Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rada nadzorcza PTC najwcześniej zaczęła badać nieprawidłowości

Rada nadzorcza PTC najwcześniej zaczęła badać nieprawidłowości

WitekT 21 Maja 2010 08:29

0 0

PTC nie jest sparaliżowana, a dzięki działaniom podjętym przez radę nadzorczą stała się lepszym miejscem pracy - zapewnił w notatce rozesłanej do pracowników przewodniczący rady nadzorczej spółki Roland Mahler. Mahler zasiada w radzie z ramienia Deutsche Telekom, niemieckiego udziałowca PTC, i nadzoruje m.in. czeski T-Mobile - pisze Parkiet.

Jego notatka to efekt publikacji prasowej opisującej raport jednego z członków rady PTC - Andrzeja Zwary. Raport był fatalny, mówił o wielu nieprawidłowościach w telekomie. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Z pisma Mahlera wynika, że prokuratura zajmuje się tymi samymi kwestiami, które wykryło dochodzenie zlecone przez nadzorców PTC. Przewodniczący poinformował, że rada współpracuje z prokuraturą. Nieoficjalnie mówi się, że rada zleciła śledztwo już po tym, jak zarząd zainicjował własne, dotyczące jedynie Tomasza H., współpracownika Zygmunta Solorza-Żaka.

W wyniku przeprowadzonego dochodzenia stwierdzono, że wystąpiły pewne jednostkowe przypadki niewłaściwych zachowań. Jesteśmy przekonani, że przypadki te dotyczą jedynie bardzo ograniczonej liczby pracowników (...) - czytamy w notatce Mahlera. Przewodniczący przypomniał, że w konsekwencji Era rozwiązała umowy o pracę z niektórymi pracownikami PTC, a w kierownictwie miały miejsce zmiany.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • -1

    1.  2010-05-21 08:38:35

    Mahler powiedział że jest super, to pewnie jest. Pracownicy Ery pewnie odetchneli z ulgą ;-)

  • 1

    2. ~lol  2010-05-21 09:18:57  host: user-109-243-53-139.play-internet.pl

    I powiedział że świat będzie dobry i od tego momentu świat był dobry...

  • 1

    3. ~zax  2010-05-21 09:20:55  host: doz51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O tyle ma rację, że skoro Era odświeżyła mocno ofertę na kilku płaszczyznach (abo,TT,net) to klienci rzeczywiście żadnych problemów nie odczuwają, a nawet paradoksalnie dostają lepsze warunki. ciekawe, że człowiek Solorza jest głównym podejrzanym

  • 1

    4.  2010-05-21 09:28:48

    Tomasz H,człowiek Zygmunta Solorza,to wiele mówi.

  • 1

    5. ~  2010-05-21 09:28:59  host: t20-14.opera-mini.net

    do.3.zax klienci blueconnect max mają problemy. Poczytaj sobie komentarze pod newsem o bc max.

  • -1

    6. ~erowiec  2010-05-21 09:29:13  host: aabb201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spoko, wprowadzą nowe systemy motywacyjne i wszelkie dziury finansowe w ptc znikną :)

  • 1

    7. ~DNS 89'  2010-05-21 09:33:46  host: cc.azsoft.pl

    do lol .... a nie jest .. xD hahah ... Mahler to stary dziad ... jak ojciec Rydzyk... :D ... Płacie mu....!!!!

  • 0

    8. ~gotham  2010-05-21 09:38:24  host: dpz53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trudno, aby coś innego powiedział. PTC sama bada tą sprawę i dobrze robi, w końcu to ni stracili kase przez pana H. jednak jak na te wszystkie zapowiedzi wielkich problemów, Era radzi sobie całkiem sprawnie

  • 1

    9. ~wosq  2010-05-21 09:56:41  host: user-109-243-87-130.play-internet.pl

    A ja jeszcze wcześniej stwierdziłem nieprawidłowości w Erze. Poznałem je po tym, że w Tak-Taku 1 GB transferu danych kosztowało ponad 1400 PLN. Póżniej kilku z kierownictwa aresztowali - zapewne właśnie za takie ceny.

  • 1

    10. ~  2010-05-21 10:31:21  host: bun138.internetdsl.tpnet.pl

    To jeden wielki syf, którego nikt nie ogarnia tam na Jerozolimskich. Takie mam zdanie.

  • 1

    11. ~badyra  2010-05-21 11:50:34  host: eiq66.internetdsl.tpnet.pl

    prawda jest taka ze specjalnie robia cos ze swoja oferta aby odwrocic uwage od gigantycznych przekretow jakie sie tam dzieja.pomyslcie tylko,skoro okradaja swoja firme to co dopiero swoich klientow?

  • -1

    12. ~loft  2010-05-21 12:02:56  host: dpp43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie tam Wasze gadanie. Firme okradały 2 osoby i ich już tam nie ma. Sama PTC to wykryła, a początkowo inne wersje krążyły. Wprowadzenie ofert przygotowuje się dłużej niż sądzicie, ale , że dotrzymali planu wskazuję, że sytuacja sie unormowała. Zgadzam się z tym człowiekiem, że paradoksalnie to zamieszanie wpłynie ożywczo na spółkę. Ci co mieliby podobne pomysły jak pan H. już się nie odważą kombinować. będzie dobrze

  • 0

    13. ~ERA ... taniej !!  2010-05-21 12:24:40  host: 78-131-145-31.tktelekom.pl

    Co do ERY to mam tylko żal o: ceny np internetu! Mając domowy telefon w erze tzw bez kabla , nie moge miec internetu na kablu! Bo pierw musze zerwac umowe z era domowa przejsc do np Tepsy i po miesiacu wrocic do ery domowej na kablu i wtedy dostane neta kablowego w erze! Kolejny minus dla ery za ... błądzących "studentow" na infoliniach .... czasem koncze rozmowe na sile i dzwonie ponownie z mysla ze odbierze ktos bardziej "obrotny" :-) A i ostatni minus ... gdy juz podpisze umowe np. na internet to cena jest stala do konca umowy pomimo ze np tydzien pozniej weszla lepsza oferta z wiekszym limitem transferu!ALE POCHWALA ZA 3G ... NA TRASIE KRAKÓW POZNAŃ KRZYŻ MAM 75% 3G WIEC MAM WIDEO ROZMOWY DARMOWE W ERZE :-)

  • -1

    14. ~mirekb  2010-05-21 13:02:53  host: user-109-243-187-51.play-internet.pl

    mnie sie sytuacja w ptc podoba.to dobry przykład jak zachodnie mocarstwa traktują telekomunikację.przeciez to rozgrywka miedzy Vivendi a DT.jednym i drugim zależy bardzo.Niemcy są bliżej nas niz Francja także polskie ramię DT ma jasne wytyczne z de..ten spór nie skończy sie nigdy bo wielu on i tak jest na rękę i jakis podział zysków z ptc jest.najbardziej rozpoznawalna marka telkomu w pl.niech aresztują jeszcze kilku waznych pracowników,niech wyjasnią ze jesli naprawde sa niewinni niech niezawisły Sąd to okresli i oby w ptc było nawet jesli nie dobrze to chociaz jakotako bo od kilku lat jest zle

  • -1

    15. ~Benek  2010-05-21 18:07:26  host: 77-255-37-131.adsl.inetia.pl

    Era jest, ok. Tutaj wyszła taka sprawa ale to i tak wszytko działa w niej normalnie. Wystarczy zobaczyć że wprowadzili pakiet net w TT, oferty abonamentowe. Wszystko jeżeli jest jakieś zamieszanie w PTC to tylko chwilowe bo to przecież normalne zmian od razu się nie wprowadzi.

  • 1

    16.  2010-05-21 18:51:16

    "()zapewnił w notatce rozesłanej do pracowników przewodniczący rady nadzorczej spółki Roland Mahler." Skąd znacie treść notatek kierowanych do pracowników PTC?

  • 0

    17.  2010-05-22 00:44:27

    @13 do kogo bys nie chcial przejsc na internet po kablu musisz najpierw sie zglosic do TP i nie jest to wymysl ery. po prostu musisz miec aktywna linie w TP zeby moc korzystac z tych kabli do internetu innego operatora... nawet jakbys chcial internet od netii czy multimo.

  • 0

    18.  2010-05-22 00:57:03

    @13 a i jeszcze jedno. zawsze tak jest u praktycznie wszystkich operatorow (telekomunikacyjnych, telewizyjnych itp.), ze jak podpiszesz umowe w jednej promocji to chocby nastepnego dnia weszla nowa lepsza oferta, to obowiazuje Ciebie promocja w ktorej podpisales umowe i nie jest to nic nowego... nie wiem co Ciebie w tym dziwi. jakby bylo tak jak chcesz, ze mozesz spokojnie migrowac miedzy promocjami to nie oplacaloby sie operatorom robic promocji. ostatnio tylko netia dawala mozliwosc zmiany jednej promocji na druga, ale tez na konkretnych warunkach (bodaj 12 miesiecy z wczesniejsza oferta).

  • 0

    19.  2010-05-22 10:35:21

    Dokładnie, wszędzie tak jest. Obowiązuje Cię to co podpisałeś a nie co weszło dopiero co. I tak jest wszędzie. To co pisze @thonka o kablu z TP to prawda. Jeśli to załatwisz to Era bezproblemowo Ci podłączy neta. W dodatku tutaj masz racje że w Erze taniej bo dostaniesz upust na abonament 10zł :)

Dodaj swoją opinię