Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Raport IAB: Jak korzystamy ze smartfonów?

Raport IAB: Jak korzystamy ze smartfonów?

msnet 13 Lipca 2017 16:29

3 1

raport iab

Organizacja IAB przeprowadziła badania, których celem było poznanie zachowań posiadaczy smartfonów w wybranych krajach świata.

Badania przeprowadzone przez Interactive Advertising Bureau (IAB) objęły 18 państw z całego świata oraz 200 reprezentatywnych właścicieli smartfonów z każdego z nich. Poniżej przedstawiamy wyniki badań.

63% właścicieli smartfonów korzysta z nich co najmniej raz na każde 30 minut, a 22% co najmniej raz na 5 minut. Najczęściej ze smartfonów korzystają mieszkańcy Ameryki Południowej.

raport iab

raport iab

Prawie połowa (49%) użytkowników smartfonów korzysta z nich ponad 3 godziny dziennie. 29% właścicieli smartfonów z Ameryki Południowej spędza ponad 6 godzin dziennie używając swoich urządzeń mobilnych.

raport iab

raport iab

Właściciele smartfonów równie często korzystają z mobilnej przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnych. Ponad połowa badanych robi to wielokrotnie w ciągu dnia.

raport iab

Osoby korzystające z przeglądarki mobilnej oraz z aplikacji mobilnych mają wysoką świadomość pojawiających się tam reklam. Prawie połowa z nich reaguje na reklamy, które widzi. Najczęściej - znowu - w Ameryce Południowej. Najczęstszymi reakcjami, które wspominali badani, to zapamiętanie reklamowanej marki, interakcje z reklamą, odwiedzenie witryny promowanej marki oraz wyszukiwanie większej ilości informacji o reklamowanym produkcie.

raport iab
raport iab

raport iab

Użytkownicy smartfonów dziennie wchodzą na prawie 6 stron internetowych oraz używają 6 aplikacji mobilnych. Rekordzistami w obu przypadkach są Chińczycy.

raport iab

raport iab

raport iab

A do czego używają smartfonów ich właściciele? Prawie wszyscy wykorzystują swoje mobilne urządzenia do wyszukiwania informacji, wiadomości e-mail, nawigacji, grania w gry, porozumiewania się z innymi przy pomocy komunikatorów i do wielu innych czynności. Większość z typowych aktywności chętniej realizujemy przy pomocy aplikacji mobilnych, niż z użyciem przeglądarki internetowej.

raport iab

raport iab

raport iab

raport iab

Zobacz: Prezentacja z wynikami badań IAB

Źródło tekstu: IAB     

Dodaj do:

Tagi: smartfony | iab

w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2017-07-13 17:11:49  host: public-gprs368917.centertel.pl

  Ja ogladam Tour de France xD

 • -1

  2.  2017-07-14 07:18:39

  Dla wszystkich użytkowników numerów na firmę polecam film:

  http://tlp.is/e6n

 • 0

  3.  2017-07-14 12:45:02

  oglądam netflix w drodze do pracy

 • 0

  4. ~Master Chief  2017-07-14 15:13:30  host: ip-5-172-255-142.free.aero2.net.pl

  Hahahahahahahahahaha! :D

  Rozwaliły mnie te korpoteksty o reagowaniu na reklamy :D drodzy Państwo, użytkownicy owszem, reagują na reklamy, ale wk***ieniem i owszem, mają wysoką świadomość, ale używania AdBlocka.

  I jeszcze jedno: "Użytkownicy smartfonów dziennie wchodzą na PRAWIE 6 stron internetowych(...)" to zdanie brzmi conajmniej jakby dokonywali PRAWIE 6-krotnej zbrodni :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy używasz dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego na urządzeniu z Androidem?

Google Play Protect słabo chroni przed złośliwym oprogramowaniem

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet