Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ranking platform z aplikacjami mobilnymi

Ranking platform z aplikacjami mobilnymi

Ringu 2 Maja 2011 20:23

0 0

app chartHolenderska firma badawcza Distimo opublikowała raport dotyczący sytuacji na rynku aplikacji mobilnych. Który sklep oferuje najwięcej aplikacji, gdzie można dostać najwięcej za darmo oraz jakie programy są obecnie najpopularniejsze?




Pod względem liczby aplikacji najwięcej ich w swojej ofercie ma Apple App Store, który dysponuje liczbą ponad 333 tys. programów na iPhone'a i 76 tys. programów dedykowanych iPadowi. Na drugim miejscu plasuje się Android Market z liczbą 206 tys. pozycji pozycji. Następnie pojawiają się platformy Ovi (30 tys.) i RIM App World (27 tys.). Z liczbą niecałych 12 tys. aplikacji zestawienie zamyka Windows Phone 7 Marketplace.

Najwięcej bezpłatnych aplikacji oferuje Google Android - 134 tys.

Jeżeli platformy dalej będą się rozwijać z podobną intensywnością, to można się spodziewać, że w ciągu kilku miesięcy największą platformą zostanie Android Market. Do końca roku Windows Phone Marketplace powinien być 3. pod względem wielkości platformą mobilną, zaraz za platformą Apple.

Najpopularniejsze bezpłatne aplikacje dla iPada:
1. Angry Birds Rio HD free
2. Angry Birds HD free
3. NCAA March Madness On Demand

Najpopularniejsze płatne aplikacje dla iPada:
1. Angry Birds HD
2. GarageBand
3. Pages

Najpopularniejsze bezpłatne aplikacje dla iPhone:
1. Angry Birds Rio free
2. Urban Ninja
3. Apple Shooting

Najpopularniejsze płatne aplikacje dla iPhone:
1. Tiny Wings
2. Angry Birds
3. Fruit Ninja

Najpopularniejsze bezpłatne aplikacje dla BlackBerry:
1. BlackBerry Messenger
2. Facebook
3. Poynt




Najpopularniejsze płatne aplikacje dla BlackBerry:
1. PhotoClub
2. Chat for Facebook Pro
3. One Touch Flashlight

Najpopularniejsze bezpłatne aplikacje dla Androida (wyłączając gry):
1. Google Maps
2. Pandora Radio
3. YouTube

Najpopularniejsze płatne aplikacje dla Androida (wyłączając gry):
1. PowerAMP
2. Titanium Backup PRO Key root
3. ROM Manager (Premium)

Najpopularniejsze bezpłatne gry dla Androida:
1. Angry Birds
2. Solitare
3. Live Holdem Poker Pro

Najpopularniejsze płatne gry dla Androida:
1. Robo Defense
2. Fruit Ninja
3. Doodle Jump

Najpopularniejsze bezpłatne aplikacje w Ovi:
1. Snaptu
2. SPB TV
3. Hangman

Najpopularniejsze płatne aplikacje w Ovi:
1. Joikuspot Premium WiFi HotSpot
2. ThreadSMS Standard
3. FingerPrint-V2.8

Najpopularniejsze bezpłatne aplikacje dla WP7:
1. YouTube
2. Adobe Reader
3. Facebook

Najpopularniejsze płatne aplikacje dla WP7:
1. Tiki Towers
2. Deer Hunter 3D
3. Need for Speed Undercover

Wszystkie dane dotyczą marca 2011 roku i rynku Stanów Zjednoczonych.

Źródło tekstu: Distimo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • -2

    14.  2011-05-03 11:40:54

    a może zrobimy mały test jakie aplikacje, gry chodzą szybciej? oczywiście z podobnymi procesorami, gpu i ramem wtedy zobaczysz o co tak na prawdę chodzi odpal sobie jakiegokolwiek GPS na symbianie i czekaj do usranej śmierci aż złapie sygnał... Schowajcie sobie tą swoją n8 która miała być tak rewelacyjna a omnia HD daje jej rade i przebiła by ją w wydajności gdyby dostała symbiana V3. Naprawdę weźcie 2 identyczne pod względem podzespołów telefony na andku i na symbianie i sprawdźcie wydajność a nie brońcie ślepo tego systemu, jemu już nikt i nic nie pomoże umiera śmiercią naturalną wspomaganą przez Nokie;]. A tak a pro po maemo to nokia załatwiła kolejny dobry system, grajmy w otwarte karty jest on lepszy od andka o wiele lepszy tylko brak tu wsparcia ze strony producentów a szkoda ale jest iskierka LG planuje wydać smartphone-a na maemo może po tym wydarzeniu coś ruszy. ;]

  • 1

    15.  2011-05-03 13:00:28

    @14 Dobra. Moja propozycja gry - Resident Evil - Degeneration. Ale zaraz... przecież android na takim sprzęcie nawet się nie uruchomi gdzie symbian będzie obsługiwał tą grę płynnie...

  • 2

    16.  2011-05-03 13:11:31

    @14 - nie wiem na co Ty czekałeś, wiem tylko, że na mojej N8 GPS odpalany jest błyskawicznie...

  • -1

    17.  2011-05-03 13:16:30

    @8 w pełni się zgadzam. Symbian S60v5 to padaka pełną gębą. Ale na podstawie tego systemu twierdzenie, że cały Symbian OS jest do niczego jest tak samo śmieszne i aż kipi ignorancją jak stwierdzanie, e android do niczego się nie nadaje mając do czynienia tylko z andkiem 1.5. Wracając do gier: WWP, Puzzle Quest, Age Of Magic - tych gier nie ma na Androidzie. Do tego Symbian obsługuje aplikacje JAVA z archiwum .jar czego u androida nie ma. Co do wielowątkowości to zawsze działała mi bez zastrzeżeń na Symbianie S60v2, S60v3 i Symbianie UIQ. Na V5 potrafiło mieć czasem problemy ale nie większe niż kumpel na LG GT540 miał przed aktualizacją do 2.1 z 1.6

  • 1

    18.  2011-05-03 13:19:30

    @16 bo on nie widzi różnicy między S60v5 a Symbianem^3.Pewnie też wyłączył A-GPS i si dziwił czemu tak długo. Ja zimnego Fixa bez A-GPS na 5230XM łapałem w od 30 do 60 sekund wiec wynik i tak dobry.

  • 0

    19.  2011-05-03 13:24:04

    U mnie czasy zmieniały się w zależności od softu i na N95 i na N97, ale uczciwie mówiąc nie było powodu do większego narzekania

  • 1

    20.  2011-05-03 13:46:41

    Mam Omnie HD i u mnie wszystko działa płynnie z włączoną nakładką SPB Mobile Shell. GPS łapie sygnał szybko. Nie gram w gierki. Odpaliłem z ciekawosci ostatnio Quake 3 z pc z obsługą akcelometru. Dla mnie granie na 3,7 calowym ekraniku to porażka. Nawet podłączenie do plazmy nie pomaga bo obsługa kipska. Na dzien dzisiejszy jest mnostwo aplikacji na Symbiana ale następny telefon będzie z pc systemem przystosowanym do mobilnego sprzętu albo android.

  • 0

    21. ~r  2011-05-03 14:26:40  host: public-gprs192262.centertel.pl

    #20: jest mnóstwo aplikacji na symbiana, jakieś mniej niż 1/6 tego co na androida. Chociaż jak przeglądam na telefonie to mi się wydaje że dysproporcja jest jeszcze większa. I na symbiana jakieś to wszystko było marne, ja nie miałem co wybrać. Zupełnie inaczej niż na androida. No i pomijam że jakość mojego htc stoi na dużo wyższym poziomie niż mojej byłej nokii.

  • 0

    22.  2011-05-03 15:08:54

    @20 jak chcesz zaawansowany system to tylko MeeGo albo jakieś ustrojstwo z Windows 7 z wgranym ubuntu lub debianem.

  • 4

    23. ~  2011-05-03 15:17:55  host: public-gprs150732.centertel.pl

    Obsługiwaliście symbiana kilka lat temu i się wypowiadacie. A system trzeba ocenić na nowszym sprzęcie. Na już starym, bo moim rocznym se vivazie (symbian, 720mhz proc, akceleracja PowerVR, 8mpix, vidHD z continue autofocus, 12mm, 97 gram) jakoś problemów w ogóle nie mam. Wielozadaniowość chodzi ŚWIETNIE, nigdy telefon się nie zawiesza. Działam na SPB SHELL, więc z responsywnoscią nie mam problemów W OGÓLE. Tylko te 2,3 dni użytkowania to za mało, szczegolnie, że lubie słuchać walkmana...

  • 2

    24.  2011-05-03 15:38:09

    @23 czy Ty nie rozumiesz, że symbian należy oceniać na telefonach typu N70 i porównywać do Galaxy S lub nowszych? W końcu jak nie ma argumentów za tym, że android lepszy to dzięki takiemu porównaniu można się wykłócać, e Symbian muli.

  • 0

    25.  2011-05-03 15:42:11

    @22 poszukam właśnie czegoś takiego z 7". Jeszcze powinno zmieścić się do kieszeni. Najlepiej wybrać urządzenie na którym da się różne systemy zainstalować. Patrząc na podzespoły telefonów zdarza się że na takim samym sprzęcie działa Symbian czy Android. Kwestia co producent sprzętu w nim zainstaluje ale sterowniki są. 99% użytkowników i tak patrzy na to co producent daje z telefonem a pewnie tylko garstka coś doinstaluje. Testy telefonów pokazują właśnie takie podejście. Tam nie ma mowy o tym że można coś zmienić.

  • 0

    26.  2011-05-03 15:48:31

    @25 nie szukaj w takim razie telefonu tylko umPC z modułem GSM/3G. Tylko nie wiem jak z baterią w tego typu sprzęcie ale to od modelu zależy.

  • 0

    27.  2011-05-03 16:03:52

    @26 dokładnie Ultra Mobile PC z modułem 3G jest fajne. Bateria byle trzymała z 24h. Mnie wystarczy.

  • 0

    28.  2011-05-03 16:09:24

    zaletą jest procesor wykonany w architekturze .X86 o bardzo niskim poborze prądu. Dzięki temu można instalować systemy bardziej ambitne od Android czy Symbian OS.

  • 0

    29.  2011-05-03 16:32:34

    Wtedy mamy mnóstwo oprogramowania ale znowu obsługa jest kiepska. Teraz mogę zalogować się na zdalny pulpit normalnego Windowsa, Ubuntu czy innego os. Interfejs takiego urządzenia musi być dostosowanych do tych 3, 4 czy 7".

  • 0

    30.  2011-05-03 16:38:31

    @29 netbookowa wersja ubuntu aż się prosi o obsługę palcem.

  • 0

    31.  2011-05-03 17:19:34

    Ubuntu chyba obsługuje panele dotykowe ? Racjonalnie będzie jednak pójść za masami i wybrać system który będzie dopasowany do urządzenia i będzie miał dopasowane oprogramowanie. Cicho też o Alien Dalvik czyli emulatorze Androida. Załatwiłoby to parę problemów ;)

  • 0

    32.  2011-05-03 17:45:50

    Obsługuje, chodzi mi raczej o wygodę użytkowania.

  • 0

    33.  2011-05-04 14:33:33

    @11 Programy na Maemo sprzedawane są w Ovi.

Dodaj swoją opinię