Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rarka Plusa, czyli co autor miał na myśli

Rarka Plusa, czyli co autor miał na myśli

LuiN 7 Września 2009 13:43

0 0
Plus rozpoczął kampanię reklamową swojej nowej oferty Rarka Plusa. Pierwszy spot reklamujący nowy produkt sieci wyjaśnia zagadkową nazwę taryfy.

Jak się okazuje, korzenie "Rarki" to jednak nie angielskie słowo rare oznaczające rzadki / wyjątkowy, lecz... polska literatura. Plus inspiracji szukał w pozytywizmie, a dokładnie w powieści o Stanisławie zakochanym w pięknej Izabeli. Wiecie już o jaką książkę chodzi?

Dla tych, co powieści nie czytali, załączamy film:






Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 109
  • 0

    90.  2009-09-08 15:29:43

    Wygląda to tak jak w niemieckich reklamach: temat główny tak bezsensownie daleki od sedna, że aż się yntelygentom podoba. Paranoja!

  • 0

    91.  2009-09-08 16:13:02

    PanPikuś (81) nie porównuj kabaretu TEY do "tego czegoś", bo obrażasz tym samym Laskowika i Smolenia. TEY był (jest nadal) NAJLEPSZY - Mumio nie jest mu godzien nawet czyścić butów.

  • 0

    92.  2009-09-08 20:09:07

    Dziś od rana w radiu atakuje reklama Plusa ze smutasem, który zachęca do słowa "rarka", który ma oznaczać rarytas, niepowtarzalną okazję. Zmieniamy stację i za chwilę znowu smutas z Plusa. To znak czasów, zamiast dobrej oferty robi się szum, atakuje się reklamami i jedynym kryterium oceny jest czy było "głośno" i czy dobrze ogłupiło ludzi. Rarka jest takim samym słowem jak narka, luzik , gwara, elo, spoko, kumać, zamulać... Wymieniać można długo ale po co? Nie takie słowa decydują na razie o języku polskim i na szczęście nie takie (denne) oferty Plusa nie decydują o rynku telekomunikacyjnym. W radiu nie było o "Lalce" Prusa i to jest akurat dobre. Bo to jest tak inteligentne jak narysowanie przez artystę odwróconego trójkąta i oznajmienie, że to nerka. Kto nie rozumiał to podobno nie znał się na sztuce...

  • 0

    93. ~Zenek  2009-09-09 08:43:34  host: v03-08.opera-mini.net

    Wczoraj Pani w salonie Plusa, kiedy przedstawiala oferte tej nowej taryfy to sama nie umiala wytlumaczyc skad taka nazwa sie wziela :)

  • 0

    94. ~Prusie, marsz do rogopedy;)  2009-09-09 08:57:55  host: bu-45.bu.amu.edu.pl

    Przeczytałam o tym w internecie a nie na plakacie, i nie zorientowałam się, o co chodzi bez wyjaśnienia, a to chyba znaczy, że pomysł jest, jak się za czasów Prusa mówiło, "wydumany" ;) Jestem polonistką, ale nie logopedą, i nie mam na co dzień do czynienia z dziećmi posiadającymi wadę wymowy - r zamiast l to zdaje się hiperpoprawność, zwykle zdarzająca się małym dzieciom...

  • 0

    95. ~Jogin  2009-09-09 12:03:10  host: grl170.internetdsl.tpnet.pl

    rarka - co za bzdura językowa, zaśmiecanie ojczystego języka, i to w dodatku tak komercyjne,stanowcze NIE

  • 0

    96.  2009-09-09 12:06:16

    Jak Was czytam, to dochodzę do wniosku, że chyba trzeba być profesorem polonistyki żeby wpaść na to, że RARKA napisane na grzbiecie książki powinna być Lalką. Co za bezmózgowie nam rośnie w kraju...

  • 0

    97.  2009-09-09 12:13:20

    A po tej reklamie w salonie, to już chyba tylko sam Prus by się domyślił o co chodzi. Jak to mawia młodzież: epic faill.

  • 0

    98. ~Grzesieq94  2009-09-09 16:36:08  host: host-87-101-20-179.proxnet.pl

    a wpiszcie Rarka w google i to jest prawdziwa a raczej prawdziwy rarka :D

  • 0

    99. ~T~ Mobile  2009-09-09 19:43:50  host: 92-55-195-22.net.pbthawe.eu

    Minus rox! Czy przypadkiem nie chodzi o to, że kiedy im się móżdżek przegrzał wymyślili sobie rarkę? Niech teraz sprzedają lalki z przyklejonym napisem: "Rarka Minusa".

  • 0

    100. ~T~ Mobile  2009-09-09 19:45:25  host: 92-55-195-22.net.pbthawe.eu

    Proponuję dyrektorom Minusa iść na badanie mózgu.

  • 0

    101. ~J  2009-09-11 07:40:21  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Narka - natka.

  • 0

    102. ~PRUSY KSIĄŻĘCE  2009-09-11 12:23:21  host: rea.ipt.com.pl

    a mnie się podoba. plus ma wg mnie zabawne nazwy na normalne oferty. czy ktoś zadał sobie trud aby zamiast głowić się nad nazwą zobaczyć CO ta taryfa proponuje? widzę tu dyskurs filozoficzno-polonistyczny. i fajnie tylko czy jakby toto nazywało się dupa zenka nawiązując do gwary podwórkowej a proponowało dobre warunki to rozważalibyśmy wulgaryzm w nazie taryfy?

  • 0

    103. ~tonio  2009-09-11 14:58:59  host: t09-05.opera-mini.net

    Gdyby oferowalo dobre warunki to pewnie bysmy nawet nie wspomnieli o nazwie, no moze ,zeby komus polecic ;)

  • 0

    104. ~Saleen  2009-09-14 09:11:47  host: pc0-85.gwardii.osi.pl

    Jak to do "wszystkich" skoro do Play są 72gr.... Przestali by kalamac ludizom w zywe oczy....

  • 0

    105. ~le  2009-09-15 11:40:37  host: ird38.internetdsl.tpnet.pl

    87. ja jestem noeym klientem i wszedłem do mix'a korzystajac właśnie z tej rarki... wiec również i mix oprócz taryf syberyjskich

  • 0

    106. ~Klient  2009-09-22 13:24:24  host: nat-tar2.aster.pl

    Jak zawsze w Plusie ,wyszło fajnie i do tego oferta jak najbardziej Zatanistyczna. DLa mnie super.

  • 0

    107. ~Irek  2009-09-23 12:16:30  host: pcma.toya.net.pl

    Plus kpi z klientów. Reklama mówi: 29gr za minute ale.... nie mówi, że możesz sobie kliencie za taką stawke pogadać zaledwie 42 minuty miesięcznie. Reszta normalnie po 58gr/minuta. To chyba jedyny cennik z tak wysoką stawką minutową u działających operatorów

  • 0

    108. ~  2009-10-06 01:35:21  host: nat-130-215.man.bydgoszcz.pl

    a ja slyszalam slowo rarka jeszcze zanim sie pojawilo w promocji plusa. z mlodziezowej gwary, taki rarytas wlasnie :)

  • 0

    109. ~rafii  2009-10-15 15:55:43  host: 82-210-137-79.home.aster.pl