejestrowanym od ponad roku, przeniesionym z abonamentu numerze.

  • 0

    50. ~Kongor  2016-08-08 06:30:06  host: host-142-40.jkns.pl

    Fajna sprawa z tą rejestracją numeru przez SMS, duża wygoda, Mam już jeden numer na siebie i znalazłem jeszcze 2 karty z Plusa, których czasem używam. Teraz może będę używal częściej. Dziś sprawdzę jak wygląda ta rejestracja via SMS.

  • 0

    51. ~Paffcio  2016-08-09 22:04:11  host: 078088028008.dynamic-ra-05.vectranet.pl

    Esemesem najprościej. Nic nie kombinujesz, wpisujesz wysyłasz i jest. To mi się w Plusie właśnie podoba. Prosto, bez historii :)

  • 0

    52. ~Cadyk  2016-08-10 19:47:07  host: axx88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SMSem można ale chyba kolejną kartę. Pierwszą w Plusie można zarejestrować chyba tylko osobiście w różnych punktach, a te są w praktycznie każdej miejscowości bo Plus podpisał umowę z wieloma sieciami jak chociażby Ruch czy Neonet.

Dodaj swoją opinię