Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Regulamin "Stanu Darmowego w Play Fresh"

Regulamin "Stanu Darmowego w Play Fresh"

WitekT 10 Lutego 2010 10:15

0 0

Play opublikował na swoich stronach regulamin usługi Stan Darmowy w Play Fresh. "Pułapek" jest zdecydowanie mniej niż w wypadku darmowego numeru, jednak trzeba uważać na dwie rzeczy.

Szerzej o ofercie pisaliśmy w tej wiadomości.

Ważna jest nie tylko kolejność czynności potrzebnych do uruchomienia usługi (najpierw kod *111*1*1#, a później doładowanie za co najmniej 30 zł), ale i fakt, że obie czynności muszą być wykonane w jednym miesiącu kalendarzowym.




Drugą ważną rzeczą jest fakt, że promocja jest "jednorazowa". Po 30 dniach korzystania znów trzeba wybrać kod i dokonać doładowania oraz - według regulaminu - czekać do 24 godzin na uruchomienia usługi. To oznacza przerwę w świadczeniu usług, kiedy to połączenia wewnątrzsieciowe są taryfikowane według cennika.

Zobacz: regulamin usługi Stan Darmowy w Play Fresh (plik .pdf; 327 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 59
  • 0

    40. ~m  2010-02-10 17:35:37  host: bdo67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    napisałeś o zasadzie, która jest nierealna do zrealizowania :-) Orange i Plus rzeczywiście łupią klienta niemiłosiernie w programie doładowań chociaż w orange można przelać środki szkoda, że wtedy nie przedłuża to ważności konta. Wszystkie prepaidy oprócz play to ukryte abonamenty z obowiązkiem doładowania konta

  • 0

    41.  2010-02-10 22:02:43

    pablo_79 (39) - Kumulacja nic Ci tutaj nie da. Owszem, za 5 zł wykupisz darmowe rozmowy z numerem w Heyah na 5 dni ale konto i tak musisz załadować większymi kwotami, bo 5 zł wcale nie przedłuża jego ważności. Żeby skumulować ważność konta do 12 miesięcy trzeba wydać najpierw 200 zł, a do tego wydawać kolejne złotówki na aktywację darmowego numeru...

  • 0

    42. ~hahahahahahaha  2010-02-11 00:36:38  host: dct111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36. Niepełnosprytni mają zawsze problemy.

  • 0

    43.  2010-02-11 16:03:00

    @40, która zasada jest niemożliwa do zrealizowania? @41 jojo, oczywiście, 5 zł nie przedłuża terminu ważności, ale też nie wywracaj kota ogonem, bo nie o to w kumulacji terminów ważności chodzi, żeby od razu wydać 200zł. 200zł w nominałach po 50zł od razu daje roczną ważność konta, ale też może być to rozłożone na cały rok. Kumulacja środków ważności dużo daje, daje przede wszystkim wygodę. A darmowy numer w Nowej Heyah można aktywować wedle potrzeb, nawet od najniższego nominału doładowań. @36, bo Play ciągle małym, w porównaniu do Orange, Plusa i Ery, operatorem jest.

  • 0

    44. ~  2010-02-11 18:59:18  host: 109.243.146.122

    @42: Tak? Jaki masz więc problem? Zresztą kogo to w sumie obchodzi :-)

  • 0

    45.  2010-02-11 21:20:11

    pablo_79 (43) - Niczego nie wywracam, założyłem po prostu jak najefektywniejsze (dla użytkownika) zastosowanie kumulacji - więc nie wiem czegoś się uczepił...? Rozbijaniem tego na 50 zł (czy jakąkolwiek inną kwotę przedłużającą ważność konta w kontekście darmowego numeru) niczego nie rozwiążesz. Przy ładowaniu za 50 zł rozmawiasz za darmo z wybranym numerem maksymalnie przez miesiąc (30 dni). Jeżeli po tym okresie chcesz znowu aktywować darmowy numer, to pomimo posiadania środków na koncie i tak musisz ponad to znów doładować konto, co tylko generuje dodatkowy koszt podwyższając tym samym średnią miesięcznego utrzymania konta. Tutaj nie wykupisz (np. tak jak to jest w "Taryfie Pakietowej" "Wybranego Numeru" za 5,90 zł, ze środków zgromadzonych na koncie głównym).

  • 0

    46. ~  2010-02-12 09:47:01  host: bsh48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak by nie było i tak się opłaca... kumający ludzie dadzą sobie radę :D

  • 0

    47.  2010-02-12 17:07:40

    @45, jojo, napisałeś: "Żeby skumulować ważność konta do 12 miesięcy trzeba wydać najpierw 200 zł, a do tego wydawać kolejne złotówki na aktywację darmowego numeru..." I to ma być Twoim zdaniem najbardziej efektywny sposób kumulacji? Najpierw zadbać o ważność konta, a potem doładowywać ekstra, żeby mieć darmowe połączenia z wybranym numerem? "Jeżeli po tym okresie chcesz znowu aktywować darmowy numer, to pomimo posiadania środków na koncie i tak musisz ponad to znów doładować konto, co tylko generuje dodatkowy koszt podwyższając tym samym średnią miesięcznego utrzymania konta." To samo masz w przypadku Stanu Darmowego w Play Fresh. Tylko w przypadku Heyah dostajesz możliwość wynonywania darmowych połączeń z wybranym numerem od najniższego nominału doładowań.

  • 0

    48.  2010-02-12 22:41:59

    pablo_79 (47) - Tak, jeżeli chodzi o sposób kumulacji ten jest najbardziej korzystny - od razu doładować 4 x 50 zł - znasz korzystniejszy przypadku Heyah? Inną sprawą jest to, że wyrywasz z kontekstu moje wypowiedzi. To był jeden z przykładów, żeby ukazać, że obojętnie czy tak skumulujesz konto, czy będziesz to robił w inny sposób (o czym napisałem w dalszej części swojej wypowiedzi, do której zresztą też się odniosłeś), to niewiele Ci to da w kontekście korzystania z darmowego numeru w Heyah za 5 zł czy tez 10 zł. Efekt jest ten sam - pomimo posiadania kasy na koncie znów musisz je doładować aby skorzystać z darmowego numeru, a dla powyższych doładowań jest to zwyczajnie nieopłacalne. I w tym tkwi sedno problemu. Czy rozwiązanie zastosowane w Play Fresh jest lepsze czy gorsze, to już inna sprawa.

  • 0

    49. ~eli  2010-02-14 09:33:12  host: 109.243.151.195

    a ja przenisłam numer z heyah do Play a mój, mąż z Ery na abonament do Play na abonament + net mobilmy 10 Gb i w sumie płącimy POŁOWĘ MNIEJSZE RACHUNKI mimo dodatkowego neta! Weszłam na tę promocję z darmowymi w sieci play tylko z ciekawości bo normalnych środków wydzwonić nie mogę :P w Heyah miałam 44gr u mam 29gr mąż na 2tys minut za free do Play a jeszcze za przeniesienie numeru dostałam 60 zł i 9zł ze startera nowego - żyć mie umierać - a do biednych nie należymy - między innymi dlatego że potrafimy oszczędzać!

  • 0

    50. ~bartek  2010-02-14 17:16:01  host: nat-tar2.aster.pl

    DLa mnie jest tutaj wszystko proste i bardzo czytelne. Nie ma problemu z wpisaniem kodu.

  • 0

    51. ~Outsder  2010-02-15 11:17:39  host: adgw19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem niektórych wypowiedzi. Co ma znaczyć, że z Play korzystają ubodzy? Korzystają, bo jest tanio? Przecież o to chodzi w życiu, by minimalizować koszty. Ja wydaję w Play około 50PLN miesięcznie i gdy policzyłem przegadane minuty, to w innych sieciach zapłaciłbym około 80-100PLN. A zatem chcę należeć do ubogich korzystających z Play.

  • 0

    52. ~janka  2010-02-16 18:11:27  host: 87-88-n2.aster.pl

    Poprostu ci ktorzy musza płacić mnóstwo kasy za swoje rachunki w innych sieciach sa tak zazdrości że my mamy tak tanio że nie moga tego przemilczeć i zazdrości wyzywaja nas od ubogich

  • 0

    53.  2010-02-18 15:14:10

    jojo, nie opłaca się ładować na raz 4X po 50zł. Jedyny profit takiej transakcji to roczna ważność konta. Wyjdzie na to samo w kwestii ważności konta, jeśli doładuje się taką kwotą na przestrzeni roku, a do tego można zamówić darmowy numer w Heyah. @52, istnieje opinia, że wszyscy prepaidowcy to ludzie ubodzy- moim zdaniem daleko mijające się z prawdą. Prepaidy dają większą wolność wyboru i niekiedy bardziej atrakcyjne stawki, niż jakikolwiek abonament. Ale w Polsce ciągle pokutuje przekonanie, że posiadanie abonamentu to prestiż.

  • 0

    54.  2010-02-18 22:58:47

    pablo_79 (53) - Nie pisz bzdur. Nie wyjdzie "na to samo", ponieważ ładując w ciągu roku 4 X 50 masz po każdym z doładowań jedynie 3 miesiące "do przodu" na połączenia wychodzące, a nie od razu całe 12 miesięcy. Jedynie przy jednorazowym doładowaniu za 200 zł masz od razu 12 miesięcy na korzystanie z usług. Wystarczy, że 5 razy aktywujesz darmowy numer ładując jedynie po 10 zł i już jedna pięćdziesiątka przedłużająca ważność konta o kolejne 3 miesiące poszła się *****.

  • 0

    55.  2010-02-24 16:45:03

    Efekt będzie taki sam, czyli sumarycznie roczna ważność konta w przypadku doładowania w ciągu telefonu kwotą 4X50- niezależnie od tego, czy ktoś załaduje w ciągu 1 dnia, czy w ciągu 9 miesięcy. Na tym polega sumowanie terminów ważności konta w Erze. Jojo, to czy i jaką kwotą użytkownik doładuje kartę, żeby móc rozmawiać z wybraną osobą w sieci za darmo, to już kwestia indywidualna. Patrząc z perspektywy Twoich priorytetów, najlepiej jest ładować konto kwotą min. 20zł (przedłuża ważność karty o miesiąc), jednak jest opcja dla tych, dla których ważność konta nie jest priorytetem (małe kwoty doładowań nie przedłużające terminu ważności karty). Zasady promocji są jasne i ci, którzy chcą z niej korzystać, będą wiedzieli jaki sposób jest dla nich najbardziej korzystny.

  • 0

    56. ~czarna  2010-05-07 12:47:54  host: dxv168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak spr ten stan .. w sensie jak spr ile minut sie wykorzystalo itd

  • 0

    57. ~kasia  2010-11-03 18:04:48  host: 89.191.129.26

    Jestem w play fesh a nie moge aktywowac stanu darmowego, mial moze ktoś podobny problem? Wszystkie procedury zwiazane z aktywacja wykonuje popawnie wiec nie wiem w czym jest problem?

  • 0

    58.  2010-11-03 18:15:33

    kasia (57), pewnie w tym, że próbujesz aktywować Stan Darmowy kodem, prawda? Jesteś zapewne na "gołym" Fresh'u bez bonusów, gdzie nie ma już Stanu Darmowego. Teraz SD jest w jednym z profili (Darmowe rozmowy i SMS-y w Play), który trzeba wcześniej wybrać. Przeczytaj to, co znajduje się pod tym linkiem (zaznacz go, a następnie skopiuj do okna przeglądarki): http://telepolis.pl/news.php?id=19140

  • 0