Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Raport Opery o mobilnej reklamie

Raport Opery o mobilnej reklamie

WitekT 20 Lipca 2012 09:37

0 0

Opera opublikowała swój pierwszy raport dotyczący mobilnej reklamy. Wynika z niego, że najdroższe są wyświetlenia na urządzeniach z iOS, trzeba zapłacić średnio 2,85 dolara za 1000 odsłon (eCPM). Takie samo dotarcie na telefonach z Androidem jest tańsze o 75 centów, a 1000 odsłon na urządzeniach w Windows Phone kosztuje zaledwie 20 centów.

Zaawansowane, interaktywne reklamy bardziej wciągają mobilnych użytkowników niż te prostsze, skutkując większą ilością kliknięć. Szczególnie na stronach z kategorii Biznes i finanse, które prowadzą pod względem eCPM.




73% kliknięć pochodzi z USA i Kanady, tam też eCPM jest najwyższy (1,98 dolara). W 5 największych krajach Unii Europejskiej (Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Włochy i Francja) wskaźnik ten kształtuje się na poziomie 1,94 dolara, przy średniej światowej wynoszącej 1,90 dolara.

Zobacz: pełny raport (plik .pdf; 2,30 MB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 5

    2. ~  2012-07-20 10:25:29  host: z42-08.opera-mini.net

    nie dziwne ze reklama IOS jest najdrozsza bo tylko tam sa ludzie ktorzy za produkt ktory jest wart 800zl daja 2800zl i sa gotowi stac po niego w kilkudniowych kolejkach nadodatek swiecie wierzac ze zrobili interes zycia :D

  • -5

    3.  2012-07-20 10:50:06

    Bardzo pozytywny news. Reklamodawcy lgna do iOS, bo na tym zarabiaja, developerzy pisza mase dobrych aplikacji bo tez na tym zarabiaja, uzytkownicy sprzedaja po roku za minimalna utrate wartosci sprzet aby kupic nowy tez na tym zarabiajac jednoczesnie doswiadczajac uzywania swietnie dopracowanego systemu mobilego. Strategia WIN-WIN-WIN-WIN. @2 zobacz po ile uzywki chodza na alledrogo i jak sa licytowane i jak szybko schodza to zrozumiesz, ze kupujac iPhona nowego po roku niewiele tracisz. Kupujac za 800 jakis nowy androidowy chlam po roku jest wart 0 i do tego nie ma zadnego wsparcia i co ciekawsze aplikacje z marketunjuz na tym nie chodza.

  • 2

    4.  2012-07-20 10:59:20

    @3 a gdzie mogę dostać Androidowca rocznego za 0zł? Oczywiście w pełni sprawny i bez ryski.

  • 0

    5.  2012-07-20 11:14:07

    @3 i jak to nie chodzą aplikacje? Co ty bredzisz?

  • 0

    6. ~  2012-07-20 11:16:00  host: z13-09.opera-mini.net

    Dobre produkty sprzedaja sie bez reklamy. Tylko badziewie albo to co zalega w magazynie trzeba reklamowac.

  • 1

    7.  2012-07-20 11:17:38

    @applefan-czy Ty masz cos wspolnego z osoba ktora nazywa sie "Nazir" i pisze tak samo bzdurne komentarze tylko ze na stronach KS?? co do artykulu-rozumiem, ze applemaniakom reklamy nie przeszkadzaja. jak wspomnial @Maniek, taka reklame wylaczyc to szlag czlowieka moze trafic. A tak troszke z innej strony-moze te bardziej interaktywne reklamy "bardziej wciągają mobilnych użytkowników" bo tak trudno je wylaczyc? zanim czlowiek trafi w cos, co je zamyka to kilka razy wjedzie na strone ktorej dana reklama dotyczy. Szkoda, ze ne podali jaki jest czas ogladania takiej strony... ps. swoje droga, nie kupuje rzeczy, ktorej reklama mnie..."wnerwi"

  • 0

    8.  2012-07-20 12:20:38

    @3 a zastanawiałeś się czemu aż tyle iphonów jest na aukcjach? :] większość komentarzy(nie na allegro) jest o tym że "sprzedaje bo kupuje coś innego". A o "co ciekawsze aplikacje z marketunjuz na tym nie chodza" to rozbawiłeś mnie tym :D podaj przykłady takich aplikacji które np. nie będą chodzić na starym SGS albo na HTC Desire(tylko nie wyskakuj z nowymi grami pod Terge :] ) Co do samych reklam to jak napisał freq, bardziej interaktywne reklamy trudniej wyłączyć a więc więcej dłużej się je ogląda. A tak poza tym, to takie reklamy albo pokazują "powiększ sobie co nieco" albo reklamy typy "zrób sobie avatara" lub kup sobie jakąś grę. Nikt normalny na to nie zwraca uwagi.

  • 0

    10. ~  2012-07-20 15:20:24  host: ip-1-183.gemini.net.pl

    ciekawe wszystkisc iphonów na allegro 1619 a np. motoroli 1105. trochę dużo jak na tak dobry sprzęt

  • 0

    11.  2012-07-20 15:54:13

    @6: ostatnio pełno samsunga na reklamach..

  • 0

    12.  2012-07-20 16:08:28

    @11 ostatnio pełno colgate na reklamach a o coca-coli nie wspomnę...

  • 0

    13. ~Piti  2012-07-20 18:11:51  host: 212.160.172.70

    Co do postu 8 : nie jestem aple fanem ,ale prawdą jest że jesli chodzi o platformę android jest nieprzystosowana do wszystkich gier i programów ! Obecnie używam htc sensation połowa gier nie chodzi i niemam kompatybilności

  • 0

    14.  2012-07-20 18:30:21

    @13 to nie wina androida tylko deweloperów tych gier, którzy robią grę albo tylko pod konkretny hardware(patrz tegra) lub tylko pod konkretny model(patrz xperia play). To nie jest wcale takie trudne zrobić grę która działa by pod prawie każdy telefon(jedyne ramy dotyczące wymagań by były w kwestii ekranu i ramu), Już nie raz użytkownicy konwertowali gry tak by działały na każdym telefonie, więc jeśli zwykły użytkownik potrafi to zrobić co dopiero twórca danej gry... A to że ci najnowsze gry z dużymi wymaganiami(tegra lub dużo ramu)nie działają to już nie mój problem, TRAKTUJ DZISIAJ TELEFON JAK KOMPUTER, może będziesz narzekał, że crysis nie działa na 4-letnim laptopie z procesorem 1.3GHz i 512MB ramu? iphone też nie jest tu święty. Czy Najnowsze gry działają ci na wersji 3g lub 3gs? wszystkie? płynnie? Taka jest cena różnorodności i postępu, jak chciałeś telefon-konsole to trzeba było myśleć i kupić coś lepszego i trzeba było też brać pod uwagę szybki postęp w grach. A co do programów pokaż mi program który ci nie działa :]

  • 0

    15.  2012-07-20 19:12:04

    @14 dane pokazuja wyraznie: 81% przychodow ze sklepow z aplikacjami pochodzie z AppStore wiec jak myslisz komu sie chce optymalizowac kod? Developerzy na Androida maja dosc nieskonczonej ilosci platform sprzetowych i rozwarstwienia systemu. Apple wygrywa w tej kwestii nokautem.

  • 0

    16. ~Piti  2012-07-20 20:03:04  host: 212.160.172.70

    co do parametrów htc sensation xe ma dwa rdzenie po 1,5 i grafe andreno oraz 765 ramu wiec chyba starczy na gierki :) Poza parametrami programy się też zdarzają że albo nie działają albo są błędy ze względu na to że nie są pisane na wybrany model tylko ogólnie pod platformę

  • 0

    17.  2012-07-20 21:25:18

    @15 hahaha lol wiesz co to jest OPTYMALIZACJA? :D A po drugie ja nie mówię tu o KONWERSJI(a nie o optymalizacji) Z ANDROIDA NA IOS tylko z ANDKA NA ANDKA :] A to nie jest tak trudne. Wiec nie wyskakuj mi tu znów z applem :D Nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie wypowiadaj.

  • 0

    18.  2012-07-20 21:26:31

    cholera źle: z andka na andka a nie z andka a ios :P

  • 0

    19.  2012-07-20 21:27:53

    lol już mnie muli, moderator usuń 18 jak możesz :p (i ten komentarz też) :D

  • 0

    20.  2012-07-22 14:52:15

    Prawdopodobnie iPhony trudniej się obsługuje i jest więcej przypadkowych kliknięć. Mają wolniejsze procesory i mniejsze ekrany od high endowej konkurencji.

  • 0

    21.  2012-07-22 14:53:58

    High end Android konkurencji gwoli ścisłości.

  • 0

    22. ~silesius  2012-07-24 18:32:26  host: 89-73-152-122.dynamic.chello.pl

    Dyskusja jak za bajtla lepsze jest Atari czy Commodore ale w tle czai sie Amstrad,jak jo Wom przaja,Wasze gotki jakbbym siie cofnal do lat osiemdziesiatych XXw.Ale fajne gierki moze River raid!?

Dodaj swoją opinię