Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rajeev Suri nowym szefem Nokii

Rajeev Suri nowym szefem Nokii

WitekT 29 Kwietnia 2014 08:28

4 4
Nowym szefem Nokii, po odejściu Stephena Elopa do Microsoftu wraz z przejęciem działu urządzeń i usług, zostanie Rajeev Suri.



46-letni Suri był do tej pory szefem Nokia Solutions and Networks. W zeszłym roku udało mu się wyraźnie poprawić wyniki prowadzonej przez siebie firmy.

Nokia poinformowała także, że w związku z transakcją z Microsoftem, wypłaci większą dywidendę. Do tradycyjnych 400 mln euro dorzuci jeszcze miliard. Dodatkowo, w przyszłym roku, do dywidendy 400 mln euro dojdzie program skupu akcji warty 1,25 mld euro i redukcja zadłużenia o 2 mld euro.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 16
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~huhu  2014-04-29 08:52:52  host: user-94-254-199-202.play-internet.pl

    Sporo dorzucają :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    2. ~  2014-04-29 08:53:29  host: bzp21.internetdsl.tpnet.pl

    Logiczny ruch kadrowy. Indie stały się głównym rynkiem zbytu okaleczonej przez Elopa Nokii.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -5

    3.  2014-04-29 09:03:55

    @2 gdybyście kupowali kwartalnie min. 50 mln szt Nokii E52 i E72 to problemu by nie bylo. Ale skoro ludzie woleli kupować co innego to macie jak macie. Nokia = RIP

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    4. ~"?  2014-04-29 09:26:50  host: n11-10-04.opera-mini.net

    @3 mogłbys złoźyć propozycje zatrudnienia. Znasz zagadnienia

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    5.  2014-04-29 10:43:50

    Taki raporcik wyjaśnia klopoty Nokii (http://www.jdpower.com/press-releases/2014-us-wireless-smartphone-satisfaction-study%E2%80%94volume-1). Oczywiście problemy zaczęły się dawno temu, jeszcze przed erą Elopa, ale za czasów wprowadzenia do sprzedaży iPhona. Winicie nie tego gościa za te kłopoty. Winnym jest tutaj ku wszystkich zadowoleniu (raport) Steve Jobs.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    6.  2014-04-29 10:44:38

    A Pan z newsa dobrze wie, że to koniec. Zdesperowani inwestorzy kasę wyłożą na złudzenia więc skoro dają za free to czemu nie brać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~Kuzyn1920  2014-04-29 11:16:09  host: 92.60.132.22

    @11 Masz racje, ale jakoś lubie mu pociś. Od razu mam lepszy humor na calusieńki dzień :] Nokia nie zniknie Nokia bedzie jeszcze długo na rynku. Przejęcie działu przez MS według mnie było od dawien dawna zaplanowane. Po cichu

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~  2014-04-29 13:02:59  host: gto146.internetdsl.tpnet.pl

    Co tu kupować skoro ta Nokia już nie robi żadnych dobrych telefonów. Chyba że starsze modele z Allegro które jeszcze mogły się nazywać telefonami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9. ~Mobilny  2014-04-29 13:24:54  host: h232185.net.pulawy.pl

    @applefan - po wprowadzeniu iPhone'a zaczęły się problemy wszystkich - nie tylko Nokii, bo apple zabrał część zysków. W Polsce? 2007-2009 ciągle należały do Nokii.
    2010 to czas kontrataku i właśnie wtedy przyszedł elop, Samsung - zrobił świetny sprzęt i wyszedł na prowadzenie. Dlaczego nie nokia? Tyle lat doświadczenia. Dam Ci inny przykład: dlaczego Polska od siedmiu lat idzie na dno?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10. ~  2014-04-29 21:50:27  host: n11-08-07.opera-mini.net

    Kluczem do rozwiązania problemów mógł być Android na telefonach Nokia, ja tu widzę bardziej celowe działanie, nawet Sony się obudziło.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    11.  2014-04-30 08:19:15

    @9 kluczem do sukcesu byłoby rozpoczęcie prac w okolicach 2004 roku nad nową generacją smartfonów jak to zrobił Apple. Nokia w 2004 tłukła te swoje modele dodając tylko kolejne numerki z których nikt nic nie rozumiał i wypuszczała kolejne pokrzywione udziwnione dziwactwa. W 2007 roku po prezentacji iPhona jedyne co wszyscy robili to opóźniali nieuniknione np słowami Balmera że to się nie uda i nikt tego nie kupi. Potem Nokia zamiast całą parę władować w R&D to wypuszczali kolejne modele jak to robili przez ostatnie lata znowu dodając numerki nie zauważając że rewolucje przechodzi im koło nosa. Sorry za takie błędy biznes nie wybacza. To było typowo ignoranckie w stosunku do Mr. Market'a i łudzili się, że pozycja monopolisty ich uratuje. A co do pozycji w Polsce to zawsze byliśmy krajem zacofanym i popularność Nokii tylko o tym świadczy. U nas święciła triumfy kiedy świat już tego nie kupował. Sorry, taki mamy klimat.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    12.  2014-04-30 08:21:32

    @9 ja nie uważam że Polska idzie na dno. Mi jako jednostce - a tylko to jest dla mnie najważniejsze żyje się bardzo dobrze. Jak będzie źle i sytuacja w Polsce będzie mnie osobiście dotyczyła zagrażała mojemu bytowi to się przeprowadzę gdzie indziej. Jaki problem?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~Mobilny  2014-04-30 09:07:01  host: h232185.net.pulawy.pl

    @11, 12 Tak jak pisałem 2010 - Jełop na czele i może dlatego Nokia nie zrobiła tego wszystkiego o czym piszesz. Poza tym 2007 to już były czasy zaawansowanego Symbiana, który wtedy potrafił to czego WP( i iOS) nie potrafi dziś. E51, E52, E71 rządziły, nawet 5800 nie był jeszcze taki zły, spóźniony ale nie zły.
    Teraz dlaczego Polska jest zacofana? Mamy łupki, a kupujemy gaz ze wschodu, w polsce wymyślono tani sposób produkcji grafenu a korzyści żadnych - czy nie zależy to od "przywódców"? Podobnie jak strategia i rozwój firmy?
    Dobrze, że Ci się bardzo dobrze żyje i to żaden problem przeprowadzić się gdzie indziej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    14.  2014-04-30 12:47:21

    @13 Może i ta Nokia 5800 była dobra itd. Nie ma znaczenia, bo klienci tego nie kupowali. Gdyby w 2007-2010 kupowali w takim tempie jak teraz iPhony się sprzedają to by dalej żyli. Elop nie miał z tym nic wspólnego. Podejmowali sami decyzje bez nacisków ze strony MS, który też po premierze iPhona znalazł się jak królik wyciągnięty z kapelusza. Jedyne co mieli na swoją obronę to WM. A były to czasy, kiedy Nokia miała pozycję monopolistyczną i czy im się chciało czy nie i czy marnowali pieniądze na absurdalne wynalazki z góry skazane na niepowodzenie (np modele N93i, 3650, 7280 itd itd itd) to sprzedaż szła pełną parą przy braku jakiejkolwiek konkurencji. To się nazywa brak wizji a za to kara jest okrutna. Widać teraz jak doskonałym produktem jest iPhone który w obliczu zmasowanej konkurencji jest niekwestionowanym liderem i powiększa sprzedaż gdzie Nokia przestaje istnieć. Nie ma znaczenia kto tą firmą dowodzi, cała organizacja nie jest nieprzygotowana do rewolucji i zmian.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~Mobilny  2014-04-30 22:34:39  host: h232185.net.pulawy.pl

    @14 Strategia i rozwój firmy zależy od przywódcy - dlaczego wszyscy tak podniecają się S. Jobsem, i skąd twierdzenia, że jabłko robaczywieje odkąd go nie ma? Jedno pytanie. Dwa Nokia porzuciła symbian oraz świetnie zapowiadający się MAEMO: http://smartfan.pl/n9-bez-szans-nokia-porzuca-meego-zaraz-po-premierze/ ??
    ELOP przerzucił wszystko ma WP - zniszczył firmę aby łatwiej i taniej można było ją kupić.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~asd...  2014-05-01 07:46:01  host: 5.172.252.157

    Applefan. A ilu jest takich jak ja? Miałem zamiar kupić jabłko, sorry, taki klimat, że Samsung był lepszy i tańszy. To się nieco zmieniło, więc położyłem lachę i wróciłem do Sony (Ericsson), a teraz, tak naprawdę, po odbyciu choroby wieku dziecięcego smartów, nadal zostaję na etapie Xperia S, który to wystarcza mi do wszystkich zastosowań. Ba, nawet PITa nim wysłałem, bo tak było mi wygodniej, UPO na mail itd. Do Apple się nie przekonam, bo nie. A bawiłem się jabłkami pod kątem kupna. Sorry Stevie, no way

Dodaj swoją opinię