Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Quo vadis tablecie?

Quo vadis tablecie?

LuiN 27 Września 2010 13:23

0 0

Gdy w styczniu tego roku Apple zaprezentował swój pierwszy tablet internetowy - Apple iPad, zastanawialiśmy się czy takie urządzenie może być do czegokolwiek przydatne. Konkurencja pokazała kilka alternatyw dla iPada, wygląda jednak na to, że szukanie idealnej formy jeszcze się nie skończyło.

Gdy Jobs prezentował iPada, przekątna ekranu 9,7 cala była w jego mniemaniu idealna. Samsung z kolei w swoim Galaxy Tab pokazuje, że optymalne jest 7 cali. Kto ma rację? Wygląda na to, że do końca pewni nie są nawet sami w/w producenci.

W sieci pojawiły się bowiem przecieki na temat planów rozwojowych obu tych producentów. Apple ma ponoć pokazać w styczniu iPada z 7-calowym ekranem i obudową zbliżoną bardziej do tej w iPhone 4. Z kolei Samsung podobno planuje 10-calowy tablet z Androidem 3.0 Gingerbread.








Szerzej o tablecie Samsung Galaxy Tab pisaliśmy w tej wiadomości, a o tablecie Apple iPad - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: unwiredview, 9to5mac, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2010-09-27 13:31:36  host: t02-10.opera-mini.net

    to chyba nie powinno codzic o rozmiar, ale jaki jest. Dla mnie zastanawiajace jest, ze nie proponuje sie urzaden z e-inkiem, bo czytanie czegokolwiek na podswietlanym ekranie jest bezsensowne, meczace w ogole i malo praktyczne w sloncu.

  • 0

    3. ~samolot  2010-09-27 14:07:25  host: anubis.lot.pl

    wg mnie to nie jest wazne jaka wielkośc ma ekran, czy rozmiary ogólne urządzenia. Można zrobic dwie wersje 7 i 10 cali na przykład. Wtedy user ma wybór a sprzedawcy większy dochód, bo mogą sie dopasować do rynku. Tak samo jak mamy równe rodzaje telefonów, z klawiaturą i bez czy rozsuwane i proste.

  • 0

    4. ~  2010-09-27 14:58:14  host: v01-15.opera-mini.net

    I w którym miejscu w tych kilku, mało odkrywczych zdaniach autor odpowiada na pytanie postawione w tytule? Spodziewałem się dłuższej lektury traktującej o rynku tabletów i miejscu jakie zajmą na rynku urządzeń przenośnych, tymczasem z zaledwie paru nic niewnoszących do tematu zdań dowiadujemy się o szeroko znanych od jakiegoś już czasu planach Apple i Samsunga. Nie bardzo też rozumiem jak na pytanie odpowiadają reklamy dwóch produktów, szczególnie, że na rynek tabletów nie ogranicza się wyłącznie do iPada i Taba.

  • 0

    5.  2010-09-27 15:32:05

    4, Szanowny Użytkowniku ukrywający się pod hostem Opery Mini, news jest o 2 kluczowych producentach, którzy pokazać mogą najwięcej w dziedzinie tabletów internetowych i odnośnie których pojawiły się właśnie plotki. Jak mnie uczono na warsztatach z dziennikarstwa prasowego, pytanie zadane w tytule nie zobowiązuje autora do udzielenia na nie odpowiedzi. Pod tym względem nie zmienialiśmy "oficjalnego" stylebooka na siłę (choć kilka własnych inicjatyw już wprowadziliśmy). Retorycznymi nie powinno pozostawiać się pytań umieszczonych w leadzie - i tego staramy się trzymać. Gratuluję szerokiej znajomości planów Apple'a i Samsunga; miło byłoby gdybyś dzielił się tą wiedzą na naszym forum oraz w komentarzach. Pozdrawiam.

  • 0

    6. ~klimass  2010-09-27 15:37:27  host: 193.201.36.38

    @2 co tu masz w temacie Play talencie? Ten post dotyczy zupelnie czego innego... @1 - dokladnie, nad tym samym sie zastanawialem, zapewne cena decyduje, bo musialby byc to drugi wyswietlacz np. z tylu.

  • 0

    7. ~Twoja Stara  2010-09-27 17:43:40  host: 94.254.177.74

    I tak i tak tabletów nie używa się i nie będzie się używać w zastosowaniu publicznym, a więc rozmiar ekranu jest nieważny, bo do zastosowań komercyjnych tzn. używając go tylko w domu, bo do miasta czy pracy go raczej nie weźmiemy, ekran nie robi żadnej różnicy. Chociaż na 10-calowym ekranie wzwyż tabletu (W!) Internet musi się przeglądać wyśmienicie...

  • 0

    8. ~  2010-09-27 18:07:40  host: public61556.cdma.centertel.pl

    Korzystam z samsunga galaxy spica i on mi zastepuje taki mini tablet, a dp tego jest extra mobilny, jednak ekran 7" to juz jest cos...

  • 0

    9.  2010-09-27 19:23:08

    Dla miłośników miniaturyzacji (z idealnym wzrokiem) doskonałym tabletem jest iPhone4. Rozdzielczość minimalnie mniejsza niż ma iPad (960x640 vs 1024x768), za to więcej funkcji (2 kamery, telefon, lampa). brakuje jedynie iWork lub równie funkcjonalnego programu typu Office synchronizowalnego przez iTunes. iMovie już jest :)

  • 0

    10.  2010-09-27 20:23:41

    Ja mam iPada od miesiąca i już wiem, że z mniejszym ekranem na pewno bym nie chciał. Mam swoje lata i wzrok już nie sokoli, więc zdecydowanie dla mnie te 9,7" iPada to wręcz minimum.

  • -1

    12. ~code  2010-09-27 20:53:22  host: chello089078001191.chello.pl

    ależ szanowny Autor nie zostawił miejsca na polemikę :) nawet w sumie nie ma miejsca na odpowiedź na pytanie; z drugiej strony jednak droga jest jedna, Apple zapoczątkowało, reszta kopiuje.

  • 0

    13. ~wibra  2010-09-28 04:52:11  host: c-76-111-223-38.hsd1.fl.comcast.net

    iPad to super zabawka, ale 3-4 x za droga. Absolutnie nie powinna tyle kosztować !

  • 0

    14. ~Michał  2010-09-28 05:44:42  host: user-109-243-232-198.play-internet.pl

    Po pierwsze: co to znaczy "Quo vadis tablecie?", a po drugie to wydaje mi się że tablety Samsunga będą o wiele lepsze i nieco tańsze. Apple pewnie jak zwykle przesadzi z ceną. Pożyjemy, zobaczymy.

  • 0

    15.  2010-09-28 09:18:46

    14, Michał - co znaczy "Quo vadis" zapytaj się swojej polonistki:)

  • 0

    16. ~jarekt  2010-09-28 10:57:40  host: 178-37-52-193.adsl.inetia.pl

    LuiN cos jest na rzeczy w zarzutach dotyczacych tego newsa. Generalnie masz racje ale sam czuje spory niedosyt po jego przeczytaniu. Prawdopodobnie bierze sie stad, ze tytul newsa sugeruje powazniejsze opracowanie a nie prosta informacje techniczna. Bylby calkiem adekwatny na portalu lifestylowym a nie tutaj gdzie wszyscy o poszukiwaniu idealnej wielkosci tabletu (i to bynajmniej nie tylko przez 2 wymienione firmy) juz od dawna wiedza. Reasumujac - temat ledwie liźniety(3 akapity poswiecone tak fajnemu i aktualnemu problemowi jak rynek tabletow to cholernie mało jak na mozliwosci Telepolis i Twoje) a tytuł nawiazuje do jednotomowej powieści. Ja sie poczułem troche oszukany i żądam satysfakcji :P

  • 0

    17. ~Michał  2010-09-28 17:26:00  host: t24-03.opera-mini.net

    LuiN: Chyba raczej polonisty...

Dodaj swoją opinię