Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rebranding Ery: jeszcze nie teraz

Rebranding Ery: jeszcze nie teraz

LuiN 24 Lutego 2009 10:11

0 0

To zły moment na zmianę nazwy sieci ERA na T-Mobile - mówi prezes koncernu T-Mobile Hamid Akhavan. Ale los polskiej marki jest przesądzony. Kryzys, który dotknął producentów elektroniki nie powinien uderzyć w innowacyjność T-Mobile, obecnie bardziej liczy się oprogramowanie niż sam sprzęt - pisze Rzeczpospolita.

Przejęcie nastąpi dopiero gdy akcjonariusze będą mieli zysk, a do tego niezbędna jest odpowiednia cena. PTC nie jest zadłużona - Hamid Akhawan określa ją jako jedną z najlepszych firm w strefie wpływów T-Mobile.

Tani złoty nie jest problemem, Hamid Akhawan chciałby mieć takie same wyniki w innych krajach. Decyzja o zmianie nazwy należy do szefów Ery. Na razie ich rekomendacja brzmi: nie teraz.




Era została uznana za najbardziej wartościową markę telefonii komórkowej w Polsce. Nie ma więc problemu z marką, w przeciwnym razie zmiana nazwy nastąpiłaby bardzo szybko.

23 lutego grupa T-Mobile wprowadziła do oferty Ery telefon G1, dla podkreślenia dostępu Ery do wszystkich innowacji grupy. Cięcia kosztów wśród producentów elektroniki nie powinny zablokować rozwoju usług T-Mobile:

Może się okazać, że nie ma wystarczającej ilości odpowiedniego sprzętu. Tyle że dla innowacji ważniejsze jest oprogramowanie niż sprzęt. Dwa lata temu każdy chciał mieć jak najcieńszy aparat i najdłużej działającą baterię. Dzisiaj najatrakcyjniejsze są aplikacje, które można do takiego aparatu włożyć - mówi Hamid Akhavan.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~szalony  2009-02-24 16:22:33  host: nuo.cn

    Witam sasiada z Aleksandrowa pewnie tam nie ma 3g Ery , radze zmienic siec...

  • 0

    25. ~  2009-02-24 16:45:13  host: f96-033.opera-mini.net

    Dobrze ze poprawili gsm z 3g tak zle nie stoja.dobrze ze jest rozwoj.brand do 2012.mirekb

  • 0

    26. ~  2009-02-24 16:53:15  host: aqy24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    możecie mamę oszukac, tatusia oszukać, ale życia nie oszukacie moi drodzy:) ERA ma najbardziej profesjonalną obsługe wśród wszystkich opów, BOA w każdym razie najlepsze

  • 0

    27. ~szalony  2009-02-24 16:59:29  host: nuo.cn

    Juz zmykam akurat w Aleksandrowie Era jest fatalna , zasiegu gsm nie poprawia i 3g nie ma . I tak jak poprzednik pisal mi takze pisala ze zasieg jest a jak nie ma to nie ery wina i kup se pan antenke zewnetrzna :O)

  • 0

    28. ~:))  2009-02-24 17:26:50  host: chello084010144209.chello.pl

    no wybaczcie - ale na tego typu stwierdzenia jak aqy24.neoplus.adsl.tpnet.pl (26) to muszę zareagować - jak można twierdzić, że ERA ma najlepszą obsługę... na podstawie czego tak twierdzisz? może nieco rozwiniesz swą 'dogłębną' myśl?

  • 0

    29. ~:))  2009-02-24 17:28:13  host: chello084010144209.chello.pl

    do szalony - a właśnie co oni z tą zewnętrzną antenką? Bo zauważyłem, że ostatnio tak odpisują (oprócz tego że to wina twojego telefonu, a nie ich nadajników)... :)))

  • 0

    30.  2009-02-24 18:08:32

    Macie problemo... nie pasi Ci twoja obecna sieć? Zmień sieć, proste chyba... Jak to Netia powiada "Wolność wyboru"..

  • 0

    31.  2009-02-24 18:14:45

    Co do fan boyów Play rzeczywiście zauważyłem że dzieciarnia zaczyna się chwalić telefonami w PLAY, teksty typu "ja mam w PLAY zajebiście tanio, zostaw tego POPA i chodź do PLaya" są już normą. Może jednak te 3 mln PLAY zdobędzie.

  • 0

    32. ~mirekb  2009-02-24 18:45:48  host: public-gprs45180.centertel.pl

    @31 zgadza sie.telefon na tate babcie ciocie w play to norma u mnie w gminie.wiekszosc niestety slyszala ze moga prowadzic videorozmowy.nie wiedza jednak ze to tylko w zasiegu 3g a juz o tym ze play dziala u nas na plusie nie wie chyba nikt.edge ptk centertel mnie dzis osłabiło 60kb/s

  • 0

    33. ~dzetex  2009-02-24 19:01:57  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    Tak tylko czy w Play akurat jest tak super to bym nie powiedzial. Jak dla mnie w dalszym ciagu najwiekszym i najbardziej powaznym bledem oferty jest to ze srodki nie przechodza na nastepny miesiac dzieki czemu nie ma sensu oszczedzac tego co sie ma w danym miesiacu, tylko co jezeli nie mam potrzeby w ogole nigdzie dzwonic przez dany miesiac? a w drugim potrzebuje troche wiecej... Do tego zobaczymy jak bedzie wygladala oferta i cennik Play po wyrownaniu MTR.

  • 0

    34. ~  2009-02-24 19:25:09  host: aqy24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    28 na podstawie corocznie przeprowadzanych badań...

  • 0

    35. ~  2009-02-24 20:57:52  host: user-89-108-248-149.mobile.playmobile.pl

    I bardzo dobrze, że nie będzie jeszcze demobilu.

  • 0

    36. ~  2009-02-24 23:36:44  host: 80.51.91.252

    @27 czy ty musisz w kazdym poscie pieprzyc, ze w jakims aleksandrowie jest zasieg lub go nie ma? twoje wypociny na temat aleksandrowa staja sie nudne, co mnie obchodzi jakas wiocha pod Lodzia?

  • 0

    37. ~qazxsw  2009-02-25 07:20:00  host: 161.236.spine.pl

    wreszcie, też szlag mnie trafia z tym aleksandrowem, jakby to był pępek świata

  • 0

    38. ~  2009-02-25 07:43:02  host: 87-205-253-176.adsl.inetia.pl

    36 nie taka wiocha ;) , czesto tam przejazdem jestem mam Ere i faktycznie zasieg tam jest Ery nieciekawy. Pewnie jakby zasieg byl to o tym by nie pisal ;)Jak czytam telepolis to z tego co pamietam era odpisala mu ze zasieg jest ok :D to chlopa pewnie piorun trafia i pisze :D. Mi to obojetne niech pisze... nie rozumiem was ze az bluznic musicie tu. Pozdrawiam

  • 0

    39. ~kirkor  2009-02-25 09:56:19  host: doz95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no dobra, ale w każdej dyskusji pisać to samo? trochę Szalony jest szalony :) a co do newsa - nic nowego, już od kilku tygodni wiadomo, że decyzja należy do PTC i ze względu na wysoką pozycję Ery może być podjęta później

  • 0

    40. ~Hehe  2009-02-25 11:45:07  host: apn-77-112-211-163.gprs.plus.pl

    Zauwazylem jak tylko cos news o Ere zaczepia to szalony idzie do boju , moze jak za kilka lat era zasieg tam zrobi to przestanie pisac aaaaaaaaaaa ;)Swoja droga szalony niezle erze robi negatywne opinie. Jedno jest pewne albo szalony albo era klamia , albo faktycznie era tam siec ma do kitu albo szalony konfabuluje. Hehe

  • 0

    41. ~xxx  2009-02-25 12:47:32  host: 88.220.105.186

    Jakie miasto taki zasięg :-) W skali kraju Era jest jak najbardziej ok, lepiej niż Orange i porównywalnie z Plusem jeśli chodzi o zasięg. Ja tam mam Plusa i Ere i jakoś nie napotkałem na większe problemy z zasięgiem z żadnej z tych sieci.

  • 0

    42.  2009-03-03 17:03:31

    Ja miałem Orange i Plusa. Orange stoi kiepściutko. Plus całkiem dobrze, ale Play- to inna bajka: siła zasięgu jest niezbyt ciekawa, ale pewnie dlatego, że pierwszeństwo na nadajnikach ma plus, nie play. Od niedawna mam Erę i do tej pory bezproblemówka.

  • 0

    43.  2009-03-08 14:27:17

    Nie mam problemów z zasięgiem ery. Z moich doświadczeń najsłabiej wypada orange. Jeśli chodzi o inwestycje w infrastrukturę- ostatnio największym problemem stają się "tubylcy", którzy blokują możliwość stawiania nadajników w miejscach zamieszkania.

Dodaj swoją opinię