Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Recykling telefonów z Orange

Recykling telefonów z Orange

Ringu 4 Stycznia 2011 14:40

0 0

Orange i Greenfone stworzyli nowy serwis internetowy "Stary telefon ciągle w cenie", który skupuje niepotrzebne telefony komórkowe. Sprzedać można zarówno działające telefony jak i uszkodzone.

Serwis skupuje ponad 2000 modeli aparatów. Za jeden egzemplarz można otrzymać od 3 do 1400 zł. Niestety większość starych modeli nie jest skupywana - właściciele mogą je jedynie bezpłatnie zutylizować.

Aby telefon został uznany za działający musi się włączać, mieć nieuszkodzony wyświetlacz, obudowę, baterię i nie może być zalany. Akcesoria nie są wymagane.

Sprzedawać można także uszkodzone aparaty, jednak ich wartość może zostać wyceniona na kwotę 20% mniejszą od ceny katalogowej.

Procedura skupu wygląda następująco: po zarejestrowaniu się na stronie i wybraniu modelu (modeli) telefonu do sprzedania, serwis wysyła pocztą opłaconą kopertę bąbelkową. Sprzęt należy zapakować i wrzucić do skrzynki pocztowej. Po dokonaniu ekspertyzy przez serwis następuje przelew pieniędzy na konto sprzedającego. Jeżeli telefon nie spełnia oczekiwań serwisu jest on bezpłatnie odsyłany do sprzedającego.




W przypadku sprzedaży/utylizacji ponad 6 telefonów po odbiór zgłasza się kurier.

Klienci korzystający z seriwsu mogą zdecydować o przekazniu kwoty uzyskanej ze sprzedaży na cele charytatywne.

Serwis Orange jest w zasadzie kopią istniejącego już od jakiegoś czasu serwisu starytelefon.pl, którego właścicielem jest Greenfone.

Strona jest dostępna pod adresem orangerecykling.pl.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 68
  • -2

    51.  2011-01-05 06:30:27

    Nie płacze. Zamienię się na Nokie i git.

  • 0

    52. ~  2011-01-05 07:15:05  host: p07-06.opera-mini.net

    Na jaką nokie chcesz się zamienić? Poza tym twój telefon jest niewiele warty skoro końcówka mocy nadal nie była serwisowana i nie łapie zasięgu jak powinna

  • -2

    53.  2011-01-05 07:21:53

    Dawałem to mi powiedzieli że 100 zł około ta naprawa. W mieście łapie w miare, gorzej na wiosce.

  • -2

    54.  2011-01-05 07:25:32

    Wiesz może być bez aparatu i bajerów aby zasięg był. Do Gliwic wyśle do szwagra, jak miał niepotrzebną Nokie zawsze przysłał.

  • 0

    55. ~  2011-01-05 07:30:32  host: p07-06.opera-mini.net

    A ile razy ci upadał telefon? Ja nie zlicze

  • 0

    56. ~  2011-01-05 07:39:29  host: z24-11.opera-mini.net

    Jak lubicie takie starocie to firma lekki wprowadza wlasnie reedycje nokii 3210 w cenie 70 euro.

  • 0

    57. ~realista  2011-01-05 07:42:45  host: 109.110.204.31

    Za nokię 6220c 230zł. To telefon trudny w sprzedaży (nówki na allegro idą po 300zł). Mi tam pasuje.

  • -2

    58.  2011-01-05 07:44:52

    Żebyś wiedział że ani razu. Na początku gdy odebrałem go z salonu P4 wszystko grało, po roku zaczeły się problemy. Telefon w pokrowcu z folią na lcd bajka jest ale co z tego jak zasięg aby złapać musze wyjśc z domu. Fakt używałem go intensywnie jako modemu.

  • 0

    59. ~  2011-01-05 07:52:03  host: p07-06.opera-mini.net

    Ale erę pisałeś że łapałeś full na nim, przez pewien czas po przeprowadzce, a play nic

  • 0

    60. ~  2011-01-05 07:59:13  host: p07-06.opera-mini.net

    A jako modem to mogłeś załatwić jakiś tani i dobry bubel toshiby co niby jest telefonem(na allegro widziałem te dziwactwa) i kupić dodatkowo używaną nokie edge, albo 6120 po prostu i telefon z modemem jednocześnie trzeba było wziąść

  • 0

    61.  2011-01-05 08:00:14

    Teraz żadna sieć nie łapie dobrze.

  • 0

    62. ~  2011-01-05 08:14:47  host: p07-06.opera-mini.net

    Tak czy owak wg mnie wyrzuciłeś kasę w błoto. Ja ogólnie nie kupuje nic używanego ale te stare nokie na aukcjach to dobre inwestycje bo powinni służyć z dekade.

  • 0

    63.  2011-01-05 08:17:28

    Tel. brałem nowy Abo się skończyło brudy pozostały.

  • 0

    64. ~  2011-01-05 08:29:33  host: p07-06.opera-mini.net

    Kup lepiej dodatkowo coś jako modem mimo wszystko jak masz nowy telefon przegrzewać.

  • 0

    66. ~  2011-01-06 14:53:45  host: public2939.cdma.centertel.pl

    65@ a dokładnie to z których okolic łodzi jesteś? co powiesz na nokie n82 tak jak pisałem wcześniej z czasem niedziałającym aparatem?

  • 0

    67. ~  2011-01-07 09:30:46  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    iPhone 3G za 590 zl :) SPRZEDAJE!

  • 0

    68. ~O rety !  2011-01-11 17:25:48  host: 94.42.115.21

    Śmiechu warte :(

  • 0

    69. ~toma  2011-01-12 11:05:16  host: adrk108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Samsung i5700 Galaxy Za ten telefon zapłacimy Ci: 100.00 zł yeah!

  • 0

    71. ~  2011-01-12 11:55:30  host: public15240.cdma.centertel.pl

    W artykule jest błąd: "Aby telefon został uznany za działający musi się włączać, mieć nieuszkodzony wyświetlacz, obudowę, baterię i nie może być zalany." zgodnie z regulaminem musi być w pełni sprawny czyli musi działać apatat, kamera, wifi, bt, i obudowa ma być w dobrym stanie a nie tylko to co napisano w newsie. Wiem bo po przeczytaniu regulaminu dzwoniłem do niech no i tak się dowiedziałem

  • 0

    73. ~  2011-01-12 12:14:06  host: public15240.cdma.centertel.pl

    jak za n82 bez akcesoriów to 300 nie jest źle to minimalna cena z allegro

Dodaj swoją opinię