Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Raport o podziale TP ciągle nie gotowy

Raport o podziale TP ciągle nie gotowy

WitekT 19 Listopada 2008 22:40

0 0

Ciągle nie jest gotowa finalna wersja raportu, który ma pomóc ocenić UKE zasadność podziału Telekomunikacji Polskiej. Miał być opublikowany na początku listopada, jednak nie należy oczekiwać tego nawet w tym tygodniu - dowiedziało się TELEPOLIS.PL ze źródeł zbliżonych do Urzędu.

Raport, który na zlecenie UKE przygotowuje Instytut Łączności, KPMG i Kancelaria Prawna Grynhoff, Woźny i Maliński, ciągle nie spełnia wymogów zamówienia UKE. W liczącym już 750 stron dokumencie ciągle jest brak informacji o ewentualnych korzyściach płynących z podziału TP dla rynku - w raporcie jest mowa tylko o korzyściach dla klientów. To główny powód opóźnienia publikacji, ponieważ przy kolejnych wersjach przedstawianych przez twórców, UKE odsyła go z prośbą o doprecyzowanie poszczególnych kwestii i odniesienia się do kluczowych zagadnień związanych z podziałem.




Raport kosztujący - bagatela - 1,3 mln zł być może nie zostanie w ogóle przez UKE przyjęty, ze względu na ciągłe braki i przedłużający się czas ich uzupełniania. Może to odsunąć w czasie podjęcie decyzji o tym, czy TP powinna zostać podzielona na część hurtową i detaliczną, czy nie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~sky  2008-11-20 00:59:43  host: nat-10.net-serwis.pl

    ukemamuniu: :-) A Pan też coś zabrał? Z ś.p. URTiPu:-)

  • 0

    6. ~sky  2008-11-20 01:14:01  host: nat-10.net-serwis.pl

    ukenamuniu: kto to jest Kamil? Kto mu opłaci? Taki wątek śledczy mi się włączył. Czyli dostał działę od Centertela (jak Pan twierdzi: mocny zarzut Pan postawił)? Na razie chyba Centertel się nie dzieli (choć chyba powinien)!!!

  • 0

    7. ~sky  2008-11-20 01:47:07  host: nat-10.net-serwis.pl

    I jeszcze jedno: Pan chyba nie lubi Kamila (czy jak mu tam). Chce mu Pan zaszkodzić? Bardzo proszę!!!:-) Wszyscy czekamy na ujawnienie Kamila (to jakiś TW czy co?). Może przyjamniej skrót nazwiska. Abyśmy wszyscy dostąpili zaszczytu!!!

  • 0

    8. ~Spinner  2008-11-20 07:11:56  host: cqa126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podzial podzialem.. znowu slyszymy, ze raport sie opozni i to opoznienie juz trwa 17 dni i biedni experci nadal sie biedza. No coz ukochana kancelaria UKE wpisala w raporcie, ze papier jest cierpliwy i decyzje o podziale zniesie, tyle ze bedzie on zbyt twardy aby sie pozniej do innych celow praktycznych nadawal, bo UKE nie bedzie mialo mozliwosci wdrozenia. Znajac jak dziala Tp (wprowadzenie WLR, czy BSA) mozna spodziewac sie, ze wprowadzenie podzialu zablokuje przyjmowanie zlecen i wszyscy dostana haslo - reorganizujemy sie. Z drugiej strony taki podzial to tez dobra rzecz - TP bedzie mialo zapewniony przez UKE monopol na infrastrukture i nie bedzie zmuszone budowac FTTH - bo uke przeciez nadal utrzyma koszty hurtowe pod kontrola. obecnie koszty hurtowe sa wyzsze niz detaliczne ale to jakos UKE nie przeszkadza. na razie zaliczyli porazke przy wdrazaniu DVB-T, wyliczaniu korzysci z obnizki MTR, czekamy na porazke w sprawie podzialu. czekam az sad uzna, ze to bledna decyzja i TP, podobnie jak €EKO zacznie domagac sie kasy od skarbu panstwa :)A za milosc do Anny Abonenckiej zaplaca i ci co korzystaja z tp i konkurenci i ci co telefonu nigdy sie nie doczekaja... w podatkach.

  • 0

    9. ~Spinner  2008-11-20 07:14:23  host: cqa126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~UKEnamuniu -SKY ma racje - ludzie nie znaja zadnego kamila, wiec jakies prywatne rozgrywki to albo po szkole na gorce albo na ubitym gruncie zgodnie z kodeksem honorowym, bo inaczej sa to jakies pomowienia, kimkolwiek ten kamil jest

  • 0

    10.  2008-11-20 09:29:41

    Moim zdaniem powinni podzielić wszystkich operatorów. Forsowany przez UKE model rynku zakłada, że jedynie abonenci mieszkający w miescu, gdzie infrastrukturę posiada TP S.A. będą mieli otwarty rynek, tam gdzie sieć budowała np Netia będą skazani na monopol...

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2008-11-20 10:39:13  host: 212.160.172.70

    sky: pisz do mnie przez ty. Na Telepolis (i w realu już też) nie ma Panów. Coś mnie podkusiło z tym Kamilem, mogłem wpisać Mirek, Rafał, Piotrek. A Kamila bardzo lubię. ~Spinner: to miał być żart a nie prywatna zagrywka.

  • 0

    12.  2008-11-20 11:03:39

    Jardo: Zgadza się. Niektórzy nadal będą uzależnieni od monopolisty. Choć Netia to spółka niezależna od TP natomiast nie rozumiem już całkowicie braku regulacji na spółkach zależnych od TP. Mieszkam w Siedlcach, niecałe 30 km znajduje się Sokołów Podlaski. Operatorem w tym regionie są Telefony Podlaskie, spółka należąca do TP. Monopolista... Ludzie tam mieszkający mogą jedynie korzystać z oferty Telefonów Podlaskich, które są niesamowicie drogie. Ostatnio trochę odpuścili z cenami, ale nadal cała oferta samej Telekomunikacji Polskiej wygląda dla mieszkańców jak świetna promocja, a i tak z niej nie mogą skorzystać.

  • 0

    13.  2008-11-20 11:06:59

    Netia ma jeszcze dobrą ofertę, a co powiedzieć o ludziach, którzy skazani są na Telefony Podlaskie, a jakiegoś innego sensownego dostawcy Internetu tam nie ma lub ceny nie są wcale ciekawsze niż w Telefonach Podlaskich. Moi znajomi potrafią płacić tam nawet 100 zł za 256kbps!

  • 0

    14. ~sky  2008-11-20 13:52:20  host: 217.116.98.3

    UKEnamuniu: przyznam, że dobry żart:-), a co do "na ty" to ofc.

  • 0

    15.  2008-11-20 14:45:14

    Biotyt: może i Netia ma dobrą ofertę, ale chyba ludzie powinni mieć wybór - być może ktoś chciałby skorzystać z oferty Dialogu, albo nawet TP S.A. A na terenach, gdzie przykładowa Netia zbudowała swoją infrastrukturę, nikt inny nie postawi swojej....

  • 0

    16. ~Chrome_TP  2008-11-20 15:01:03  host: 212.160.172.70

    Jardo obecnie UKE jest nastawione na to by maksymalnie alt opom ułatwić dostęp do infry TP - gdyby podobne działania podjęło względem nich samych to odrazu pojawiłyby się zarzuty, że to spowolni konkurencyjność i rozwój alt opów + inne tego typu bajki no i nie daj boże jeszcze zmniejszyłyby się inwestycje po ich stronie + cała lista innych żali - że o totalnej wojnie papierkowo-regulacyjnej na kilkunastu frontach z tymi opami nie wspomnę - czym to się kończy widać ewidentnie na przykładzie samej TP - masa spraw po sądach ciągnących się latami...

  • 0

    17.  2008-11-20 16:15:50

    ~Chrome_TP - gdzieś czytaem że Tepsa znacznie poniżej ceny ustalonej przez UKE udostęniła jakiemuś operatorowu LLU... Może jednak mówią prawdę (Tepsa)? Pytanie czego tak naprawdę chcą alternatywni? Całkiem darmo?

  • 0

    18.  2008-11-20 17:12:52

    @wlo: chca, aby tp im doplacala do faktu, ze korzystaja z jej infry ;)

  • 0

    19.  2008-11-20 20:01:58

    Wczoraj w Radio Pin gościem była Grażyna Piotrkowska-Oliwa. Wypowiadała się na temat podziału TP oraz regulacji UKE na rynku. Także wspominała, że Orange zastosuje stary harmonogram obniżek MTR po Nowym Roku czyli obniży stawkę 33gr o 10% czyli do ok 30gr a nie do 21groszy. http://www.radiopin.pl/goscie/1264/Grazyna_Piotrowska_Oliwa

  • 0

    20.  2008-11-22 16:57:49

    Ale powiedzcie sami - z tym raportem to prawdziwy skandal! UKE wydało juz 1,3 mln PLN, a szefowa ciągle nie może w nim przeczytać tego, czego oczekuje :) Czyżby panowie eksperci, poruszający się w obszarach "prawdy materialnej", chcieli tym razem zachować twarz na wypadek, gdyby wiatr regulacji miał zmienić kierunek?...

  • 0

    21.  2008-11-22 18:02:24

    Edison: UKE nie naciska na autorów, żeby to była OKREŚLONA opinia, tylko opinia na OKREŚLONY temat. To zdecydowana różnica... Można to porównać do podstawówki i komentarza pani z polskiego pod wypracowaniem "temat nie został wyczerpany".

  • 0

    22. ~ukenamuniu  2008-11-22 18:46:50  host: 86-59-n1.aster.pl

    WitekT: no i tu masz rację, wypracowanie miało być na zadany temat..

  • 0

    23. ~  2008-11-22 19:01:31  host: 86-59-n1.aster.pl

    ciekawe: jak w "zadany" wpisać polskie znaki, to robi się "żądany".

  • 0

    24.  2008-11-22 19:06:30

    23: złośliwiec. ;-)

Dodaj swoją opinię