Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Regulacja kablówek w Holandii

Regulacja kablówek w Holandii

WitekT 3 Listopada 2005 11:46

0 0

Regulator rynku telekomunikacyjnego w Holandii chce się zająć polityką cenową operatorów kablowych. Komisja Europejska uważa, że ten sektor powinien pozostać wolny.

Regulator wystąpił do Komisji Europejskiej o pozwolenie na określanie stawek maksymalnych w sieciach telewizji kablowej w Holandii. Nie jestem przekonana, że ten rynek powinien być regulowany - powiedziała Neelie Kroes, unijna komisarz ds. konkurencji. Dodała ona, że choć jest zwolenniczką teorii słabszej, ale skuteczniejszej ingerencji w rynek, to uważa, że należy zbadać stopień konkurencji w sieciach kablowych w Holandii.
Z usług sieci kablowych w Holandii korzysta aż 95% gospodarstw domowych. Kroes powołała się na wyniki ostatnich postępowań urzędu antymonopolowego, z których wynika, że najwięksi w kraju tulipanów operatorzy - UPC i Casema - nie zawyżały stawek i nie nadużywały dominującej pozycji rynkowej.

Za regulowaniem cen w kablu opowiada się natomiast holenderski parlament, który chce uniemożliwić spółkom przerzucanie kosztów modernizacji sieci na abonentów. Także minister gospodarki Laurens Jan Brinkhorst domaga się ostrzejszej polityki wobec operatorów, którzy w ciągu ostatnich kilku lat znacząco podnieśli swoje ceny.

Źródło tekstu: Reuters, Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Hotman  2005-11-03 13:15:17  host: ogorek.akron.wroc.pl

    Chyba regulacja a nie ragulacja :)?

  • 0

    2.  2005-11-03 13:18:56

    Hotman: zdecydowanie. ;) Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-47-21.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet