Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ranking polskich marek telekomunikacyjnych

Ranking polskich marek telekomunikacyjnych

Ringu 2 Grudnia 2010 11:15

0 0

Najsilniejszą polską marką, podobnie jak w roku ubiegłym, został Orlen. Wśród marek telekomunikacyjnych prym wiodą Era, Plus i Play. Przedstawiamy wyniki rankingu przeprowadzego na zlecenie Rzeczpospolitej.

 

Najsilniejsze polskie marki telekomunikacyjne

Poz.

Marka

Moc marki

2010

2009

1.

Era

518

530

2.

Plus

502

501

3.

Play

484

454

4.

Telekomunikacja Polska

458

492

5.

Era Tak Tak

434

457

6.

Heyah

432

411

7.

Simplus

419

466

8.

Neostrada

411

450

9.

Blueconnect

405

430

10.

Netia

385

392

11.

Aster

335

326

12.

Dialog

334

377

13.

Sami Swoi

331

353

14.

Multimedia

327

333

15.

Toya

309

342

16.

Vectra

299

335



Badanie zostało przprowadzone na próbie 1200 osób powyżej 15. roku życia z miast powyżej 20 tys. mieszkańców. Ankietowanym zadawano pytania dotyczące znajomości marek, ich zakupu i oceny w róznych wymiarach.

W analizie brano pod uwagę przybliżony udział marki w skali rynku, znajomość nazwy marki przez klientówi i tzw. priorytet w świadomości - czyli sytuacja w której ankietowany wymienia konkretny produkt jako pierwszy w danej kategorii.




Wartość marki zależy od jej siły, aczkolwiek niekoniecznie znaczy to, że silniejsza marka ma większą wartość. Należy wziąć także pod uwagę rodzaju rynku i jego wielkość.

Najbardziej wartościowe polskie marki
(wybór marek telekomunikacyjnych z rankingu ogólnego)

Pozycja

Marka

Wartość marki (mln zł)

Zmiana
wartości

2010

2009

2010

2009

4.

4.

TP

1813,4

2084,5

-13%

5.

5.

Era

1479,9

1584,0

-7%

9.

7.

Plus

1084,9

1193,3

-9%

22.

44.

Play

555,3

325,7

+70%

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    9. ~owy  2010-12-02 12:05:33  host: h-195-22-127-2.euronet.net.pl

    RudyLis a widziałeś w Grecji operatora Play ? trzeba trochę poczytać

  • -1

    10. ~ala  2010-12-02 12:09:15  host: 93-181-162-129.internetia.net.pl

    era? kogo oni pytali? pod salonami ich czy małolatów jak ten głos z reklamy kury?

  • 0

    13.  2010-12-02 12:21:48

    Pavan: oni mówią o najszybciej rozwijającej się sieci, a nie jedynej.

  • 0

    14. ~rzeczowy  2010-12-02 12:22:14  host: h-195-22-127-2.euronet.net.pl

    Orange to marka zagraniczna, która zastąpiła polską Idee. TP to polska marka gdzie większość udziałów posiada France Telecom, właściciel mi. Orange. Play powstało od podstaw w Polsce z kapitału zagranicznego. Ranking oceniał polskie marki a nie polskie firmy.

  • 0

    15. ~Adaś  2010-12-02 12:40:40  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    @10 to już nie pierwszy raz kiedy Era jest tak wysoko, widać komentarze na telepolis nie świadczą o marce:)) A sieci trochę straciły przez ogólny kryzys, normalne.

  • 0

    16. ~tux  2010-12-02 13:18:24  host: dorado.gdynia.asseco.pl

    Jakie zestawienie przedstawia druga tabela? Napisaliście w niej, że w 2010r TP jest wyżej niż Era, przeciwnie do danych z pierwszej tabeli.

  • 0

    17.  2010-12-02 13:27:35

    Szkoda że nie ma mojego operatora;) Ale cóż, co dobre, tego się nie reklamuje;) Samo sie sprzedaje.

  • 0

    18. ~...  2010-12-02 13:50:05  host: 212.2.126.225

    @17 Nadgorliwość gorsza o faszyzmu a neofitów naprawdę nie lubię. Po pierwsze mi np. Fresh wychodzi taniej, po drugie pochwal się może z jakim opóźnieniem działa platforma plusa. Po trzecie Twoje super, hiper GaduAir od 3 dni nie chce mi doładować konta- dołdowanie z konta bankowego. 2 próby nieudane ( odrzucone prze operatora) i 3 niby udana, ale do dzisiaj nie mam kasy na koncie. Normalnie takie doładowanie zajmuje kilka minut a tu 3 dni i cisza. Możesz też mi podać kod na sprawdzenie Giga pakietu, nie ma? Dziwne... Dlatego ja już tej Twojej super, hiper sieci dziękuje, nawet tak często krytykowany Play nigdy nie zrobił mi cyrku z doładowaniem a dla mnie to podstawa, bo po co mi karta sim z której korzystać nie mogę. Teraz mogę to napisać bo jeszcze mam dane z pakietu internetowego, gdyby nie to, to super, hiper GaduAir by mnie załatwiło na cacy. Jak skończy mi się pakiet to zmieniam to cos na blueconnecta najprawdopodobniej i tyle. Tak na blueconnecta, w tej dziadowskiej Erze, nie inaczej.

  • 0

    19. ~Adaś  2010-12-02 14:15:08  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    @17 Ja korzystałem z Blueconnecta. I dalej korzystam jak mi net stały zawodzi. Wyjmuje sobie kartę z telefonu wkładam w E160 i śmiga:) liczy mi z pakietu danych, mam 500mb. Powiem Ci tak owszem są zamulenia ale to jak w każdym necie mobilnym. Ale podróżowałem sporo i za każdym razem net miałem w BC. Prędkość różna wiadomo zależy gdzie ale nawet w szczerym polu miałem neta i to się liczy w tym internecie mobilnym. Także śmiało polecam.

  • 0

    22.  2010-12-02 14:56:12

    Ad.18, nie rozumiem jak chcesz sprawdzic giga pakiet;) Sprawdzanie stanu pakietów odbywa sie kodem *111# albo *101#. Opoznienia w czym niby na platformie Plusa? W billingu Gadu Air a i owszem-się zdarzają opóźnienia ale np. dziś wszystko jest na bieżąco. Stan konta aktualizowany jest na bieżąco, podobnie jak stan pakietów internetowych.No i te smsy po 6gr i minuta do Play 29gr. Tego W3 znieść nie może;)

  • 0

    23.  2010-12-02 16:21:56

    @13: jeżeli patrzeć na kryteria rozwoju swojej wartości, co wiąże się z ogólnym rozwojem, liczby pokazują że Play jest jedyną siecią która się rozwija, ale rozumiem co masz na myśli.

  • -1

    24. ~  2010-12-02 16:44:47  host: z19-14.opera-mini.net

    co to za bzdura w czsch globalizacji? Polskie marki? Jak to sie ma do rzeczywistosci? Moze ranking polskich samochodow albo samolotow? Jesli faktycznie TPSA nie ma zastpic tu Orange i Orange nie bylo w ogole brane pod uwage, to co daje takie pseudobadanie?

  • 1

    25. ~  2010-12-02 17:05:07  host: ddg27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    24. To pokazuje jak daleko się stoczylismy. Polska marka wg Ciebie to jest pojęcie śmieszne. Tak trzymaj. Po polsku w domu już też nie mówisz?

  • 0

    26. ~  2010-12-02 17:05:34  host: ddg27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nawet za komuny były polskie marki, a teraz?

  • 0

    27. ~...  2010-12-02 17:27:38  host: 178.182.127.187.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @22 simplusowiec Szkoda że nie powiedziałeś co sądzisz o najważniejszej kwesti tj. cyrków z doładowaniem. Kończę i polecam sprawdzić mój host. Szybki jestem, prawda?

  • -1

    29. ~  2010-12-02 17:41:28  host: p21-04.opera-mini.net

    na play oczywiście

  • 0

    31. ~...  2010-12-02 17:48:27  host: 178.182.127.187.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @28 Głębia Twych myśli mnie przerasta, co ma zasięg trolla z wiadomo jakiej miejscowosci do moich ( już byłych) porblemów z GaduAir?

  • 0

    32. ~  2010-12-02 18:13:26  host: v02-16.opera-mini.net

    Takiego bełkotu dawno nie czytałem. Tak myślisz czy tylko piszesz? Poza tym NIE ROZUMIESZ rankingu tzw polskich marek. Najlepsza marka za chwilę zniknie czyli wg TMobile jest g... warta. Błądź dalej człowieczku. Niemieckia sieć, niemiecki prąd, niemiecka kolej, za chwilę pewnie niemiecka poczta itd. Któregoś dnia budzisz się z ręką w nocniku z nakazem szczekania w obcym języku.

  • 0

    34. ~  2010-12-02 21:06:52  host: p20-11.opera-mini.net

    Kościół katolicki to organizacja międzynarodowa a korzenie religii 100% żydowskie. Słowianie wcześniej czcili światowida.

  • 0

    35. ~  2010-12-02 21:56:28  host: 91.216.160.25

    @18: Popieram w 100%, na szczęście już dawno pożegnałem się z tym g. Dwa razy miałem problemy z doładowaniami (z czego raz doładowali dopiero po interwencji) no i net się ciągle zawieszał (choć to później niby poprawili, ale jakoś w moim przypadku nie na stałe). A sms-y po 6gr to taka śmiesznostka, po co to komu? Sms-y to dzieci piszą najwięcej.

Dodaj swoją opinię