Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rachunek na 12 biliardów euro rozłożony na raty

Rachunek na 12 biliardów euro rozłożony na raty

WitekT 11 Października 2012 16:07

0 0

Mieszkanka miejscowości Pessac na zachodzie Francji, otrzymała rachunek za telefon opiewający na blisko 12 biliardów euro, co stanowi sześciokrotną wartość rocznej produkcji przemysłowej Francji. Konsultantka zaproponowała jej początkowo… rozłożenie płatności na raty.

Kobieta zwróciła się do francuskiego operatora Bouygues Telecom o rozwiązanie umowy. Nie spodziewała się jednak, że otrzyma rachunek opiewający na 11 biliardów 721 bilionów euro. Kobieta zdenerwowała się jeszcze bardziej, gdy pracownica działu obsługi zakomunikowała jej, że nic nie można zrobić w sprawie wygenerowanego przez komputer rachunku, a następnie zaproponowała rozłożenie płatności na raty.




Ostatecznie sprawa się wyjaśniła. Firma telekomunikacyjna oświadczyła, że astronomiczna suma na rachunku to skutek błędu drukarki oraz nieporozumienia między klientką a pracownicą działu obsługi, a rzeczywista należność wynosi niecałe 118 euro. Za całe zamieszanie firma przeprosiła i zaproponowała, że sama uiści należną sumę.

Źródło tekstu: PAP, BBC     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 2

    9.  2012-10-11 16:40:38

    @3: Gratuluję inteligencji skoro mówisz o procedurach w przypadku tak absurdalnych kwot. Baba z ichniego BOKu mogła to sprawdzić zanim zaproponowała rozłożenie na raty. Klientka firmy faktycznie mogła nieprecyzyjnie zgłosić reklamację, ciekawe czy Ty byś z sensem gadał jakbyś zobaczył taki rachunek.

  • 2

    10. ~Mr mgr  2012-10-11 16:50:30  host: 83-144-84-18.static.chello.pl

    @3 - to już nie te czasy, że jedno się widzi na ekranie a drugie na wydruku. To nie mógł być błąd samej drukarki, bo w czasach systemów okienkowych wydruki są w formie WYSIWYG. Sama drukarka zamiast kwiatka nie wydrukuje gołej baby.

  • 2

    11.  2012-10-11 17:01:08

    Kolejny dowód na to, że nie warto podpisywać jakichkolwiek abonamentów. I będę tej opinii bronił jak niepodległości...

  • 3

    13.  2012-10-11 17:03:23

    Kłócicie się o to czy konsultantka widziała co innego niż klient czy nie... Już nawet na chłopski rozum (nie wspominając o kalkulacji rachunku) widać, że to pomyłka i ta konsultantka powinna sprawę zgłosić dalej. Kiedyś jak jak pracowałem na infolinii operatorka komórkowego sam czasami nie wierzyłem w to co klienci mówią ale na wszelki wypadek te bardziej dziwne rzeczy przesyłałem do odpowiednich działów. Tutaj zawinił wyłącznie operator i konsultantka (jeżeli faktycznie to było tak jak jest to opisane).

  • 1

    14. ~gosc  2012-10-11 17:05:43  host: 77-253-45-255.adsl.inetia.pl

    Hahaha, pracownicę powinni obciążyć tym rachunkiem :P

  • 1

    15. ~aa  2012-10-11 17:06:45  host: ip-37-209-146-121.free.aero2.net.pl

    Raty oprocentowane,czy 0% ?

  • 1

    16.  2012-10-11 17:09:14

    12: już dopisałem, że chodzi o Bouygues Telecom. :-)

  • 1

    17. ~  2012-10-11 17:12:07  host: static-78-8-147-110.ssp.dialog.net.pl

    dzięki Witek, bo już chciałem rozwiązywać umowę z Orange. ;)

  • 1

    19.  2012-10-11 17:23:35

    18: po pierwsze, rzucasz bardzo poważnymi słowami. Kłamstwo zakłada celowe działanie. Następnym razem dobrze zastanów się, zanim znów niepoprawnie go użyjesz. Po drugie, mogłeś zadać sobie trochę trudu i wpisać w Google frazę "12 euro bill bbc". Z pierwszego linka dowiadujesz się o "telephone bill of nearly 12qn euros". Anglosasi nie mają miliardów, czyli ichnie kwadryliony to nasze tryliony.

  • 1

    20. ~  2012-10-11 17:43:01  host: user-46-113-126-226.play-internet.pl

    ciekawe jaka sume podała przez telefon, bo policzyc te zera i jeszcze pamietac ile zer to jaka kwota (milion to pestka), to jest wyzwanie :)))

  • 1

    22. ~gość  2012-10-11 18:57:58  host: z11-12.opera-mini.net

    11 721 000 000 000 000. Czyli ile to będzie?

  • 1

    23. ~Sigma i Pi  2012-10-11 19:09:07  host: 176.97.24.87

    11 trylionów 721 bilionów

  • 1

    24.  2012-10-11 19:12:48

    Jeśli mnie pamięć nie myli to kolejne potęgi liczby tysiąc (1000) mają (w jęz. polskim) nazwy: tysiąc, milion, miliard, bilion, biliard, trylion, tryliard, kwadrylion, kwadryliard ..., a potwierdzenie znajduje się tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczebniki_g%C5%82%C3%B3wne_pot%C4% 99g_tysi%C4%85ca choć niektórzy kwestionują rzetelność owego serwisu ...

  • 2

    25.  2012-10-11 19:20:14

    piechucki: bardzo dziękuję za lekcję - dzięki Tobie dzisiejszego dnia nie spiszę na straty, bo dowiedziałem się czegoś nowego. :-) Rzeczywiście, masz rację - 10^15, czyli anglosaski quadrillion, to u nas biliard (również 10^15). Już poprawiam, dzięki!

  • 0

    27. ~e  2012-10-12 05:23:03  host: host117.opteris.pl

    Czyzby korzystali z tego samego oprogramowania co PTK Centertel? ;) jednakze widac zupelnie inna kulture, bo tam operator w ramach przeprosin anulowal ta kwote, a u nas... s.p. Idea za biling "z kosmosu i w kratke", grozila mi sądami i rozpatrywala wg regulaminow sprzed wiekow juz wtedy dawno zdezaktualizowanych. I nawet nie mozna bylo sie odwolac, bo bylo jasno i klarownie napisane na pismie, ze to ich nieodwolalna decyzja. Podobno w zrebrandowanym Orange wcale lepiej nie ma, jak slysze po znajomych... Coz, co narod, to inna kultura i dbalosc o klienta.

  • 0

    28. ~MooNTER  2012-10-12 06:33:56  host: cbs159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to ja podam ciekawy przykład: otrzymałem maila z wklejoną do niego tabelką z LibreOffice Calc (excel). w tabelce suma dane były jedne czyli np poz 1=2, poz.2=3 suma=5. Po zaznaczeniu tej tabelki i przeklejeniu przeze mnie do Calc'a dane się zmieniły (czyli np. poz1=4, poz.2=5 suma=9) !!! a dlaczego? a no nie dlatego że w komórkach były jakieś formuły odwołujące się do tamtego arkusza (bo wkleił się czysty tekst), a dlatego że dane w tabelce zostały zmienione ręcznie po wklejeniu do programu pocztowego- i nie wiem w jaki sposób zapisały się w nim stare dane, mimo że już nie widoczne (po zapisaniu maila do txt starych danych nie ma...)

  • -1

    29. ~ciekawy  2012-10-12 13:42:56  host: static-89-108.sin.nokia.net

    nie ma czegos takiego jak biliardy. ludzie! sa tryliony.

  • -1

    30. ~  2012-10-13 07:50:03  host: 149.etlink.pl

    Albo 18 biliardów, albo 6 razy produkcja przemyslowa Francji Panie WitkuT.... Iloczyn logiczny tych dwóch wielkości wynosi zero

  • 0

    31. ~Janes  2012-10-13 13:35:02  host: user-164-126-112-212.play-internet.pl

    No ładnie b.łędy się zdarzaja a operator postąpił prawidłowo samemu płacąc sobie kare za ta kobietę.U nas wątpie aby anulowali kare po takiej pomnyłece a sprawa pewnie obiła by się o sąd

  • 0