Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Regulator przytnie skrzydła P4

Regulator przytnie skrzydła P4

LuiN 11 Sierpnia 2008 08:36

0 0

Konkurenci zapłacą mniej za rozmowy wychodzące do sieci Play. UKE chce obniżyć stawki rozliczeń międzyoperatorskich. To może utrudnić sprzedaż P4 - pisze Puls Biznesu.

P4, operator sieci Play, cieszy się luksusem korzystnych stawek połączeń międzyoperatorskich. Już wkrótce przestanie.

Do końca tego roku ogłosimy stanowisko zmniejszające asymetrię pomiędzy trzema zasiedziałymi operatorami a nowymi, którzy mają wysokie stawki MTR (Mobile Termination Rate - stawka za zakańczanie połączenia w sieci operatora) - powiedziała Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).




To sukces tak zwanej wielkiej trójki operatorów komórkowych, a zwłaszcza Telekomunikacji Polskiej, właściciela sieci Orange.

Wystąpiliśmy do regulatora o zmianę stawek w P4 już na początku roku. Ostatnio wnieśliśmy do sądu administracyjnego skargę na bezczynność UKE w tej kwestii - skarży się Ireneusz Piecuch, dyrektor wykonawczy i sekretarz generalny TP.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27.  2008-08-11 11:32:04

    Jest dokladnie tak jak mowisz,z tym ze jak skoncza Ci sie minuty wliczone w abo to do sieci Play zaplacisz drozej.

  • 0

    28. ~kwistas  2008-08-11 12:46:59  host: w3cache.wignet.pl

    I bardzo dobrze wreszcie operatorzy będą mogli obniżyć ceny do PLAY. Według mnie to było czyste zdzierstwo ze strony P4.

  • 0

    29.  2008-08-11 12:56:15

    kwistas - tak z ciekawości - ile Ty masz lat? Bo komentarze niezwykle infantylne.

  • 0

    30. ~  2008-08-11 13:11:26  host: dym210.internetdsl.tpnet.pl

    A chyba 21 lat ma kwistas.

  • 0

    31. ~  2008-08-11 13:11:51  host: dym210.internetdsl.tpnet.pl

    Jezu.. on może już nawet głosować.

  • 0

    32.  2008-08-11 13:43:26

    ~kwistas - ja mam do Playa rozmowy po 31 groszy brutto, tylko co to ma za znaczenie, skoro na billingu nie miałem nawet jednego połączenia do Play - odkąd mamy Playa na rynku...

  • 0

    33.  2008-08-11 13:44:11

    i jest to cena taka sama jak do Ery albo Orange dodam...

  • 0

    34. ~  2008-08-11 13:53:01  host: 88-199-31-230.tktelekom.pl

    w ofercie przedłuzeniowej w orange , o czym nie wielu mówi/wie, minuta schodzi nawet ponizej 23 groszy brutto - do wszystkich 2 x większy kapitał złotówek 1-2 gr mniej za minute połączenia do wszystkich - w zalezności od stazu + 30 minut extra do wszystkich które można "wymusić" na konsultancie :) + darmowe numery, wieczory, smsy itp.

  • 0

    35. ~Karolus  2008-08-11 14:06:28  host: xdsl-6373.jgora.dialog.net.pl

    A mnie interesuje następująca kwestia: Jeżeli MTR jest to stawka za zakańczanie połaczeń to opłata powinna byc stała niezależnie od czasu trwania tego połączenia? Jeżeli tak jest to "mój" operator płaci innemu 33gr netto(?)za cały czas trwania połaczenia, a mnie za 10 minut połaczenia każe zapłacić np. 7,20 (mixplus). Ktoś mógłby to rozwinąć?

  • 0

    36. ~  2008-08-11 14:13:29  host: chello087207190019.chello.pl

    prawda jest taka, ze ZADEN operator, ktory pojawil sie ostatnio na rynku, badz tez pojawi sie niedlugo nie bedzie mial takich preferencji, jak trojca na poczatku swojego startu. Oni zawsze beda probowali przeciwdzialac konkurencji, bo oligopol nadal funkcjonuje. A na wyzsze stawki za polaczenia do Play widze jedna rade - kupic telefon w plaj! :D

  • 0

    37. ~Friendly_X  2008-08-11 14:13:55  host: chello087207190019.chello.pl

    @ 36 - to mowilem ja - Friendly_X ;)

  • 0

    38. ~RaideR  2008-08-11 14:44:23  host: 213.25.189.50

    @27: na szczęście po to się wybiera odpowiedni abo, żeby wykorzystywać minuty i nie dopłacać. Tym samym, kto ma dobrze dobrany abo nie zauważa różnicy (tak jak ja), a P4 sie rozwija - wilk syty i owca cała ;P

  • 0

    39. ~kwistas  2008-08-11 15:08:56  host: w3cache.wignet.pl

    piokuk a co ty taki ciekawski? dym210.internetdsl.tpnet.pl mylisz się :D

  • 0

    40. ~k  2008-08-11 15:13:28  host: w3cache.wignet.pl

    piokuk podaj mi chociaż jeden komentarz który by pokazywał że jestem infantylny.

  • 0

    41. ~tomiq  2008-08-11 15:15:41  host: apn-77-112-21-79.gprs.plus.pl

    Ile lat musieliśmy czekać na poważne rewolucje cennikowe (czytaj tańsze rozmowy)za kadencji wielkiej trójki operatorów. Trudna zagadka :-)

  • 0

    42. ~RaideR  2008-08-11 15:33:35  host: 213.25.189.50

    kwistas: wyr?cz? koleg? - "czyste zdzierstwo ze strony P4." :D pozdrawiam :D

  • 0

    43. ~plajta  2008-08-11 23:41:38  host: 80.51.91.252

    nuda w wykonaniu żarliwych obrońców plajty :)

  • 0

    44. ~nijel  2008-08-11 23:51:21  host: ckk246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest inna kwestia, trójca płaciła kupę kasy za koncesje (ta na UMTS była upatrywana jako spory zastrzyk dla budżetu państwa - było o tym głośno), Play dostał je za grosze. Wejście Play było bardzo fajne (spadły ceny), ale bądźmy obiektywni ;-)

  • 0

    45.  2008-08-12 11:43:33

    ~nijel no ok placili za koncesje ale ich dochody są tez nie porownywalnie większe. Wezmy takiego Mobilkinga, podpisal umowe z era, korzysta z jej sieci i zbiera klientów. Musi tez wydac na reklame i pewnie jakis tam procent erze, więc jego przychody czy dochody spadaja znacznie, w wielkiej trojce rosną.....to roznica nie :)

  • 0

    46.  2008-08-13 10:06:32

    alan85 - a jak tam na rynku sprzedaży butów??

Dodaj swoją opinię