Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rakowski: rebranding pozytywnie wpłynie na sprzedaż

Rakowski: rebranding pozytywnie wpłynie na sprzedaż

WitekT 6 Czerwca 2011 09:29

0 0

Rebranding zakończy się sukcesem, gdy spontaniczna rozpoznawalność marki T-Mobile wyniesie 29%, a klienci pozytywnie ocenią zmianę, jaka zachodzi w ofercie - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Miroslav Rakowski, prezes PTC.

Pierwsze reakcje na naszą ofertę oceniam pozytywnie. Skoro konkurencja przyznaje, że PTC ma od teraz własny "stan darmowy", to moim zdaniem jest bardzo dobrze. To oznacza, że oferta została dostrzeżona i że jest agresywna, przynajmniej jednej z konkurencyjnych firmy. Inaczej takich komentarzy by nie było. Pozytywnie zaskoczyła mnie też dyskusja, jaka zaczęła się między użytkownikami. Widać to na forach internetowych, gdzie rozmowa o ofertach odnotowała ponad 30 tys. odsłon. Takie zainteresowanie, to fenomen polskiego rynku - mówi prezes w wywiadzie.




Rakowski przewiduje, że rebranding pozytywnie wpłynie na sprzedaż. Ma też nadzieję na rychłe drugie miejsce PTC pod względem przychodów. Nie ma planów wycofania się z kontraktów 3-letnich, bo jego zdaniem doświadczenia z Czech mówią co innego - tam 85% kontraktów jest tak długich.

Jak zapewnia prezes, jeżeli mimo zabiegów operatora UKE nie zmieni decyzji o stawkach MTR dla PTC w wysokości 9,66 grosza, to oferta nie zostanie pogorszona. Szerzej o sprawie MTR-ów pisaliśmy w felietonie pt. O co chodzi z tym niskim MTR-em dla PTC.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 59
  • 1

    52. ~  2011-06-06 13:59:08  host: afsx53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    51 panie przedawco ciekawi mnie ten abo 39zł, czy w min mam stan darmowy a reszta minut jest płatna , czy też moge z niego dzwonic tylko do TM? takie było moje pytanie

  • -1

    53. ~a-go  2011-06-06 14:01:11  host: user-109-243-22-209.play-internet.pl

    @52 Mozesz dzwonic do innych sieci za 30gr/min. Play nie jest inna siecia, wiec za 59gr

  • -1

    54. ~a-go  2011-06-06 14:03:05  host: user-109-243-22-209.play-internet.pl

    @52 W tym abo masz "nielimitowane rozmowy z numerami T-Mobile w kraju i za granica.

  • 1

    56.  2011-06-06 14:08:01

    51@ Dodam jeszcze, usługa "Godzinka za grosze" dotyczy wyłącznie połączeń z numerami abonamentowymi T-Mobile - wykluczone są ze zwolnienia z opłat połączenia z numerami stacjonarnymi Ery i użytkownikami Tak Taka.

  • 1

    57. ~a-go  2011-06-06 14:13:03  host: user-109-243-22-209.play-internet.pl

    @56 uzer. Az musialem sprawdzic twoja rewelacje i.. :o Szok! Dalszymi krokami beda promocje dla numerow nieparzystych lub tych o sumie cyfr..

  • 4

    58.  2011-06-06 14:33:23

    Ten Pan ma całkowitą rację.Rebranding wpłynie pozytywnie na sprzedaż, tylko zapomniał powiedzieć, że u konkurencji.

  • 1

    59. ~a-go  2011-06-06 14:42:33  host: user-109-243-22-209.play-internet.pl

    Wyciag z cennikow TM dla TT. "Przeniesienie numeru telefonicznego z systemu Tak Tak - T-Mobile na karte do usługi abonamentowej Operatora (PTC) - 30,75zl z VAT. "Przeniesienie numeru telefonu z sieci Operatora" (do innej sieci) - "opłata nie jest pobierana". jakis dziwne podejscie do klienta..

  • 1

    60. ~daglas  2011-06-06 14:50:49  host: afhc47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @59 co za niedorzecznosc. bardziej sie oplaca przeniesc sie z tak tak do innego opa i potem z powrotem do abo T. a jeszcze bardziej przeniesc gdzie indziej i nie wracac do T :)

  • 1

    61.  2011-06-06 15:42:17

    Jak porównujecie "Stany Darmowe" to w Playu dla przychodzących z innych sieci jest jeszcze LP za 1 zł. na 6 miesięcy ze SD. Dla mnie w T-mobile dobra jest usługa Era Numer Stacjonarny obok numeru komórkowego i za 24 zł. 2000 minut do T-mobile i wszystkich stacjonarnych w Polsce. Usługa Taniej Strefa Domowa. Reszta to gorzej niż było z wyjątkiem roamingu i rozmów międzynarodowych.

  • 2

    62. ~  2011-06-06 15:47:42  host: dcd175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To, że ludzie porównują do lepszej cenowo ofrty to Playowy atak wg tego biedaka Rakowskiego? Niezłe schizy tego gościa dręczą.

  • 1

    64. ~  2011-06-06 16:41:25  host: dcd175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdzie są pakiety po sieci za 9 zł/ 7 dni w TT? Gdzie jest para starterów z 30 minutami za free? No gdzie panowie fachowcy z TM?

  • 1

    65.  2011-06-06 18:26:28

    Ten rebrand nie wpłynie na sprzedaż, jak na razie są to tylko przypudrowane oferty Ery, nic się nie zmieniło za darmowe połączenia trzeba słono płacić miesięcznie.

  • 2

    68. ~Marco  2011-06-06 19:22:15  host: 178235055056.jeleniagora.vectranet.pl

    Już się nie mogę doczekać podsumowania rocznego i przeczytania ile to T-Mobile straciło klientów, między innymi ja i 5 innych numerów które zabiorę ze sobą. Jestem 11 lat z erą i mam już dość tak złego traktowania stałego klienta. Czekałem cierpliwie z nadzieją, że coś się z niem 5 czerwca zmieni na lepsze. Mrzonki i marzenia ściętej głowy. To aby zaczęli myśleć głową wymaga czasu, tak jak to że zaczną w końcu dostrzegać, że klient w Polsce nie jest przywiązany do jednej firmy jak pies do budy.

  • 1

    69. ~gdzie to jest? odpowie ktoś?  2011-06-06 19:30:25  host: dcb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdzie są pakiety po sieci za 9 zł/ 7 dni w TT? Gdzie jest para starterów z 30 minutami za free? No gdzie panowie fachowcy z TM?

  • 1

    70. ~mirekb  2011-06-06 21:00:31  host: apn-95-40-118-167.dynamic.gprs.plus.pl

    tak wiec powodzenia panie Rakovski..czekamy na wyniki sprzedazy za 3i4 q.wtedy bedziemy mogli mowic o tym o czym narazie mozna jedynie dywagowac

  • 1

    71.  2011-06-07 00:16:08

    Powiem tak "miłośnikom jakości", dziś byłem ciekawy na ile faktycznie p4 "nie ma zasięgu", ma kłopoty z połączeniami i obsługą - kupiłem fresh-a. Jak na razie zasięg 3G mam taki sam jak T-m i działa tam gdzie jestem - nic więcej nie potrzebuję. Testuję dalej. Jak suplement do rzekomego 100% pokrycia przez Erę kraju, od 13 lat jeżdżąc co roku na Jurę wpadam w pewnym miejscu w "czarną dziurę" gdzie o dziwo zasięg ma Orange czy Plus a Era, od tych 13 lat dalej nie poprawiła nadajników, więc żeby zadzwonić to muszę latać na pole. "Pole? Stary, pole to ja mam wszędzie" z dedykacją dla T-m bez jaj.

  • 1

    72.  2011-06-07 08:36:51

    Cały ten rebranding został zrobiony "na chybcika"... Skoro Teuer Mobile postawiło na zejście ze stawek roamingowych w swojej sieci, to musieli zrobić zmianę marki PRZED wakacjami + tuż po otworzeniu granicy zachodniej. W tym bowiem okresie roaming może mieć większe znaczenie dla przeciętnego użytkownika. Dlatego te oferty są byle jakie i wyglądają jakby ktoś je na kolanie tworzył, a następnie po partyzancku wprowadzał. Ciekawe ile osób złapie się na podpisanie umowy z opem na takich warunkach?

  • 1

    74. ~ZICO  2011-06-07 09:19:27  host: abjm144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Facet się chyba naćpał i nie wie co mówi. Czy on nie widzi tej masy krytycznych komentarzy pod adresem nowej oferty? Z tym stanem darmowym to nieźle przywalił. Teraz choćby mu się waliło i paliło to będzie gadał o sukcesach i fenomenach. Skoro Pepiki dają się naciągać na 3 letnie umowy to może u nas wprowadzi 5 letnie? Nie, no jeszcze o takim zarozumiałym frajerze w PTC nie słyszałem. Hartmann mu do pięt nie dorastał. Mam nadzieję, że już niedługo odchodzący klienci utrą mu nosa. Ciekawe też o jaką sprzedaż mu chodzi. Mniemam, że o "sprzedaż" nieopodatkowanej kasy w formie tzw. "opłaty licencyjnej" do Bonn.

  • 1

    75.  2011-06-07 11:50:19

    kiedy doczekamy czasów w których zaplacimy abonament np 50 zł i bedziemy mieli nie ograniczone rozmowy / smsy do wszystkich sieci w kraju lub odwrotnosc tego co proponuje era tzn abonament za 39/49 zł i te pieniadze ida na rozmowy poza siec a w sieci zero limitu na wszystko!

  • 1

    77. ~ZICO  2011-06-07 21:24:16  host: public-gprs76869.centertel.pl

    #76: Człowieku pięć razy się zastanów zanim znów napiszesz takiego paszkwila. Do czyich zarobków porównywałeś ceny usług z zagranicy, że śmiesz pisać takie brednie? A może ci się pomyliło i nasze ceny przyrownałeś do ich zarobków a ich ceny do naszych?

Dodaj swoją opinię