Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rbrowser - szybka przeglądarka dla urządzeń ze Snapdragonami

Rbrowser - szybka przeglądarka dla urządzeń ze Snapdragonami

LuiN 26 Października 2015 13:51

9 1

Rbrowser to lekka i bardzo wydajna przeglądarka zoptymalizowana pod kątem smartfonów i tabletów z chipsetami Snapdragon.



Aplikacja działa nie tylko w telefonach ze Snapdragonami, ale to właśnie w ich przypadku najlepiej prezentuje swój potencjał. Względem standardowego Chrome'a Rbrowser jest szybszy o 5 do 40%, a różnicę najłatwiej dostrzec w przypadku urządzeń ze Snapdragonem 801.




Przeglądarka domyślnie blokuje wyskakujące okienka i reklamy, oferuje płynne, kinetyczne przewijanie treści i zoomowanie, a także pracę na wielu stronach w tym samym czasie. Nie zabrakło trybu incognito niepozostawiającego śladów, trybu nocnego czy oszczędzania energii (pracuje tylko część rdzeni procesora).

Rbrowser pobrać można bezpośrednio z Google Play pod tym adresem.

Źródło tekstu: phonearena, wł     

Dodaj do:

Tagi: rbrowser | snapdragon | qualcomm

w sumie: 45
  • 0

    26.  2015-10-26 16:35:28

    U mnie wygląda to tak, K&M Drive 3 (Snapdragon400), Sunspider 0.9.1:
    Internet 1436, Opera 1980ms, Dolphin 1480ms, Chrome 2026ms, Rbrowser 1165ms.

  • 0

    27.  2015-10-26 16:37:45

    26, e, to Snap 400 też dostał kopniaka. Ładnie. Marvel w Grand Prime aż tak dobrze Rbrowsera nie przyjął ;-)

  • 0

    28.  2015-10-26 16:38:41

    U mnie wygląda to zacnie, górna belka (systemowa) dopasowuje się do kolorystyki strony :D

  • 1

    29.  2015-10-26 16:44:54

    Na Snapdragonie 615 mam wyniki 2x lepsze niż na systemowej przeglądarce, ale ta systemowa wygodniejsza :/

  • 0

    31. ~kokoszka  2015-10-26 18:11:23  host: 194.165.145.229

    Chrome browser 2291 ms, Rbrowser 1420 Sony Xperia M2

  • 0

    32. ~he he  2015-10-26 18:18:10  host: n07-07-07.opera-mini.net

    tu kolega podawal lepsze wyniki

  • 0

    33. ~uważny  2015-10-26 18:36:34  host: zeon.cdz.com.pl

    imponujacy zakres wymaganych zgód. tylko po co taki przegladarce?

  • 0

    34. ~pol  2015-10-26 18:41:12  host: staticline-31-182-91-81.toya.net.pl

    u mnie na s3 najszybszy ff :)

  • 0

    35. ~ciekawy  2015-10-26 18:51:41  host: 188.146.0.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Rozczarowujace wyniki *31

  • 0

    36.  2015-10-26 18:52:35

    33: Też mnie to zastanowiło.

  • 0

    37. ~uważny  2015-10-26 18:55:40  host: zeon.cdz.com.pl

    @36: jak wejdziesz w szczegóły jest jeszcze lepiej... nawet modyfikacje ustawień sobie życzą

  • 0

    38. ~@36  2015-10-26 18:56:50  host: zeon.cdz.com.pl

    a w polityce prywatności na stronie deva jest jedno zdanie: zbieramy tylko (!) to co zbiera google play. i ani słowa co z tym dalej robią.

  • 0

    39.  2015-10-26 19:17:15

    Ja mam Windows Phone i przeglądarka śmiga płynnie. W10 ma Edge, która w moim odczuciu jest jeszcze bardziej płynna i szybciej ładuje strony.

  • 0

    40. ~ggrree  2015-10-26 19:56:35  host: ip-2.85-194-240-13.net.eco.atman.pl

    szkoda że nie ma zwijania tekstu

  • 0

    41.  2015-10-26 20:07:47

    Uprawnienia aplikacji:
    -Wysyłanie mms (Wyłączyłem)
    -Lokalizacja (Wyłączyłem)
    -Nagrywanie dźwięku (Wyłączyłem)
    -Nagrywanie wideo (Wyłączyłem)
    -Czytanie ustawień (Zostawiłem)

  • 0

    42.  2015-10-26 20:40:54

    Galaxy S6 Edge - internet - 400ms, chrome 1100 ms, rbrowser 900ms. Zostaję przy standardowej przeglądarce ;)

  • 0

    43.  2015-10-26 21:00:14

    CYAN jak tego dokonałeś? Masz modowany system i poprzez superuser, czy aplikacja sama daje taki wybór? Wygląda to dobrze i zastanawiam się czy wymienić Chroma na tą przeglądarkę. Jakieś prywatne opinie odczucia?

  • 0

    44. ~JimmyQ  2015-10-26 23:45:33  host: host-217-172-242-117.gdynia.mm.pl

    Lg G3 czyli S801. Sunspider 0.9.1
    Internet 559 , Chrome 1183ms, Rbrowser 663. Fajnie wyglada ale niestety nie wygra z przyzwyczajeniem do chroma i jego funkcji (m.in. polaczenie z chromem na lapku)

  • 0

    45. ~f643  2015-10-27 08:11:05  host: 212.160.172.85

    @25 Dzięki LuiN!

  • 0

    46.  2015-10-27 12:39:31

    @43 Zainstalowałem wczoraj na Idolu3 czyli S615 - nie bawię się w pomiary, bo cyferki mnie nie przekonują, ważne są odczucia (wiem, że mogą być niezgodne z cyferkami). Parę stron sprawdziłem, działa jakby szybciej ale w zasadzie tylko na 3g, na wifi nie widać praktycznie różnicy. Ma za to problem z odtwarzaniem filmów, potrafi się zwiesić na amen - chrome się tylko przycina. Ale po pierwszych krótkich testach zostawiam na trochę dłużej - pierwsza przegladarka której nie odinstalowałem po 5 minutach.

Dodaj swoją opinię