Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Raport o komórkowych zdjęciach

Raport o komórkowych zdjęciach

WitekT 13 Stycznia 2005 15:19

0 0

InfoTrends/CAP Ventures przewiduje, że sprzedaż telefonów z kamerą wzrośnie ze 178 mln sztuk w 2004 roku do ponad 860 mln w 2009, co stanowić będzie 89% wszystkich oferowanych telefonów.

Głównymi czynnikami wpływającymi na wzrost sprzedaży tego typu telefonów będzie rozwój technologii (lepszej jakości matryce, zoom, itp. po coraz niższych cenach), szybsza transmisja danych w sieciach komórkowych oraz przyjaźniejsza obsługa usług towarzyszących.
Społeczeństwo wchodzi w erę wszechobecnej fotografii, która umożliwia robienie, przechowywanie, wysyłanie, drukowanie i przeglądanie zdjęć gdziekolwiek na świecie. Wierzymy, że podobnie jak wiadomości e-mail miały duży wpływ na przepływ dokumentów w latach ’90, tak podobny wpływ na fotografię będą miały telefony komórkowe. Przewidujemy, że do 2009 roku telefonów zrobią nawet 227 mld zdjęć, czyli więcej niż będzie ich zrobionych dedykowanymi aparatami i kamerami cyfrowymi! - powiedział Jeff Hayes, dyrektor InfoTrends/CAP Ventures.

W opublikowanym raporcie, opartym badanej grupie ponad 6 tysięcy ludzi zamieszkujących 4 różne regiony geograficzne, podano także inne, ciekawe dane:
12,5% Japończyków mówi, że przy zakupie telefonu kierują się obecnością kamery. W żadnym innym regionie ten wskaźnik nie był tak wysoki,
co drugi konsument nie mający do tej pory telefonu z kamerą rozważa zakup takiego telefonu,
użytkownicy w Ameryce Północnej i Chinach robią ok. 20 zdjęć miesięcznie, zaś w Japonii tylko 5,
od 8% do 10% zdjęć jest drukowanych - tu wyróżnia się znów Japonia, gdzie wskaźnik ten wynosi ok. 2%.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Znawca  2005-01-13 22:20:00  host: 195.94.216.178

    A oferowane telefony przez Casio czy HP będą w Polsce około 2015 roku, gdy już nie będzie tych telefonów na Zachodzie, tylko Chipy w głowie. I tak Sony Ericsson P910i lub Era MDA III długo nie zostaną przebite na rynku polskim.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet