Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rakowski: może pójdziemy do arbitrażu jak Sferia

Rakowski: może pójdziemy do arbitrażu jak Sferia

WitekT 27 Sierpnia 2013 10:46

11 5

To, co się stało na polskim rynku, jest dla nas wielkim zaskoczeniem, bez precedensu w Europie. Jak pan wie, jestem z Czech. Tam na transferowanie państwowego majątku do prywatnych podmiotów mówi się "tunel" - tak Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile, komentuje otrzymane w ramach ugody ze Skarbem Państwa przez Sferię pasmo 800 MHz w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej.

Zobacz: Sferia jako pierwsza dostała blok 5 MHz z pasma 800 MHz!

Ze zwykłego tunelu wyjeżdżają samochody, z tego wyjeżdżają pieniądze. Jeśli ktoś w Czechach powie "tunel", to wszyscy wiedzą, o co chodzi. (...) Liczę, że ktoś to dokładnie sprawdzi. Myślę tu o sposobie i czasie zawarcia tego porozumienia oraz o tym, kiedy je ujawniono. W Czechach każdy, kto by na to popatrzył, na podstawie tego, co dziś wiemy, powiedziałby, że to może być "tunel" - mówi Rakowski.




Wątpliwości prezesa T-Mobile biorą się z braku publicznej dyskusji przed uprawomocnieniem się porozumienia, uzasadnienia wyliczenia potencjalnego odszkodowania w wysokości 1,5 mld zł, a także nieuczestniczenia w postępowaniu izb branżowych (PIIT, KIGEiT) i nieznanej opinii UOKiK.

Przypominam, że mamy spór z UKE w sprawie powtórzenia przetargu z 2007 roku na częstotliwości z zakresu 1800 MHz. Sąd uznał, że bezprawnie nas z niego wykluczono. Wojewódzki Sąd Administracyjny potwierdził, że urząd musi powtórzyć ten przetarg w całości. NSA powinien się w tej sprawie wypowiedzieć do końca roku. Nie wykluczam, że potem sprawę skierujemy do międzynarodowego arbitrażu, bo widzę, że postępowanie Sferii było skuteczne. Nasze roszczenia z pewnością będą wyższe - mówi Rakowski.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

w sumie: 59
  • 1

    46. ~  2013-08-27 18:11:26  host: v49-02.opera-mini.net

    44,a jaka sieć dawała w łapkę leśnym dziadkom za odsąpienie od protestów pod budowę nadajników ?

  • 0

    47. ~...  2013-08-27 18:34:01  host: s20-13.opera-mini.net

    Boni... i wszystko jasne ;]

  • 0

    48. ~nie-Kret  2013-08-27 18:37:54  host: v59-04.opera-mini.net

    A jak panie Miroslav w Czechach nazywaliście niedawno zorganizowaną, podstępną akcję oczerniania polskiej żywności?! Jak pan nazwie Czechów podszywających się przy tej okazji pod Polaków i obsmarowujących wszystko co polskie, na których osobiście natknąłem na naszych forach?!

  • 0

    49. ~  2013-08-27 19:13:45  host: v49-02.opera-mini.net

    48,obsmarowywują wszystko co Polskie i jeszcze kase od Polaków chcą za abonamenty,za sprawdzenie stanu konta,itp,itd

  • 0

    50. ~  2013-08-27 19:15:19  host: v49-02.opera-mini.net

    47,o nim to w tamtych czasach nie wiedziałeś

  • 0

    51. ~  2013-08-27 20:18:12  host: v43-16.opera-mini.net

    5, 10, 32 - uwaga, reklamowy troll!

  • 1

    52. ~mirekb  2013-08-27 21:33:25  host: apn-46-169-30-96.dynamic.gprs.plus.pl

    jak juz ambasador niemiec napisze do premiera w tej sprawie to wiadome ze bedzie ok

  • 0

    53.  2013-08-27 21:43:18

    Polacy pamiętają Głogów!

  • -1

    54. ~obserwator  2013-08-27 22:00:14  host: z58-16.opera-mini.net

    widze, ze duza armia troli zostala zakupiona do obrony prezentu za 250 milionow zlotych.

  • -1

    55. ~obserwator  2013-08-27 22:08:59  host: z58-16.opera-mini.net

    jezeli te czestotliwosci trafia do Solorza to zapewni sobie przewage w LTE i kupe kasy od klientow na ladnych pare lat. Inni za to samo zaplaca 300 milionow + drugie tyle w inwestycje w LTE dla bobrow i na terenach niezamieszkanych. Wyjdzie na to, ze klienci splaca jego kredyty dzieki pomocy panstwa. Jezeli to jest normalne to jestem kosmita.

  • 1

    56. ~  2013-08-27 22:32:11  host: v12-12.opera-mini.net

    Ten pepik Rakoski chyba mści się na polskim kapitale (Polkomtel) za naszą pomoc w 'wyzwalaniu' Czechosłowacji w 1968r.

  • 0

    57. ~wtf  2013-08-27 23:18:49  host: v50-11.opera-mini.net

    Polski kapitał w Polkomtelu - prosze o informacje gdzie ten kapital placi podatki. Ostatnie doniesienia mówili o jego ewakuacji z Cypru.

  • 0

    58. ~  2013-08-28 06:00:45  host: z37-03.opera-mini.net

    57, między innymi w Polsce. Niestety ale jeżeli państwo zdziera wysokie podatki, to ludzie kombinują. PTC wykupiło za 5mld obligacje DT, TP płaci setki mln rocznie za używanie logo Orange. Uważasz, że to kapitał bardziej polski jest? Solorz jest Polakiem i należy polski kapitał wspierać.

  • 0

    59. ~WerSal  2013-08-28 08:45:06  host: v50-08.opera-mini.net

    @54.: armia trolli atakujących Solorza i Polskę niestety też liczna...

  • 0

    60. ~Namakon  2013-08-28 08:58:50  host: 81.219.84.18

    @58 Ja też jestem polakiem, a nikt mojego kapitału nie wspiera mimo że podatki płace tu w polsce :P

  • -1

    61. ~  2013-08-28 11:15:03  host: 93.154.129.210

    Widzę, że Czesi atakuja Polskę z każdej strony. Teraz w porozumieniu z Niemcami chcą zablokować polski kapitał. Nie doczekają się tego ponieważ pan Solorz nie pozwoli na to.

  • 0

    62. ~TyTan  2013-08-28 12:07:52  host: v50-08.opera-mini.net

    Śmiechu warte! Czesi chcą Nas uczyć wolnego rynku i zasad konkurencji, podczas gdy sami nie radząc sobie na wolnym rynku z konkurencją z Polski stosują brudną, nierynkową grę - opatrą na kłamstwie i manipulacji kampanię psującą opinie polskim produktom.

  • 2

    63. ~  2013-08-28 12:22:08  host: v29-09.opera-mini.net

    przekazanie częstotliwości bez przetargu? coś mi tu śmierdzi

  • 1

    64. ~Marek  2013-08-28 13:26:57  host: adtm141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~61, a co pan Solorz ma do gadania? Widać że opłacił tych wyżej swoimi pieniążkami, ratuje się póki jeszcze może żeby samemu zarabiać na LTE.

  • 1

    65. ~Kiros  2013-08-28 13:30:12  host: 77-253-113-17.adsl.inetia.pl