Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Regulacja kablówek w Holandii

Regulacja kablówek w Holandii

WitekT 3 Listopada 2005 11:46

0 0

Regulator rynku telekomunikacyjnego w Holandii chce się zająć polityką cenową operatorów kablowych. Komisja Europejska uważa, że ten sektor powinien pozostać wolny.

Regulator wystąpił do Komisji Europejskiej o pozwolenie na określanie stawek maksymalnych w sieciach telewizji kablowej w Holandii. Nie jestem przekonana, że ten rynek powinien być regulowany - powiedziała Neelie Kroes, unijna komisarz ds. konkurencji. Dodała ona, że choć jest zwolenniczką teorii słabszej, ale skuteczniejszej ingerencji w rynek, to uważa, że należy zbadać stopień konkurencji w sieciach kablowych w Holandii.
Z usług sieci kablowych w Holandii korzysta aż 95% gospodarstw domowych. Kroes powołała się na wyniki ostatnich postępowań urzędu antymonopolowego, z których wynika, że najwięksi w kraju tulipanów operatorzy - UPC i Casema - nie zawyżały stawek i nie nadużywały dominującej pozycji rynkowej.

Za regulowaniem cen w kablu opowiada się natomiast holenderski parlament, który chce uniemożliwić spółkom przerzucanie kosztów modernizacji sieci na abonentów. Także minister gospodarki Laurens Jan Brinkhorst domaga się ostrzejszej polityki wobec operatorów, którzy w ciągu ostatnich kilku lat znacząco podnieśli swoje ceny.

Źródło tekstu: Reuters, Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Hotman  2005-11-03 13:15:17  host: ogorek.akron.wroc.pl

    Chyba regulacja a nie ragulacja :)?

  • 0

    2.  2005-11-03 13:18:56

    Hotman: zdecydowanie. ;) Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet