Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ręczny fokus w Nokii N900

Ręczny fokus w Nokii N900

LuiN 7 Maja 2010 12:49

0 0

nokia n900 Otwartość Maemo OS sprzyja wprowadzaniu niecodziennych rozwiązań. Teraz użytkownicy Nokii N900 mogą ręcznie zmieniać ostrość podczas nagrań wideo, zyskują też pełną kontrolę nad pracą diod doświetlających.

Nokia N900 nagrywa wideo w rozdzielczości 848 x 480 pikseli, standardowo ustawiając sztywną ostrość w chwili wciśnięcia spustu aparatu fotograficznego przy rozpoczęciu nagrywania. Następnie fokus już się nie zmienia do końca nagrania.

Dzięki dodatkowi o nazwie Lfocus możliwe jest zmienianie ostrości podczas trwania filmu z użyciem przycisków A i S na klawiaturze telefonu. Łatka dodaje też możliwość wyłączenia uciążliwej pomarańczowej diody potwierdzającej fakt włączonego nagrywania czy też włączenia w dowolnej chwili diody doświetlającej.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: maemocentral, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 2

    1. ~say_no_to_n900  2010-05-07 13:18:16  host: 109.243.211.215

    Ta nokia n900 to przereklamowana i za droga sprawa. Wolę już 'next iphone' kupić sobie

  • -1

    2. ~nokiacz  2010-05-07 14:08:16  host: awu111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam te Nokie i nie ma się do czego przyczepić poza tym, że nie ma dla niej navigacji za friko, tylko trzeba dokupić sygica. jakby Nokia odżałowała i dała tego sygica w standardzie nie sądzę, by ktoś inny telefon kupił.

  • 3

    3.  2010-05-07 14:27:21

    3: Przegladarka w N900 to dramat, a miala byc cudowna. Nie sadze by tylko nawigacja przewazyla o decyzji o ktorej piszesz. Nawigacja to jednak bardzo wazna sprawa wiec oczywiscie tez sie zgadzam, ale na pewno ergonomia przegladarki nie przebije produkt Apple'a.

  • 0

    4. ~  2010-05-07 14:41:06  host: ip-89-174-119-194.multimo.pl

    Z czym jest dramat, bo nie wiem? Przegladanie neta na n900 to calkiem nowa jakosc - dziala doslownie wszystko, nawet mozna edytowac wizualnie strony w wordpress, gdzie iphone leży i kwiczy. Nie wspomne juz o pelnym flashu i klawiaturze, ktora poprawia komfort o 200%. Jak ktos twierdzi, ze ipone jest lepszy do netu to chyba nigdy nie widzial n900 na oczy ;)

  • 2

    5. ~MŁ  2010-05-07 15:12:31  host: host-194-149-229-31.gazeta.pl

    To ja się przyczepię do N900 i powiem, że nie zamienię E90 na N900 1) bardzo słaby klient mail for exchange - brak obsługi folderów i możliwości zdefiniowania prywatnego APN'a do exchange. Dla mnie to dyskwalifikuje ten telefon. 2) kiepskie wprowadzanie polskich liter 3) brak nawigacji 4) drobiazg, ale dla mnie irytujący - nie działa sportstracker. 5) słaby nadajnik FM, nie daje się z niego korzystać w samochodzie 6) Problemy z obsługą gmaila Na plus 1) Firefox i obsługa stron internetowych 2) Aparat fotograficzny - nie wyostrza tak ohydnie jak N95 i ma zasłaniany obiektyw. 3) Więcej dostępnych programów niż na E90

  • -1

    6. ~  2010-05-07 15:19:12  host: t18-07.opera-mini.net

    4. To fakt wiekszosc komentatorow na telepolis mialo jedynie stare nokie serii n i na oczy niewidzialo omawianego telefonu, to wlasnie przez nich wybuchaja tu te wojny

  • 2

    7.  2010-05-07 15:50:15

    4: działa dosłownie wszystko - tylko JAK działa? Flash dużo lepiej chodzi na przeglądarce z Androidem 2.1. Jak miałem N900 to kliknięcie w piramidkę z serwerami na speedtest.net graniczyło z cudem. Wieczne lagi, "włączanie" kursora; jeżeli w czasie włączenia kursora chciałem już w coś kliknąć, to on się wyłączał i klikałem w coś zupełnie innego co chciałem. Na Desire robię to bez problemu. Nie, nie przekonasz mnie. Tydzień testowania, a bardziej użerania się z N900 nie przekonają mnie. N900 i wygodna klawiatura? Chyba nie widziałeś wygodnej klawiatury. Polecam Touch Pro2 lub E90.

  • 0

    8. ~  2010-05-07 15:51:22  host: ip-89-174-119-194.multimo.pl

    Do MŁ: w N900 wprowadzanie liter można zrobić jak na PC, czyli Alt + znak - jest to dwie minuty roboty. Nawigacja już jest i to bardzo dobra, a do tego N900 ma coś czego nie mają inne telefony - genialny odbiornik GPS, którego siła sygnału przewyższa samodzielne odbiorniki GPS. Niestety producenci w większości ładują nędzne moduły GPS do telefonów, więc brawo dla Nokii za to że N900 jest jednym z niewielu telefonów, który będzie można użyć między wysokimi budynkami i w trudnych warunkach pogodowych. Moj Diamond latał w takich warunkach po całej mapie po kilkanascie metrow w bok - musialem uzywac odbiornika bluetooth, a tutaj nie :) Iphoney wszystkie to samo - potrafia przeskoczyc na ulice obok :) Jedyny dobry modul GPS byl chyba jeszcze w Touch HD jedynce. Co do sporttrackera nie uzywalem, wiec nie wiem co to :) Nadajnik FM nie jest wcale slaby,ale ustawiony na oszczedzanie energii. Wystarczy jeden programik i mozna zwiekszyc sile nadawania, chociaz jak sie ma dobra antene w samochodzie to nawet tego nie trzeba robic. Co do gmaila to nie wiem o jakic hklopotach mowisz, bo prawie codziennie z niego korzystam - sciagam zalaczniki z poczty, odpisuje.

  • 1

    9.  2010-05-07 15:52:13

    MŁ: popieram minusy dot. wprowadzania PL liter, dot. nawigacji i nadajnika FM i dopisuję je do swojego posta z nr "7".

  • 1

    10.  2010-05-07 15:53:36

    8: Nie porównuj odbiornika z Diamonda I - porównaj z HD2 albo Desire.

  • 0

    11. ~  2010-05-07 15:56:57  host: ip-89-174-119-194.multimo.pl

    matteo, akurat HD2 ma problemy z lataniem w rozne strony ;) Nie pisz bzdur, tylko poznaj najpierw temat - przesledz gigantyczny watek o tej przypadlosci na pdaclub.pl i potem sie wypowiadaj. Flash moze dziala lepiej na Desire, nie wykluczam tego -w koncu jest to nowsza wersja i to pisana specjalnie na telefony, a na N900 jest typowy port z PC, ktory nie uzywa nawet akceleracji wbudowanej w N900.

  • 0

    12. ~n  2010-05-07 16:35:38  host: awu111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobra dyskutanci-oponenci, macie taki bajer jak omawiany Lfocus? Możecie sobie drugi system na telefonie postawić? Hę?

  • 0

    13.  2010-05-07 17:24:36

    11: jezdzilem po DE, NL, IT, CZ, AT i nie zauwazylem problemow.

  • -1

    14. ~Dud  2010-05-07 20:04:27  host: ip-94-42-30-108.multimo.pl

    Ja tam na N900 nie narzekam. Mam ją od grudnia i jestem zadowolony. Co prawda kotlecik z niej jest ale juz sie przyzwyczailem. Wczoraj testowalem w okropnych warunkach pogodowych nawigacje Sygic i jestem pod wrazeniem na ogromny plus. Przegladarka netu jest OK. Zainstalowalem Firefoxa ale szybko odinstalowalem i pozostalem przy fabrycznej. Dodaja jakby nie bylo sporo programikow na niezbyt rozpowszechniony Maemo to mi nic wiecej nie potrzeba.

  • -1

    15. ~  2010-05-07 23:53:40  host: ip-89-174-119-194.multimo.pl

    matteo, nie wszystkie HD2 maja takie akcje, ale niestety sa to tylko wyjatki. Znajomy sprzedal HD2 wlasnie z powodu latania nawigacji po skrzyzowaniu - jak sie zatrzymywal, to ciagle przeliczal nowa trase. Niestety sporo modeli HD2 ma z tym problem.

  • 0

    16.  2010-05-08 08:55:26

    15: możliwe, ja mówię o doświadczeniach na swoim egzemplarzu :-) miłego dnia.

  • 0

    17. ~pisul  2010-05-08 11:16:25  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Dobry szybki gps ma juz nieprodukowana nokia n82 i omnia hd.Nie polecam gpsu montowanego w sony ericcsonach.Niemam wlasnego filmu ale to powinno wyjasnic - http://www.youtube.com/watch?v=JS0M8Fi5VsA

  • 1

    18. ~  2010-05-08 15:29:39  host: t18-12.opera-mini.net

    17 a testowales wszystkie modele se? Lub kilka wersji jednego modelu? Wiec nie gadaj glupot i nie oceniaj calej firmy tylko dla tego ze cos ci w jednym egzeplarzu nie pasowalo. To bardzo, ale to bardzo ograniczone myslenie.

  • 0

    19. ~M  2010-07-09 18:23:26  host: public75417.xdsl.centertel.pl

    Czy ktoś wie jak ustawić trasę w programie "mapy ovi" lub "maep" żeby prowadziła mnie strzałkami do celu, tak jak nawigacja??? Obecnie program znajduje miejscowości, wyznacza trasę i przelicza ile jest km.

Dodaj swoją opinię